Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

BEREKET OLMAYIŞINI VATANDAŞIN CAHİLLİĞİNE BAĞLADILAR

  • 27.11.2015

Bu kadarına da pes artık. Miting alanlarına ellerinde Kur’an ile gelmeye başladılar.
Hani Chp döneminde ezan Türkçe diye feryat figan edenler var ya, şimdi kutsal kitabımızı miting malzemesi yapmaya başladılar. Üstüne üstlük yanılmıyorsam Kürtçe baskı ile. Fakat içinde yazılanlara, islam adaletine, kul hakkı ile başlayan ayetlere, kısacası içinde yazan ilahi adaletlerin, hikmetlerin, kendileri için hiç mi hiç önemsenmeyişi de cabası. Bu arada miting meydanlarında vaat etmeye devam etmeleri, kendilerinin haklı olduğunu gösterirmişçesine yapılanlara, haksızlıklara, hukuksuzluklara, adaletsizliklere, hiç mi hiç aldırış etmeden. Katıldığım bir organizasyona Türkiye Cumhuriyeti’nin özel uçağı ile gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı  seçim bürolarını ziyaret ettikten sonra DİTİB’e bağlı, vatandaşların kalabalık olduğu yörelerde, cami ziyaretleri ve oy istemeye kamuya ait araçlarla gelmeleri kul hakkı değil mi? Kaldı ki buna hakkı olduğunu düşünenler yanılıyorlar. Çünkü o uçak  ve araç gereçlerde biz vatandaşların da hakkı olduğunu düşünüyorum.
Bana öyle geliyor ki diğer partilerin vaatleri onları da şaşırtmaya yetti. Korkar duruma düştüler. İsraf edilen paralarla o vaatler gerçekleştirilebilir. Miting alanlarına vatandas toplayabilmek için, Eskişehir Asri Mezarlıkiçi camisi imamı Hüseyin Ekici’den Bakan Zeybekci cemaati de alıp mitinge gelmesini istedi. İmam Hatip okullarını söylemeye gerek yok, zaten onları Bilal Erdoğan istediğinde topluyor. Sivil toplum örgütlerinden partilerinin mitingine katılmaları hususunda söz istedi. Tekirdağ valiliği, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazı ile öğretmenlerin Cumhurbaşkanı’nın yapacağı mitinglere gönderilmesini istedi.
Tarafsız olsa amenna fakat, Cumhurbaşkanı Akp diyor da başka bir şey demiyor. İlle de 400, olmazsa 350, yakında daha da ineceğe benziyor. Diyanet İşleri Başkanı da seçim atmosferine girdi. Şunu söyleyebiliyor: Laik düzende yetişen bu nesil, bu ülkede bazı kutsal değerlere saygı duymuyor, onlar yüzünden bu ülkede bereket olmuyor. Ona da bir çift söz edelim. Siz hangi düzende Diyanet İşleri Başkanı oldunuz? Siz mi öğrettiniz dini bizlere? Sizlerin hiç sesinizi çıkaramadığınız AYAKKABI KUTULARINA, YOLSUZLUKLARA VERDİĞİNİZ FETVA GİBİ Mİ DİNDE YAZAN? Yoksa trilyonluk makam aracı mı dinde yazan?
Gerçi bu dünyada veremediğiniz hesabı, artık hukuk olmadığına göre, BİZ AHİRETE BIRAKTIK. Allah’ın adaletine güveniyoruz. Kanuna (Hakim ve Savcılar verdikleri kararlarda yargılanamazlar. Bir üst mahkemeye götürüp kararları bozdurabilirler)) göre karar veren hakim ve savcıları da tutuklayan bir anlayışta, kime derdimizi anlatacağız. Onun için bereketsizliği yönetenlere soracaksınız, bize mâl edemezsiniz. Mitinglerde  bulgur, prinç, makarna, yaz ortasında kömür dağıtma yerine o vatandaşlara iş aş bulmak, ihtiyaçlarının kendileri tarafından sağlanırsa, düzen olur, yoksa düzensizlik devam eder. Size düşen görev, dini siyasete alet etmeyin demek olmalı. Bulunduğunuz yerin tadını çıkarın.
Muhalefet salladı, vatandaş anladıysa dökülmek üzeresiniz. Yol, köprü, tünel, zaten ihtiyaç yapılması gereken işler. İhtiyaca göre yapılıyor. Hükümetlerin yapacağı işlerin başında geliyor. İnsan hakları, demokrasi oldu mu, hukuk oldu mu gerisi zaten teferruattır. Size İtalyan filozof, tarihçi, politisyen Niccola MACHİAVAL’in bir deyişiyle veda edeyim. Eğer bir millet, şereften, onurdan, ahlaktan yoksun davranışlarını, hırsızlığını yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdeminini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet, bir gün gelir vatanını da yitirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın