Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12
kuşadası escort

SON DAKİKA

SİGORTA ACENTELERİNİN SORUNLARI TARTIŞILDI Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) buluşması Giresun’da gerçekleşti. Giresun Ticaret Sanayi Odası’nın toplantı salonunda gerçekleştirilen buluşmada sektörel değerlendirmeler yapıldı. Düzenlenen toplantıda konuşan Giresun Sigorta Acenteleri Derneği (GİSAD) Başkanı Hanife Karamustafaoğlu, sigortacıların sorunlarının çözümü için kanun düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu ifade etti. GİSAD Başkanı Hanife Karamustafaoğlu, “Sigorta sektörünün sermayesi güvendir. Sermayesi güven, varlıkları birbirine bağlı olan bir sektörün paydaşlarının birbirine güvenmemesi ne acıdır. Acenteler şirketlere, kanun koyucular ise kimseye güvenmiyor. Bu güvensizliğin sonucu sektörümüz sürekli belirsizliklerle boğuşuyor. Belirsizlikten en büyük zararı ise biz acenteler görüyoruz. Buradan kanun koyuculara sesleniyorum. Bazı çevrelerin popülist söylemlerinden yola çıkarak sektöre sürekli genelgeler çıkarmayın. Çıkaracağınız genelge için sektörün ihtiyaçlarını, gerçeklerini iyi analiz edilmelidir. Biz söyledik yapılacak diretmesinden vazgeçilmelidir. Şirketler ise acentelerin çalışanları değil iş ortağı olduğunu hatırlamalıdır. Yıllarca yanlış fiyatlandırmanın zararlarının faturası acentelere çıkartılıp cezalandırıldı. İstedikleri gibi acente açıp, kapatıldı, komisyonlarla istedikleri gibi oynandı. Bugün ise acentelarda şirketlerde zor durumda. Biran önce ortak akıl oluşturularak yanlışlara çözüm üretilmelidir” dedi. Giresun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, “Her sektörün sorunları olduğu gibi sigortacılığında sorunları mevcuttur. Ancak ifade edildiği gibi sigortacılık güven işidir fakat kazanmadan hizmet edilemez ve alınamaz. Kazanmayınca güzel hizmette ebetteki verilemez. Bu nedenledir ki hem hizmeti veren hem de alan kazanabilmelidir. Bunun çözüm yolları bulunmalıdır” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Büyükçelebi ve TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemal Satoğlu birer sunum yaptılar.

Astroloji

Koç Burcu Günlük Burç Yorumu

21 Mart - 20 Nisan

Kendinize duyduğunuz saygının ve içinizde sahip olduğunuz huzurun hiçbir şey ile denk olmadığını anlayacağınız bir gün. Kimsenin sizi üzmesine müsaade etmeyin.

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

21 Nisan - 20 Mayıs

Aileniz ile ilgili konular ya da yaşadığınız şehir ile ilgili bazı değişim fikirleri aklınızı kurcalayabilir.

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

21 Mayıs - 21 Haziran

Kariyer planlarınız ile ilgili bazı kararsızlıklar yaşıyorsanız, yakın çevre akrabalar veya kuzenlerinizden alacağınız haberler size yön verebilecek.

Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu

22 Haziran - 22 Temmuz

Parasal ve ekonomik şartlarınızı dengeye getirmek isteyeceğiniz ve bununla ilgili uzun vadede yeni girişimlere başlatabileceğiniz bir zaman.

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

23 Temmuz - 23 Ağustos

İş projeleriniz adına zorlayıcı etkiler olsa bile bugün işbitirici bir gün.Kariyerinizde net olmayan şeyleri artık tamamlamak isteyeceksiniz.

Başak Burcu Günlük Burç Yorumu

24 Ağustos - 23 Eylül

Sosyal arkadaşlık ilişkilerinizde önemli bazı gelişmeler yaşanırken kendi içinizde hedeflerinizi ya da hayallerinizi geleceğe yönelik sorgulayabilirsiniz. Annenizin ihtiyaçlarına zaman ayırmalısınız.

Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu

24 Eylül - 23 Ekim

İdealleriniz için mücadele vereceğiniz kendinizi artık ortaya koyacağınız bir zaman dilimi içersindesiniz.Sosyal ilişkilerinizi güçlendireceğiniz bir gün.

Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu

24 Ekim - 22 Kasım

Kariyeriniz adına önemli roller üstleneceğiniz,dengelerin sizin adınıza değişim gösterebileceği bir gün.

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu

23 Kasım - 21 Aralık

Düşünsel ve davranışsal anlamda bazı değişimlere açık olmaya başlayacağınız bir zaman dilimi. Alışılmışlığın dışına çıkmayı kabul ederseniz bağımlılıklarınıza veda edeceksiniz.

Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu

22 Aralık - 20 Ocak

Duygusal bir rekabet içerisinde olmamaya özen gösterin.Partnerinize karşı kıskançlık duygusu beslemek yerine onun şartları anlamayı seçerseniz aranızdaki dengeyi korumuş olursunuz.

Kova Burcu Günlük Burç Yorumu

21 Ocak - 19 Şubat

İletişim ile ilgili konularda şansınız yüksek olacak. Bunu fırsata dönüştürün. Yeni biri ile tanışmak ya da partnerinizle ciddi kararlar almak adına güzel bir gün.

Balık Burcu Günlük Burç Yorumu

20 Şubat - 20 Mart

Maddi gelirlerinizi artırmak için bulduğunuz çözümler olumlu sonuçlanacaktır. Emek verdiğiniz konularda uzun vadeli sonuçlar alma zamanı.