Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

ÇÜRÜMÜŞ ALMANYA’DAN BİLDİRİLİR

  • 11.04.2017

Almanya’ya gönderdiği propaganda cengaverleri, memleketlerinden alışık oldukları, hakaret, suçlama, yukarıdan bakma tavırlarını burada da sürdürmeğe kalkıp, hür toplumdan hakettikleri dersi alınca, -konuşacak mekan bulamadılar- Almanları nazi sistemi uygulamakla suçluyor Erdoğan. Ardından Hollanda demokratik sistemin kurallarını inatl çiğnemeye kalkan türbanlı bakanı sınır dışı edince, onları da memleketlerini yerle bir eden nazilerin yanına atıveriyor. Dışişleri bakanı Çavuşunoğlu’nun eeeeeyyy almanlar, davranışlarınıza dikkat edin, terbiyeli olun, karşınızda kim var bakın gibi, sarfettiği çok çirkin kelimeler almanların beynine kazınarak yazılıyor! Burada gram ağırlıklarının olmadığının farkına varıp, duvara tosladıklarını görünce, Almanya’daki Tayyip Erdogan propaganda toplantılarını iptal etmek mecburiyetinde kalıyorlar.

Erdoğan’ın nazilikle suçladığı almanların 1933-1945 dönemine bir göz atalım. Hitler isimli cani intikam ateşiyle yanan bir kaçıktı. Birinci dünya savaşı yenilgisiyle, kapitülasyonlara bağlanan Almanya’yı kurtarmak, intikam almak  vaadiyle seçimi kazandı.  Başbakan olur olmaz ilk işi imparatorluğun meclisini yakmak oldu. Üçüncü imparatorluk ismini verdiği ve bin yıldan fazla ayakta kalacağını söylediği düzenini büyütebilmek için bütün yetkileri kendisinde toplayan kanunu -Ermâchtigunggesetz- çıkarttı. Kanun için mecliste yapılan oylamada, Hitler’in ırkçı partisine, 120 milletvekilinin 26’sı içeride olan sosyal demokratlar dışında bütün partiler evet oyu kullandılar. Komünist partisi milletvekillerine oy kullandırılmadı. Zaten partinin yarısı da hapise atılmıştı. Seçim sonrası, hatta esnasında meclise toplanabilmek için getirilen milletvekillerinin hayır diyenleri kaçtılar. Bakıldığında korkunç bir benzerlik olduğunu görüyoruz! Saflara varıncaya kadar identik pardon özdeş! İkinci savaşın kopardığı kıyameti hepimiz biliyoruz.. Ama en iyisini ailelerinde hâlâ o acıyı yansıtan izleri taşıyanlar yâni almanlar biliyor! Bizler de canlı şahitleriyiz!

Alman gizli polisinin şefi, darbe’de Gülen’in izi bulunmadığı açıklamasını yapınca, baş yüce yine taarruza geçip her zaman yaptığı gibi elçiyi çağırıyor. Zavallı adam! Polis şefi elinde su geçirmeyen delillere dayanıyor, Erdoğan heybeden atıyor. Sıfıra sıfır elde kalıyor eksi sıfır! Boşoğlu boş. Hatırlayın; Türklere vizeyi kaldırmazsanız, atarım yıkarım demişti.. ne zaman taaaa bir yıl önce. Vize serbest oldu mu? Hayır. Aksine daha çok ince eleyip sık dokunuyor! Ne yaptırıyor Türkiye AB’ne? Vize serbestliğiyle buraya gelmek isteyen insanları üzmemek için, katıla katıla gülmüyorum! At babam at! Fasafisolonguncungurgillerfamilyasından….

Demokrasi kahramanları boş durmuyor, MİT alman polisine bir liste verip, bu vatandaşları Türkiye’ye postalamasını istiyor. Erdoğan’ın casusları, -içişleri bakanımız De Maziere’nin orijinal tanımlaması Spitzel- burada yaşayan insanları kanun dışı takip edip, videoya almışlar. Yâni resmen suç işlemişler. Türkiye’de yaptıklarını burada da yapmışlar. Hani Erdogan eeeyyyy burası Türkiye Türkiye, Almanya değil diyor ya. Almanlar sadece demokratik sistemde yapılanların suç olduğunu belirtmekle yetiniyorlar. Hemen listede ismi olan insanlara durum bildirilip, dikkatli olmaları isteniliyor. Bu işi yapan Erdoğan’ın casusları hakkında da kanuni işlem başlatılıyor. MİT kaş yapmak isterken göz çıkartıyor. Erdoğan diyanet camilerine gönderdiği imamları da casus olarak kullanmış. Kelime almanca bilmeyen bu imamların bir bölümünün Türkiye’ye kaçtığı belirtiliyor. Hapishanelerde görev yapan diyanet imamlarının üzerleri aranmağa başlandı. Konsolosluklarda kanunların dışına çıkıp AKP’nin propaganda çarkının içinde yerlerini alıyorlar. Bu kuruluşun kontrölünde çocuklara türkçe dersi veren öğretmenler de Tayyip Erdogan rotasında gitmeyen aileleri fişliyorlarmış. Kendilerini ele verdiler. İyi oldu; içimizdeki kara koyunlar tespit edildi, tedbirli olunacaktır. Erdoğan çaktı; bu avrupa var ya bu avrupa, çürümüş, kokuşmuş.. El insaf; avrupa sadece almanya, hollanda ve isveç’ten oluşmuyor beyefendi! Öööööfff anam öööfffff.. Konsolosluklar daki seçim sandıklarının başında bu casuslar pardon imamlar ve öğretmenler oturuyor du! Hayır’ımızı tercihlemek için gittiğimiz de gördük!

Tarihe bir göz attığımız da geri kalmış toplumların başlarına bir bayın getirilip, bölündüğü ve bir tarafın diğerinden üstün tutulduğu görüyoruz. Bu beyinsiz pardon düşünmesi yasaklanmış toplucakların başına oturtulanların da kullanılma dönemleri bittikten sonra kıçlarına bir tekme vurulduğu tarih sayfalarını dolduruyor. Hitler Versailes antlaşmasını yırtıp atacak, Almanya’yı kurtaracak dı,  dünyayı kana buladı. Atatürk Sevr antlaşmasını yırtıp atmakla kalmayıp, yakılmış yıkılmış toprakların küllerinden, dünyaya örnek, barış temsilcisi bir toplum yaratmakla yetinmeyip, Lozan antlaşmasıyla, bağımsız bir Türkiye yarattı. Evet kelimenin tam anlamıyla yarattı. Erdoğan Lozan’ı tanımadığını söylüyor, memleketin sınırlarını genişletecek, imparatorluk kuracakmış. Saray ve beyninde kurduğu imparatorluğu temsil eden figürcükler hazır. Beynini onun emrine verip, arkasından koşan, canımız sana kurban olsun diyenler de sel gibi! TBMM’inde referandum için yapılan oturuma bir bakalım, kimler Erdoğan’ın kurmayı vadettiği imparatorluğa evet dediler? Irkçı pardon milliyetçi parti ve kendi partisi. HDP’nin yarısı hapisde, meclise gelmelerine müsaade edilenler ve CHP. Bin yıldan uzun yaşayacak imparatorluk kurmak için meclisden yetki alan führer ile çakışan tarafları var mı acaba? Tıpkısının aynısı mı? Sakın ha… Sessiz okuyun.. Suç sayılabilir! O Gestapo’sunu yolluyor du, polis devleti, polisini….

İnsanlar ders alsay dı, tarih tekerrür edermiy di? Maalesef…

Son’dan önce bir noktanın altını kalınca çizmek istiyorum: Tayyip Erdoğan Almanya’ya isim listeleri verip, buradan Gülen’cileri ve Kürt vatandaşlarımızı istiyor. Almanya veya herhangi bir avrupa ülkesi üzerinde yaşayanlarını Tayyip Erdogan istiyor diye Türkiye’ye vermez. Buralarda demokrasi kanunlarının dediğine bakılır. Lütfen beyinlerinizi ve sözlerinizi bu bilgiden mahrum bırakıp, avrupa bizi istemiyor, almanya bizi sevmiyor diye avaz avaz bağırıp, boşuna nefes tüketmeyin! Bu memlekette insanlar bir araya gelip, miting yapabilir, düşündüğü her şeyi söyleyebilir. Kanunların dışında hiç kimse engelleyemez. Kanunlarda toplum düzenini rahatsız etmemek için sadece kısıtlama yapar, engelleyemez. Düşünceye ve söyleme sınır yoktur!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın