Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,90 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,81 / Satış: 4,83

AKINCILAR HÜRRİYET DUVARINA TOSLADI

  • 17.03.2017

Tehdit, hakaret, santaj, yalan, alavere dalavere ile yönettikleri memlekete diktatörlük sistemini getirecek olan anayasa değişikliği referandumunun propagandasını yapmak için konuşma hakkı, hürriyeti istiyorlar. Neymiş efendim; Almanya, Hollanda, Avusturya, İsviçre ve bilumum diğer avrupa ülkeleri, devletlerarası olan anlaşmalardan dolayı, Türkiye Cumhuriyeti’ne serbest konuşma hakkı tanımak mecburiyetindelermiş. Bu insanlık hakkının en temel kuralıymış. Mış mış da mış mış! Yönettiği memlekettekilere uyguladığı baskıyı, zulmü, aynen avrupada da sürdüreceğini zannediyor zavallı!  İnsanına vermediğini kendisi için başkasından istiyor. Abesle iştigalin babası! Memleketteki insanların paralarıyla alınan özel uçaklarla geliyorlar. Muhalefetin yarısı kodeste, diğerleri bırakın aynı uçaklarla avrupaya gelip konuşmayı, memlekette bile fikirlerini söylemek için sokaklara çıkamıyorlar.

Tiyatro için salon kiralıyorlar, Tayyip Erdogan propagandası yapıyorlar. Kitap okumak için kiraliyorlar, -isviçre- AKP  pardon Erdogan için bağırıyorlar. Haliyle avrupa insanı enayi yerine konulmayı kabul etmiyor ve avrupanın her tarafına saldıran, konuşmalarında aynen imamları gibi kendilerine hakaret eden Türkiye’li bakanlara yer vermiyor. Türkiye’den alışıklar ya, dediklerini muhakkak yapacaklar: Türkiye konsolosluklarının kapısına yığılan yandaşlarına, kendilerini hiç bir kuvvetin durduramıyacığını belirtip, aynen sultanları gibi hakaretlerini dozunu arttırarak sürdürüyorlar. Kendilerini o kadar büyük görüyor olmalılar ki, Hollanda dışbakan çavuşunoğluna, seni memlekette istemiyoruz gelme, uçağına iniş izni yok mesajını bildirmiş olmasına rağmen, adam Hamburg konsolosluğundan, Hollanda’ya yaptırım uygulıyacaklarını, yine de gideceklerini, atacaklarını keseceklerini açıklıyor. Avrupalı neresiyle güleceğini şaşırıyor: Türkiye nereden bakarsanız bakın, hiç bir sektörde yanından yöresinden geçemiyeceği, Hollanda’ya yaptırım uygulayacak! Pöhh pöhhh pöhhhhhh…. Ne gücün var Türkiye; hangi alanda başarılısın ki, başka memleketler seni arasın? Sıfıra sıfır, elde kalan yine sıfır! Pardon:

Weltonline’da -15 Mart 2017- BIZ’in açıkladığı Türkiye’nin pardon Tayyip Erdoğan’ın ekonomik başarı karnesi haberi var! Türkiye’nin Borç Listesi. Milyar Dolar. İspanya 86,8 Fransa 41,3 İngiltere 23,5 ABD 18,7 Almanya 15,1 Japonya 13,1 İtalya 10,7 İsviçre 6,0 Kanada 1,6. Toplam 270 Milyar Dolar. AB Türkiye ile olan ilişkilerinde doğal olarak kendi çıkarını düşünmek mecburiyetinde olduğundan, üye devletlerin parasını kurtarmak için görüşmeleri bitirmiyor olamaz mı? Alacaklılar arasında yedi tane de NATO üyesi var!

Almanları Nazilikle suçladılar. İğrençiğin doruğu! Eğer Tayyip Erdoğan ve şürekasının Nasyonal Sosyalistler ve bugünkü  Almanya ve almanlar hakkında ekmek kırıntısı kadar bilgileri olsaydı, o sözleri söyleyemezlerdi! Tıpkı Tayyip Erdoğan gibi seçimle işbaşına gelen tek adan Adolf Hitler ‘in yandaşları, yâni Naziler, Hollanda’yı yerle bir ettiler. Türbanlı bakanın zorla girmek istediği, Rotterdam şehrinde taş üstünde taş bırakmadılar. Siz çıkıp bu insanları Nazilikle suçluyorsunuz. Bir an için kendilerini o insanların yerine koysunlar diyecektim ama vazgeçiyorum çünkü onlarda o gücün olmadığından eminim! Ek Bilgi: Naziler Hollanda’yı yerle bir ettiler. Rotterdam’ın sadece külleri kaldı. O insanları nazilikle suçlamak için insanın…….

Türbanlı bakana Hollanda buraya gelemezsin demesine rağmen, hanım uzun bir konvoyla Rotterdam’a gidiyor. Polis arabaları konvoyu durdurunca, hemen badiler madamı korumaya alıyorlar. Türkiye’de öttürmeğe alışık oldukları düdüğü Hollanda’da öttürecekler. Şehrin müslüman belediye başkanı bile, avrupadaki çocuklara sırasına göre üçyüz, dörtyüz, altyüz türkiş lira çocuk parası ödeyen,-Der Fall Erdogan Sevim Dağdelen-  aile bakanlığını yönetenini, şehrinde istenilmeyen şahıs ilan ettiğini açıklıyor. Kadın beş saat inatından vazgeçmiyor, arabanın içinde bekliyor. Taraftarlar polise taş ve şişelerle saldırmaya başlayınca, polis harakete geçip, hem saldırganları dağıtıyor, hem de şu çok büyük Türkiye Cumhuriyeti bakanını, eskortla Almanya sınırına kadar getirip, yurt dışı ediyor. Tayyip Erdoğan’ın bakanı Almanya’ya sığınıyor!

Merkel Tayyip Erdoğan’a neden gereken cevapı veremiyor. Aslında veremiyor du demek gerekiyor çünkü Akıncıların Hollanda seferinden sonra o da cephe değiştirdi. Merkel Eylül ayında ki genel seçimlerde çifte pasaportlu, sayıları sekizyüzbin olduğu söylenen, Türklerin oylarını hedefliyor. Ama Tayyip Erdoğan’ın terör devleti suçlamasına dün yapılan seçimlerde Hollanda’lıların verdiği cevap, Merkel’i daha da cesaretlendirebilir! Hollandalı seçmen sultanın bakanının kapı daşarı eden başbakan Mark Ruttel’ı makamında bırakarak, Türkiye kararına destek verdiler. Aynı uygulamaya Merkel’de geçebilir. Türbanlılar için de kötü haber var: Avrupa Mahkemesi işverenlere başına taktığı bez parçasıyla dini görüşünü simge yapan hanımların işlerine son vermelerinin önünü açtı. Demokrasinin özüne uygun bir karar.

Tabi ki herkesin konuşma hakkı var. Hemen heyecanlanmayın Almanya’dan bahsediyoruz! Yapılacak refarandum hakkında fikirler açıklanacak. Ama bu iki taraflı olacak. Muhalefet de yani Hayır’ı savunanlar da konuşacak. Fikir özgürlüğünün kılına bile tahammülün yok, sana muhalefet edeni kabullenemiyorsun. Bu yetmezmiş gibi Almanya’nın eyaletler sisteminden, yaşanılan demokrasiden bihaber yönetimine, yöneticilerine göndermeler yaparak, resmen memleketin iç işlerine karışmaya kalkıyorsun. Tek kelimeyle komik. Hep mağdur rolünü oynadığını artık almanlarda çok bariz şekilde görüyor, politikacılar açıklamalarında Ankara’dan yükselen  Eeeeyyyleree, sana destek vermemek, senin oyununa düşmemek için hakettiğin cevapı vermediklerini, vermiyeceklerini açıklıyorlar!

Fikir özgürlüğüne sınır tanımayan Almanya’ya gelip, o özgürlüğün ırzına geçemezsiniz! Buna o demokrasiyi yaşatan insanlar müsaade etmez. Yazılı olmayan kuralları işler demokrasinin! Demokrasinin nimetlerinden faydalanmak için önce sistemin içinde yaşayan insanlara, onların sana baktıkları gözlerle bakacaksın! Bakmak yetmez, görmek de gerekir! Akıncılar uzaydan gelen yaratıklar gibi haraket ettikleri, basının karşısına geçip, el kol haraketleriyle desteklenen hakaret ve tehditlerini sürdürdükleri müddetçe, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya gibi ülkelerde, kesinlikle ülke insanlarının yaşadığı serbest konuşma hakkını kullanamazlar!

Akıncılar Türkiye’ye diktatörlük rejimini getirip, sultanlarını kaçak sarayın tepesine de oturtsalar, sataşkan, saldırıcı tutumlarını değiştirmedikleri sürece, Almanya’da, avrupa da fikir özgürlüğü bulamazlar Nokta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın