Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,92 / Satış: 3,94
€ EURO → Alış: 4,82 / Satış: 4,84

AKP VE CHP; KÜRDİSTAN SİMSARLARI

  • 27.11.2015

KÜRDİSTAN’A GİDEN YOLDA, AKP- CHP EL ELE!
İŞTE SİZE BELGE.

İkiz Yasalar 4 Haziran 2003 günü 4867 ve 4868 sayılı kanunlar ile TBMM’de AKP ve CHP’nin oylarıyla kabul edilmiştir. 

İkiz Yasalar, TBMM’de görüşülürken, Genelkurmay, İkiz Yasaların birinci maddesindeki ‘’HALKLARIN KENDİ KADERİNİ TAYİNİ İLE İLGİLİ İFADELERİNE’’ şiddetle karşı gelerek, “Bu sözleşmelerin Türkiye’nin ulusal birlik ve bütünlüğüne aykırı yorumlanamayacağı Türkiye tarafından beyan edilir” diye bir çekincenin konulması talebinde bulunmuştu.  Genel Kurmayın bu önemli talebi, AKP ve CHP tarafından  ret edilmişti.

Türkiye olarak biz bu pislik ve iğrenç İkiz Yasaları hiç düşünmeden, yangından mal kaçırırcasına TBMM’den geçirirken, öbür taraftan Rusya, Çin ve Hindistan gibi büyük ülkeler ise, kendi ülkelerinin ileride bölünmemesi için gerekli çekinceleri koymuşlardır. Üstelik bu yasaları bize dayatan ABD ve AB devletleri, bu İkiz Yasaları asla imzalamamışlardır.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bu yasaları ne yazık ki TBMM’ye geri göndermeden anında onaylamıstır.  Nedeni ise; Türkiye’nin AB’ye alınmasını engelleyen biri olarak anılmaktan çekinmişti. (O tarihte şahsım olarak A. Necdet Sezer’e bir mektup yazarak ”İkiz Yasaları imzalamak, büyük bir ihanet olur” şeklinde bir mektup yazmıştım ve bu mektubum KURULTAY GAZETESİNDE de yayınlanmıştı. Bir gün o mektubumu sizlerle paylaşırım)

2003 YILINDA AKP HÜKÜMETİNCE VE CHP’NİN DE DESTEĞİ İLE KABUL EDİLEN İKİZ YASALAR NEDİR?

AKP ve CHP’nin 2003 yılında TBMM’den geçirdiği İkiz Yasalar sayesinde, Wilson’un öngördüğü Kürdistan’ın kurulabilmesinin hukuki zemini oluşturulmuştur.

İKİZ YASALAR’IN İLK MADDESİ,

“Bütün halklar, Sosyal- kültürel – Ekonomik- İdari ve Siyasal olarak kendi kaderlerini tayin etme hakkına sahiptirler” diye başlıyor.

İKİZ YASALAR; 

Halklara, her türden etnik topluluklara, mezheplere, farklı toplumsal kökenlere, tarikatlara, cemaatlere ve yerel gruplara kendi statülerini özgürce tayin hakkı veriyor.

ŞİMDİ YAPILAN ŞUDUR;

Bazı ajanlar ve karanlık odaklar tarafından, yurdun muhtelif bölgelerinde HDP binalarına, Kürt vatandaşlarımıza ve iş yerlerine saldırılacak Büyük bir kavga çıkartıldıktan sonra, Kürtlerin temsilcisi olduklarını söyleyen PKK ve HDP, Birleşmiş Milletler Teşkilâtına aşağıda ki gerekçeleri bahane göstererek müracaat ederek diyecek ki;

‘’Biz Kürtlerin artık Türkiye Cumhuriyeti Devletinin idaresi altında yaşama şansımız kalmamıştır, her gün yurdun birçok yerinde HDP binalarımıza saldırılıyor, Kürtler büyük tehditlere maruz kalarak dövülüyor, iş yerleri tahrip ediliyor, kurşunlanıyorlar. İkiz Yasalarda ki “Bütün halklar, ekonomik, sosyal ve kültürel, idari ve siyasal olarak kendi kaderlerini tayin etme hakkına sahiptirler” maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devletinden ayrılarak, kendi kaderimizi kendimiz tayin etmek hakkına sahip olmak istiyoruz…’’

Şayet Türk devleti Kürtlerin bu isteklerini kabul etmezse, o zaman; Birleşmiş Milletler devreye girerek, Türkiye’ye karşı askeri güçle yaptırım uygulayacak ve Türkiye bunu kabul edecek. Zaten 2003 de İkiz Yasaları kabul eden AKP ve CHP, bunu ta o günden kabul etmişti.

Türk devleti, 2003 de yasalaştırdığı bu İkiz Yasalar Sözleşmeleriyle “HALKLARIN KENDİ KADERİNİ TAYİN HAKKINI’’ ve diğer hakları uygulamaya geçirmek için gerekli düzenlemeleri yapmayı taahhüt ediyordu ve geriye sadece devletin bölünmesine rıza göstermek kalıyor.

İşte size AKP- CHP- HDP birlikteliği.

Bu kadar delil yetmez mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın