Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

AMERİKA’DA AKP’LİLERİN BATAKLIĞINDA BÜYÜDÜ

  • 28.07.2016

Değerli okurlar, sivri sinek bataklıkta oluşur, burada üremesini sağlar.

Amerika’daki FETÖ hareketi de AKP’lilerin oluşturduğu bataklıkta büyüdü.

30 yıldır Amerika’da yaşıyorum. Biz buraya geldiğimizde Türk televizyonları yoktu, gazeteler elimize gününde geçmezdi. İrtica, Türkler arasında camaatler vasıtasıyla örgütlenmeye aşlanmıştı.

New York’ta Türk gazetecilerin kurduğu radyolara çıkarak cemaatlerle mücadeleye başladım. Bastırdığımız bildirileri Türklerin yoğun olarak çalıştığı yerlere dağıtıyorduk. ABD’de yaşıyan Atatürkçüler olarak, defalarca cemaatlere karşı örgütlenmek için toplandık. Ne yazıkki her defasında aramıza adamlarını sokarak sabote ettiler. Örgütlü cemaate karşı yıllarca vatanseverler olarak örgütsüz mücadele ettik.

Ama onlar hızla bizi kuşattılar.

FETÖ cemaat örgütü  Türkiye’de tüm devlet kurumlarını kuşatırken, buradaki AKP’lileri de ya örgütüne katmış ya da sempatizanı yapmıştı. Diğer cemat örgütlerini de susturmuştu. Burada bir avuç Atatürkçü vatanseverin haricinde herkes FETÖ’cü olmuştu.

Tüm Türk derneklerine sızmışlardı. Hatta Türk Amerikan derneklerine bile sızmışlardı. Burada görevli olan Türkiye Cumhuriyeti görevlileri bile FETÖ’den yana tavır alıyordu. Bu şartlarda kurucusu olup başkan yardımcılığı yaptığım New York Giresunlar Derneği’nden istifa etmek zorunda kaldım. Artık burada her posta bürünmüşlerdi.

Atatürkçü.geçinip FETÖ’cü olanlar bile vardı. At izi it izine karışmıştı.

Bu şartlara boyun eğmek bize yakışmazdı. Bir avuç vatansever olarak, Kemalizmi iliklerine kadar hissetmiş arkadaşlarımla Amerika Kemalistler Birliği’ni kurduk. Onlarsa hiç rahat durmadılar. Bizim içimize sızıp, bizi dağıtmaya kalktılar. Biz bu hususta yeterince tecrübe sahibi olmuştuk. Onlar bize saldırdıkça biz çemberi daralttık. Bir avuç vatanseverle çok sert bir mücadeleye girdik. Türk günü yürüyüşünde cemaate karşı bildiriler dağıttık. Posterlerimiz, tüm iş yerlerinden FETÖ’cüler tarafından indirilip yırtıldı. Bir avuç Atatürkçü vatansever, FETÖ’ye karşı protestolar düzenledi.

 

Atatürkçüler FETÖ’yü protesto ederken, bugün AKP’li olanlar FETÖ’ye övgüler dizip, desteklerini açıklıyorlardı. FETÖ’nün okullarında AKP’lilerin çocukları okudu. Kurban paralarını FETÖ’ye bağışladılar. FETÖ bu şekilde milyonlarca dolar topladı…

ABD’nin doğu yakasındaki iş yerlerinin sahiplerinin yüzde 90’ına yakını FETÖ ile dolaylı veya dolaysız ilişki içindedir. İşin özü şudur; Amerika’da konsolosluk desteği ile camilerde sivil toplum örgütü diye tanıımlanıp, bu mecralarda AKP’lilerle birlikte örgütlenmişlerdir. AKP’lilerin Fethullahçılara finansal destek sağlaması, açtıkları okullarda okuyan öğrencilerin tamamının AKP’lilerin çocukları olması bunu doğrulamaktadır.

Öte yandan, AKP’lilerin kazançlarından Fethullah Gülen cemaatine pay ayırdığı da gizlenemez boyuttadır. En vahim olaylardan biri de Fethullahçı kadroların AKP’lilerin kızlarıyla evlenmeleridir.

Bu kadar sıkı fıkı ilişkilerden sonra ‘ben Fethullahçı değilim’ diyen AKP’lilerin düştüğü tirajkomik durumu açıklamayı, kamuoyuna, vicdanlara bırakıyorum. Kamufle olabileceklerini düşünenler kelaynak, birer ihbarcı ve ispiyoncu konumuna düşmüşlerdir. Bir Atatürkçünün arşivi bunları unutmaz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın