Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,80
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

BOŞ BAKANLAR

  • 05.08.2017

Türklüğü bedeller ödeyerek zor kabul ettirdik; kolayca da harcıyoruz..!
Türküz ve Türklüğümüze laf ettirmiyorsak; bunu her alanda savunup, koruma mecburiyetimizin olduğunu da unutuyoruz..!
Bu savunma ve koruma mantığı sadece terör ile mücadelede değil; sosyal,kültürel,sportif her alanda olmak zorunda…
Misal; her ne kadar adına Türk dizileri denilse de aslında, Türklüğe aykırı olan her şeyi içerisinde barındıran ve onlara boş bakanların, kendileri gibi boş olduğu; hemen hemen hepsinin adı ve konusu aynı olan, gereksiz, aptalca yayınlanan TV dizileri…

Bir kaç yakışıklı, kaslı, zengin abi ve bir kaç güzel, bakımlı abla. Bu bayan ve erkek bir şekilde karşılaşırlar ve aşk başlar. Hemen hemen hepsinde aynı mantık var. Kız ve erkek tesadüf eseri çarpışırlar (kitaplar yere düşer, toplanırken el teması olur), kavga ederler, birbirlerinin üzerine düşerler falan filan- karşılaşırlar ve birbirlerine hemen oracıkta aşık olurlar. Saniyeler geçmez, birden nasıl aşık oldularsa, ilginç. İlk görüşte aşk var tabi ki –ama bir çok dizi de aynı sahne işlenmek zorunda mı?
Bir kız on erkek aşıktır ya da bir oğlana on kız aşıktır. Kızlar birbirleriyle didişir, erkekler birbirleri ile kavga eder istediklerine sahip olmak için. Sonra aşık olduklarını elde ederler, ondan bıkarlar başka birine aşık olurlar. O ona aşık, kavga eder, başka birisi ilgi gösterir ona aşık olur, sonra eskine döner vesaire…
İsimleri de benzerdir. ‘’Portakal mevsimi, kavun kokusu, aşk çıkmazı, aşk günü, aşk kaçmaz, aşk, yakışıklı güzele aşık…’’ Aşk sözcüğü o kadar çok kullanılır ki, aşkı o dizilerden öğrenmemiz gerekir (?) Ha bir de bu dizilerde hep bir yerlerde partiler, balolar, cafcaflı toplantılar ve buluşmalar vardır. Pahalı arabalar, motorsikletler, restoranlar… Hepimizin hayatı tabi ki böyle geçiyor zaten..! Ayrıca küçük çocuklar, yaşları 30’muş gibi davranır. Büyük büyük sözler söylerler, ağa olurlar, kendilerinden büyüklere söz geçirirler. Sonra koskoca adamlar da liseli olur, kendinden beklenmeyecek hareketleri sergilerler, çocukça yanlışlar yaparlar. Yine tabi ki içimizdeki çocuk ölsün demiyorum. Ama aptalca hareketler normalleştirilmesin değil mi?
En vakimi ise İslam dinini dizilerde kötüye kullanmaları, daha doğrusu alay konusu yapmaları.
İmamların üç kağıtçı, yalancı, düzenbaz oluşları; cenneti rüyalarda kızlarla anmaları ve Allah ile dua aracılığı ile konuşurken arkadaşı ile konuşuyormuşcasına oluşudur..!

Bu dış güçlerin ve içerideki düşmanların, toplumun en küçük birimi olan aileleri parçalamak ve çocukların küçük yaşta kültüründen kopmalarını sağlayan bir projenin parçasıdır.

İZLEMEYECEKSİN..!
İZLİYORSANDA ELEŞTİRMEYECEKSİN..!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın