Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,76
€ EURO → Alış: 4,69 / Satış: 4,71

AMAN KUZUCUKLAR UYANMASIN

  • 21.12.2016

İstanbulda ki Alman Lisesi müfredatına müdahale edip, şu günlerde içinde yaşadığımız Noel şenliklerinin öğretilmesini, bu kapsamda şarkılar söylenmesini yasaklamışlar. Alman senin mektebinde kabiliyetli ama maddi gücü olmayan çocuklarına, aylıklarını kendi ödediği öğretmenlerini göndererek eğitiyor. İsmi üstünde, Alman Lisesi! Tabi ki derslerde alman kültürü de işlenecek. Anlaşmayı yapmışsın, okul yüzyıl önce faaliyete geçmiş. Şimdi mi farkına vardın?

Sadece bu okulda değil, aydınlanmış toplumların desteğiyle hayata geçirilen diğer okullardaki projeleri de engel oluyor, durduruyorsun. Milletleri geleceğe taşıyan, müziğe, resime, tiyatroya, operaya, sanatın her çesitine karşısın. İnsanlara dini, memleketi ve geleneği korumak masalı adına uyuşturucu şırıngalıyorsun ki, sakın uyanmasınlar. Eğer uyanırlarsa halinizin duman olacağını çok iyi biliyorsunuz!

Tweet atmış AKP’li milletvekili; Alman Lisesi’nde misyonerliğe müsaade etmiyeceklermiş! Adam yerden göğe kadar haklı; eğer çocuklar Noel kapsamında aydınlanmış toplumların yaşamlarını, insanlara verilen değerleri öğrenirlerse, kendilerine şırıngalanan uyuşturucunun farkına varırlar! Avrupa insanının, -konumuz alman lisesi olduğundan Almanya ile yetinelim- Alman’ın yaşamında Noet etkinliklerinin din ile bir bağlantısı yoktur. Noel’de insanlar bir ay boyunca, memleketin her tarafına kurulan mekânlarda yer içer, kaynatılmış şarap ile kendinden geçer. Ama sarhoş olup nara atmaz, sağa sola saldırmaz. Aile fertleri biraraya gelirler. Birbirlerine Noel hediyesi verilmesi zorunludur ve yerine getirilir. Mahallenin, köyün yaşlı insanlarına güzel sanatlar eşliğinde ziyafetler verilir. Çocuklar için eğlenceler düzenlenir. Arzuları önceden öğrenilen maddi gücü yetişmeyen insanlara, bilhassa çocuklara, bu bağlamda vatandaşların yaptığı yardımlarla alınan hediyeler, verenin ve alanın birbirlerini görmediği mekanlarda sahiblerine ulaştırılır.  Azıcık açıklık getirmek gerekirse: Şehrin su şebekesi idare merkezi, işyerinin girişine Noel’den bir kaç hafta çam ağacını oturtup, kendisine hediye yapılmasını arzu edenlerin bu arzularını, ağacın dallarına asmasını ister. Oraya girip çıkan başka insanlar da, istekleri inceleyip, hangisini yerine getirmek istiyorlarsa, mesele bir kitap, bir sinema tiyatro bileti veya bir yemek gibi, karşılığını idarenin belirlediği yere verir ve yoluna gider. Su idaresi hediyeler için toplanan meblağla hediyeleri alıp, başka bir mekan da yapılan merasimle istek sahiblerine verip, onları sevindirir. Bu mekanda hediye alınmasını için para veren yoktur. Zaten onlar hediyenin nerede ve nasıl vereceğini bile bilmezler. Noel etkinliklerinde amaç, ihtiyacı olan insanları sevindirmek, bu duyguyu yaşamaktır. Bu memlekette kesinlikle hediye veren, hediye alanı görmez. Bir elin verdiğini öteki el görmemeli hüküm sürer! Almanın yaşamında din yoktur. Ne vardır; aydınlanma vardır. Onlar, önceki nesillerin yüzyıllar boyu büyük bedeller ödeyerek ulaştığı aydınlanma meşalesini yaşar, yaşatırlar. Din yeniye karşıdır. avrupa dinin dogmasından kendini kurtarıp, aydınlığı yakalamıştır.

Türkiye’yi yöneten takım, insanların yaşamlarında dini hep canlı tutmak istiyor. Çok iyi biliyorlar ki, aydınlanmış toplumların yaşamlarındaki değerler karşısında dini dayatmaların hiç şansı yoktur. Avrupa yaşamının ve  her sektörde ulaştığı başarının, dini yaşamlarına patron yapan memleketlerden fersah fersah ileride olmasının nedeni, dünyalarını din girdabından kurtarmış olmalarıdır.

AKP hükümetinin yaptığı kendi adına doğrudur; dini uyuşturucu ile yandaşlarını patronlarının deyimiyle, ceplerinde tutuyorlar. Ömrü ne kadar sürer bilinmez ama bu dünya görüşü, doğruluğu ve iyiliği yaşanılarak ispatlanmış toplum düzenleri karşısında muhakkak kaybeder. Memleket ve üzerinde yaşayan insanlar adına çok yanlışdır.

Almanya islamı öğretmiyor yalanını da eklemiş Tweet’ine şırıngacı! Son soruyu baştan soralım: Hangi  ve kimin islamını öğretsin Almanya? Arabistan’ın, İran’ın, Fas’ın, Cezayir’in, Afganistan’ın?  Şii’nin, Vahabi’lerin, Alevi’lerin, Sünni’lerin? Veya Diyanet üstünden bu memlekete gönderdiğiniz, Almanya’nın A’sını tanımayan, kelime Almanca bilmeyen, Allahım müslümanları ve memleketimizi kötülüklerden koru diye dua yaptırıp, milyonlarca müslümana vatanlık yapan, yapacak olan memleket ve insanları için tek kelime söylemeyen imamlarınızın dinini mi? Almanya muhatap bulamayınca kararını verdi; burada yaşayan müslüman çocuklarına din dersi verecek öğretmenleri, -hoca değil- kendisi yetiştirecek. Çok geç kalınmış olmasına rağmen, çok doğru bir karar. Artık cuma hutbelerinde imamlar cemaatlerine diyanetin dikte ettiklerini değil, beyinlerindekini iletecek.

Bak Tweet’çi efendi misyonerlik nasıl yapılıyor: Yıllardır ortaçağ kıyafetleriyle sakalları saçları birbirine karışmış yaratıklar, sokaklarda, meydanlarda Almanları gerçek dine davet ettiklerini söyleyerek, onbinlerce, yüzbinlerce Kuranı Kerim dağıtıyorlar. Pazar yerlerinde, şehir, kasaba meydanlarında gösteri namazı kılıyorlar. Bunlarla da yetinmeyip, yaptıkları konuşmalarda çevrede yaşayanları islama davet ediyor, bu memlekete şeriatın getirilmesini istiyorlar.  Esnaf kepenk kapatıyor, vatandaş evinden kapıya çıkamıyor! Kimse misyonerlik şikayetinde bulunmuyor çünkü din aydınlanmış insanların yaşamından bir daha giremiyecek şekilde tamamen çıkmış! Düşünceleri beyan etme hürriyetinin sınırsız yaşanıldığı bir memleket olan Almanya’da, rahatları bozulmasına rağmen, konuşmalara kısıtlama getirilsin veya durdurulsun düşüncesi beyinlerde yeşermiyor! Bir hristiyanın eline bir kaç tane incil alıp, bir müslüman memleketinde sokağa inip, insanları dinine davet etmeğe kalkmasını tasavvur edin! Akıbeti ne olur acaba?

Tayyip Erdoğan’ı ömür boyu başkan yapacak anayasa komisyonu başkanı Tweet’ci milletvekili, İstanbul Alman Lisesi’nde öğretilen kültürden korkma, 60 yıldır içinde yaşadığımız, nimetlerine doyamadığımız aydınlıktan, din ile uyuttuğunuz kuzucuklarınızın etkilenmesi mümkün değil! Boşuna yaşamlarında din olmayan, milyonlarca müslümana iş ve aş veren almanı suçlama. Size faydası olmaz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın