Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,80 / Satış: 3,81
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

BAŞKANLIK BİR ABD- CİA SENARYOSUDUR!

  • 24.02.2017

HEDEFLERİ TÜRKİYE’Yİ KÜÇÜK DEVLETÇİKLERE BÖLMEKTİR!

Yazıma bir soru ile başlamayı faydalı buldum.

”ABD ve AB, Türkiye üzerinde oynamak istedikleri her hangi bir oyunda, koca bir TBMM’yi mi, yoksa tek adamı yâni Başkanı mı daha kolay elde edebilirler?”

 

MESELÂ;

1 Mart Tezkeresinde Başkanlık, yâni tek adamlık olsaydı, tezkere geçecekti ve böylece, 90 bin askeriyle geniş bir sahaya, liman ve havaalanlarımıza yerleşen ABD, resmen ve fiilen Türkiye’yi işgâl etmiş olacaktı.

 

KONUMUZA DÖNELİM;

CİA İstasyon Şeflerinden en önemli iki isim olan GRAHAM FULLER ve PAUL HENZE her ikisi birlikte, 1980’li yıllardan itibaren sıkça bir şekilde;

“Atatürkçülükten vazgeçilmelidir. Ulus devletler dönemi bitmiştir. Türkiye, Osmanlı gibi çok kültürlü, çok dinli, çok dili ve çok ırklı bir yapıyı benimsemelidir. Bunun için en iyi yol Ilımlı İslam’dır. Etnik kimlikler kendilerini ifade edebilmelidir. Çok dilli, çok kültürlü ve çok dinli bir Türkiye” demeye başlamıştılar.

 

Bu şu demek oluyor;

Türkiye Cumhuriyeti devleti tasfiye edilip çeşitli parçalara bölünerek şehir devletleri kurulacak.

 

Şehir devletlerinden oluşacak federe devletlerin adları bile ABD tarafından çok uzun yıllar önce açıklanmıştı: Trakya- Bitinya- Misiya- Lidya- Karya- Likya- Pamfilya- Firikya- Kilikya- Kapadokya- Galatya- Paflagonya- Pont- Ermeniya- Antakya- Mezopotamya…

 

Yukarıda isimleri yazılı olan devletçiklerin gerçekleşebilmesi için Türkiye’de bir BAŞKANLIK SİSTEMİNİN olması gerekiyordu.

 

AKP, bu yüzden 16 adet Bölgesel Kalkınma Ajansı kurmuştu!

Aynı sayıda da Bölge Mahkemeleri!

Bunlar tesadüf olabilir mi ki?

 

BAŞKANLIK TEZGÂHI NASIL OLACAKTI?

Bu o kadar kolay değildi!

Uzun yıllara yayılmalıydı!

İşte bu uzun yılların ardından finale gelindi!

Final BAŞKANLIKTIR!

 

BÜTÜN BUNLAR BİR SİYÂSİ PARTİ İLE GERÇEKLEŞECEKTİ.

Düşünülen parti Müslüman görünümlü olup,

Devamlı mağdurları oynayarak, kendisinin asıl hüviyetini ve üstlendiği görevini muhafazakâr kesimin gözünden saklayacaktı.

Bu parti AKP idi.

 

BU GÜNLERE NASIL GELİNDİ?

Refah Partisi’nden bir Yenilikçiler hareketi doğmasını isteyen ve bu amaçla 1996 yılında partinin Topkapı’daki il merkezinde Abdullah Gül’e tavsiyelerde bulunan kişi, CIA İSTASYON ŞEFİ GRAHAM FULLER’DİR.

 

Hatta 1996 yılında, Tayyip Erdoğan’ın Başbakan, Abdullah Gül’ün Dışişleri Bakanı olacağını bile söylüyorlardı.

 

DSP’nin çökertilmesi sırasında Abdullah Gül, ABD’de CFR’nin beyni Morton Abramowitz ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Mark Grossman ile görüşmüştü.

 

Tayyip Erdoğan da daha RP Beyoğlu İlçe Başkanı iken, Morton Abramowitz ile görüşmüş ve CIA’nın önemli şeflerinden Graham Fuller ile temasa geçmişti.

 

ERDOĞAN, BU DÖNEMDE KİMLERLE GÖRÜŞÜYORDU;

Amerika’nın Adana Konsolosu Elizabeth Shelton,

ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Caroline Hagins,

ABD Büyükelçilik Müsteşarı Silwer Lawrens,

Ve CIA görevlisi Kenny Bob ile de görüşüyordu!

 

Erdoğan’ın AKP’yi kurmadan önce 18 Temmuz 2001’de İsrail Büyükelçisi David Sultan ile görüştüğü de basına, “Erdoğan’ın yeni oluşacak partinin İsrail ve ABD politikalarına asla ters düşmeyeceği yolunda garanti verdiği” şeklinde yansımıştı.

 

Abdullah Gül de bir taraftan İngiltere Büyükelçisi Sir David Logan’ı makamında ziyaret ederek parti çalışmaları hakkında bilgi veriyordu! CIA şefi Graham Fuller de tam o sıralarda Fazilet Partisi’ndeki gençlerin baskın çıkacağını ve ’Yenilikçi Hareket’in ılımlı İslam’a liderlik yapacağını söylüyordu!

 

Sonunda, Tayyip Erdoğan’ın önündeki bütün yasal engeller, sihirli bir dokunuşla kaldırıldı. Erdoğan, gayrimeşru bir ara seçimle TBMM’ye sokularak, AKP’nin başına getirildi.

 

  1. Hükumeti yıkarak, AKP’nin bir an evvel iktidar olması görevi ise D. Bahçeli’ye verilmişti.

 

Bu arada AKP’nin parti programı, yerel yönetimlere özerklik vermeyi öngören gizli bir CFR memorandumundan aynen kopyalanıp hazırlanmıştı. AKP, CFR’nin verdiği gizli programla kurulmuştu!

 

CFR KİMDİR?

ABD’de bulunan bir Yahudi kuruluşudur.

 

SÖZÜN KISASI;

Başkanlık,

Arkasından bölünmek…

 

Kimseye HAİN deme hakkına sahip değilim, ama,

Aması var!

 

HAİN KİM?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın