Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,80
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

15 TEMMUZ DARBESİNDE BİLİNMEYEN GERÇEKLER: ‘KONTROLLU DARBE’

Çınar Çetinkaya
Çınar Çetinkaya
  • 27.05.2017

15 Temmuz gecesi bir kısım ABD-FETÖ çü TSK mensupları tarafından yapılan darbe kalkışması olayı ile ilgili bugüne kadar Cumhurbaşkanından köşe yazarlarına, mahkûm FETÖ cülerden siyasi parti liderlerine kadar değişik her kesimden birçok yorum, görüş ve haber dinlediniz.

Her ilgili veya yetkili kişiler konu hakkında FARKLI bilgilerle halkımızın kafasını karıştırırken, darbe gecesi olanları hikâye olarak birde benden dinleyin bakalım sevgili okurlar.

Darbe kalkışması sonrası Sayın Cumhurbaşkanı ne demişti:

Darbe girişimini eniştemden öğrendim

Sözde MİT Müsteşarını aramış bulamamış!

Başbakan Binali Yıldırım ne demişti:

“Darbe girişimini “yakın korumalarımdan, vatandaştan, eşimden, dostumdan” öğrendim”

Yani koskoca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olayı öğrenene kadar tüm Türkiye halkının darbeden haberi olmuş!

Kargalar bile bu açıklamaya gülerken sen gel de inan.. Yerse yani

İşte olayların rüyalarımda gördüğüm yüzü:

Cumhurbaşkanı ve hükümet, kendilerinin ipini çeken ABD’nin,  FETÖ cülerin desteği ile ülkede bir darbe girişiminde bulunacağı ihtimaline karşılık önlemler almak istiyor.

Ancak devletin kurumlarında yuvalanmış Fetöcülerin kimler olduğunu tam olarak belirleyemiyorlar.

Yani bir kalkışma esnasında kim Fetöcü, kim değil anlamayacaklarından sağlıklı etkili bir tedbir alamıyorlar.

Darbe ihtimaline karşı yapılacak önlemlerde başarısız olabilecekleri düşüncesiyle sadece kilit makamlara bildik kişileri göreve getirip, gelişecek durumları beklemeye başlıyorlar.

Çünkü darbe yapacak Fetö gücünün siyasi kanadı AKP içinde olduğundan olası darbe girişimine karşı önlem olarak AKP içinde yapılacak operasyonlarda AKP nin konumu da zora girecektir.

Ve sonuç olarak “saldım çayıra, görelim yüzünü” misali devlet kurumlarında bulunan gerçek Fetöçülerin kim olduklarını tam olarak bilmek için Fetöye pusu kurulup beklenilmeye başlanıyor.

Ve beklenen haber 15 Temmuzda geliyor.

MİT, karargâhlarda ki hareketliliği anında haber alıyor. MİT Müsteşarı Hakan Fidan o gün saat 16 dan sonra  GKB Hulusi Akarın makamına geliyor, durumu anlatıyor.

Kısa bir durum değerlendirmesinden sonra Cumhurbaşkanı aranıyor ve darbenin sabaha karşı başlayacağı bilgisi veriliyor.

Her an darbe girişimini bekleyen Recep Tayyip Erdoğan, bu durum karşısında talimatını veriyor. (Önceden planlandığı gibi)

Halkın uyuduğu sabaha karşı yapılacak darbe girişimine karşı başarı kazanamayabiliriz. Ne yapın edin darbeyi halkın sokaklarda olduğu saatlere çektirin.”

Bu talimat üzerine MİT, darbeciler içinde ki ajanları vasıtasıyla darbeci komutanlara haber uçuruyor:

“Cumhurbaşkanı ve hükümet darbeyi öğrendi. Onlar gerekli tedbirleri alma fırsatı bulamadan darbeye hemen kalkışın, işi bitirin”

Bu arada darbe girişimini önlemek için Emniyet Gn Md, Belediyelere, TSK da bildik isimlere durum anlatılıyor, tedbirler aldırılıyor..

Darbecilerde MİT in oyununa geliyor, plansız programsız alelacele belirlenen saatten önce akşam saatlerinden sonra sokağa çıkıyor.

Cumhurbaşkanı da AKP teşkilatlarına karşı direniş için talimat veriyor, TV lerde canlı yayına çıkarak halkı darbecilere karşı sokağa çağırıyor.

Bu arada darbeye destek vermemeleri için TSK içinde ki bazı komutanlar ikna ediliyor

Tanklarla, uçaklarla ağır silahlarla darbe girişimine başlayanlar, arkalarından tüm TSK nın geleceğini zannediyorlar ama bir bakıyorlar karşılarında tepkili halk, belediye araçları, polisler, askerler ama arkalarında olması gereken TSK dan kimse yok!

Sap gibi çaresiz ortalıkta kalıyorlar, TSK nın, halkın ve dolasıyla Tayyip Erdoğanın kucağına hopp düşüveriyorlar..

İşte CHP Genel Başkanı Sayın Kılıcdaroğlu’nun “Ülkede kontrollü darbe yapıldı” demesinin altında yatan gerçekler budur.

O anlatamadı ben anlattım!

Sonraki gelişmeleri hepiniz zaten biliyorsunuz. Önceden hazırlanan plan gereği OHAL kapsamında darbe bahanesiyle Fetöcüler her yerden tasfiye ediliyor.

Bu arada yine Fetö bahanesiyle ülkede korku imparatorluğu da oluşturuluyor. Erdoğan ve AKP muhalifleri FETÖ cü olmadıkları halde Fetöcü oldukları iddiası ile susturuluyor.

(Hayırcılar için Fetöcü, PKK lı hainler denilmedi mi?)

Şimdi sıra geldi bu darbe girişiminin siyasi ayağının ortaya çıkartılmasında..

Tayyip Erdoğan tüm Fethullah Gülen yanlısı AKP lileri hallaç pamuğu gibi atar mı dersiniz?

Koyun koyuna yattığın, her türlü ilişkileri birlikte yaşadığın sevgilin birden sana cephe alırsa onu hallaç pamuğu atmak biraz zor olacaktır…

Bekleyip göreceğiz.

 

Not: ABD, bu darbe girişiminde başarısız olmuştur. Ama kendi çıkarı için bu işin peşini bırakmayacaktır. Ülkemizin başına gizli bir Amerikancıyı getirmek için Adnan Menderes, Eşref Bitlis, Turgut Özal gibilere yaptığı komploları Tayyip Erdoğan’a da yapabilir. Ülkemizin önceliği, PKK, Fetö gibi unsurları bize karşı besleyen ABD nin ülkemize uzanan ellerini kırmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın