Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,90 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,81 / Satış: 4,83

AK PARTİ’DE GDO’LU ADAYLAR

  • 27.11.2015

Her seçimde ,  seçimin ülkemiz adına son derece önemli olduğuna dair vurgular yapılır. Gerçekten siyasal tarihimizin en hayati seçimlerinden birisini yapacağız. Vesayete, imtiyaza, milleti yok saymaya,vurguna, talana, haksız kazanca, modern köleliğe ve daha birçok olumsuzluğa evet ve ya hayır diyeceğimiz bir seçim yaşayacağız. Bu secim ya bizi tekrar ikiyüzyıl geriye yada ikibinyetmişbir hedefine götürecek sürecin kilometre taşı olacak.Bu seçim uzun süreden beri milletin çektiği ızdırap ve uğradığı haksızlıklara neşter atmış ve yüzyıllık problemleri çözme yolunda kısa sürede muazzam işleri başarmış bir misyonun tamam veya devam seçimidir. Yedi haziran seçimleri sonrası, İsrail ‘YÜZYILIN SELAHATTİN’İ EYYUB’İSİNİ YIKTIK’,   Fransa  ‘ ÜÇÜNCÜ ABDÜLHAMİT KAYBETTİ’ diye   başılık  atan gazetelerle  sevinçlerini açığa vurdular. İşte seçimin önemini buradan anlamalıyız. Tabii yerli İsrail ve Fransızları da unutmamak şartı ile.

 

Ne zaman Türkiye çıkış trendine girse birdenbire onlarca merkezden saldırı yağmuruna tutuluyor.Hertürlü alçaklıkta entrika, iftira, provakasyon devreye sokuluyor. Biliniyor ki Türkiye kendi başına bırakılırsa, şikayetçi olduğumuz haksızlıklara göz yummayacak.Kaynakları, insan gücü, jeopolitik önemi ve coğrafi konumu ile lider ülke olmasına seyirci kalınamayacak kadar önemli bir ülke TÜRKİYE. Bu bakış açısı Türk Milleti için geçerli olmadığına göre, neyin ne olduğunu anlamak zor olmayacak. İşte bunun için bu seçim hayati önemde. Son onbeş yılda atılan adımlar, yapılan reformlar, alınan radikal kararların tamamı millet lehine yapıldığı için, rahatsız olanlar çıktı. Dizlerimizin bağı çözülerek girmek zorunda olduğumuz devlet kapıları şevkat kapılarına döndü, sayısal değerin ötesinde kıymetli olduğumuzu öğrendik.Bu ülkenin saygın bireyleri olduğumuzu farkettik. Şimdi tekrar geriye mi, yoksa daha da iyiye mi ? Seçim bunun seçimi

 

Çok kısa sürede ülkemize bu kadar hayırlı hizmetler yapan AK PARTİ maalesef son dönemlerde rahatsız edici hatalar yapmaya başladı. Sayın Başbakanın ifadesiyle kuruluş ilkelerinden uzaklaştı. Güç Zehirlenmesinin emareleri olan kibir, önemsememe ,vicdanları yaralayan uygulamalar, kayırmacılık, haksız kazanc gibi yanlışlarla dikkat cektiler.Vatandaş da gereken uyarıyı yaptı.Gereken ders alındı mı? Bunu  ilk olarak aday listelerinde göreceğiz. Giresun özelinden baktığımızda Haziran seçimlerinde listemiz maalesef ancak o kadar kötü olabilirdi. Kendi teşkilatlarında bile yirminci sıraya giremeyecek isimler aday olarak karşımıza çıktı. Yani teşkilatın inanmadığına millet inandırılmaya kalkıldı. Sonuç ortada, Her seçimde bir azalarak vekil çıkardık. Millette karşılığı olmayan adaylar için, hiçe sayılan teşkilat da gerekli heyacanı duyamadı. Sayın Canikli’nin ikili ilişkiler üzerinden insiyatif koyduğu artık birçok yerde yüksek sesle konuşulur hale geldi. Sonuç’ ta  ortada bu işin bir sorumlusu olması gerekmez mi?  En azından sonuçlar masaya yatırılarak muhasabe etmek , nedenleri üzerinde kafa yormak elzem değilmiydi?  Tatlı ve Geldi isimlerinin kamuoyundaki yansıması görülmemiş olamaz.Öyle ben takdir ettim le olmuyor bu işler. Hafife almanın bir bedeli var.Çok kıymetli elliiki adayın bulunduğu bir zeminden ancak bu kadar yanlış bir liste çıkabilirdi, bu da bize en azından  bir vekil kaybettirdi. Özellikle il merkezinde partinin genetiği ile bu kadar çok oynarsanız sonuçta GDO’lu adaylarınız da olur.Bizler bu anlayışın listesine oy veririz ama huzursuz olarak. Oysa zevkle ,şevkle, heyacanla misyona zarar vermeyen adaylarla beraber, dağ, dere , tepe koşmaya hazır yüzlerce insan beklemede.

Liste hatası genel olarak ifade ediliyor ama en belirgin il sanırım Giresun. Eğer aynı liste ile devam denirse şimdiden büyük geçmiş olsun. AKP Giresun teşkilatının unutuğu ‘istişare’ müessesesi derhal devreye sokulmalı.Ahbap çavuş ilişkileri ile siyaset yürütemezsiniz. Aday tesbitinde cok hassas olmak zorundayız. Kılı kırk yarma tabiri burada çok daha anlam ifade ediyor. Farklı görüş ve eleştirleri hemen reddetmemeli ,hele hele sayın Canikli eleştirilince idam sehbası parti binasının önüne konulmamalı. Çok zeki bilgili olmayabiliriz ama ola ki dediklerimiz birgün işinize yarar. Haaa birde kul hakkı denen birşey varsa, size destek olanların, önemsenmese bile söz söyleme hakkı olmalı. Kısacası ülkemizin geleceği adına hayati bir seçime giderken milletin karşısına bu partinin kuruluş  felsefesine inandığı, vatandaşda karşılığı olan adaylar çıkarın. GDO’lu  adaylarla her seçimde bir fire vermek sonun başlangıcı bile olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın