Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,80 / Satış: 3,81
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

DAVUTOĞLU’NUN MESAJI GİRESUN’A ULAŞTI MI?

  • 12.01.2016

Hem AK PARTİ sözcüsü hem de bizzat Başbakan tarafından açıklanan ihraç kararları maalesef medyada gerektiği ilgiyi görmedi. Oysa alınan bu karar üç belediye başkanı ve bir kurucu üyenin şahsında AKP üzerinden milletten onay almış kişilere çok net mesaj niteliği taşıyordu.

Sayın başbakan ihraçları açıklarken bana veya Anadolu’nun bir yerindeki gariban vatandaşa mesaj vermeyi düşünmemişti. Millete mesajlarını zaten her zeminde verme imkanı vardı. Konu partinin kurumsal kimliğinde o kadar önemsenmiş olmalı ki açıklama hem parti sözcüsü hem de başbakan tarafından yapıldı.

Haziran seçimlerinde AK partideki erimenin en ciddi sebeplerinden birisi işte bu husustu. Koruma ve kollama haksız kazanç sorumsuz davranışlar o kadar dikkat çekmeye başlamıştı ki yönetim bunu fark etti. Fark etmekle kalmadı meseleyi masaya yatırarak hasarı en aza hatta sıfıra indirecek çalışmalar yaptı. Bu konudaki duyarlılığı kamuoyu ile paylaşıp verilen mesajı aldıklarını ve gereken davranışı sergileyeceklerini beyan ettiler.

Sonuçta da Millet Ak Partiye yeniden onay vererek idareye taşıdı. Taşımasına taşıdı ama ikindi toleransı asla göstermeyeceğini de çok net ifade etti.

Sayın genel başkanın secimden önce meydanlarda söylediği AKP’nin kuruluş felsefine dönmeye acilen ihtiyacı var sözü havada kalmadı. Kolay değil on binleri bulan seçilmişler arasında ki çürük elmaları habis urları anında tespit etmek. Âmâ bu konuda ne kadar samimi olduklarını göstermek adına da gerekeni yapmaya başladılar. İnancımız o dur ki hem AKP’nin hem de Türkiye’nin başarılı olması için bu hayati meseleden taviz verilmeyecektir.

Yıllar önce bir AKP’li yetkili Türkiye bağırsaklarını temizliyor demişti.

Katılmıştık…

Araya giren sayısız müdahale süreci biraz da olsa geciktirdi. Gerçekten son derece ciddiyetle ele alınması gereken bağırsak temizleme olayını başarıyla tamamlamak için şimdi hemen AKP kendi bağırsaklarını temizleye mecbur ve mahkûmdur.

Bir milletin katledilmesine zemin hazırlayan cinayet niteliğindeki ihanetlerin peşkeşlerin imtiyazlı yapıların ve kendilerini ülkenin sahibi gören zihniyetin son bulması için ismi ile müsemma bir AK Parti ye ihtiyaç var.

Kendi bünyesinde defosu olan bir anlayış memleket meselelerini çözmekte gerekli iradeyi gösteremez. Başta beytül mal olmak üzere birey hakları ve diğer konularda suiistimalin görmezden gelindiği bir parti olamaz AK Parti.

Özel işleriyle devlet işlerinde aynı düzlemde kalan bir parti adı ne olursa olsun iflas etmeye mahkumdur. İşte sayın başbakanımız bunun için haykırıyor. Tehlikeyi görüyor ona göre de mesaj veriyor. Tekrar söylüyorum bu mesajlar bana verilmiyor. Bu ilçede benden habersiz kuş uçmayacak diyerek istişare müessesini hiçe sayan siyasal yetkiliye belediyenin kural dışı yükleme yapan kamyonu ile MİT tırlarını eşitleyecek kadar bilgi yoksunu olan belediye başkanına yandaşlık kayırma haksız kazanç gibi konularda olayın merkezinde bulunan ilçe başkanına işçi alımlarında vicdanları yaralayan tercihlerin sahibi il genel meclisi üyelerine diyor.

Ak Partinin kurumsal kimliği üzerinden milletten onay alıp kendisini yerel krallar zanneden partinin sırtındaki kene ve asalaklara diyor. Artık yetmiş ve seksenlerin ucuz kasaba polikacılığı zaman aşımına uğradı. Birçoğunuz bu parti zerinden unvan ve sosyal statü elde ettiniz. Verilen imkânı doğru kullanmasanız yakışan yerde kendinizi bulmanız hiçte zor olmayacaktır.

Öyle vazgeçilmez olduğunuza inanmayın vazgeçilmez olan milletin kendisidir. Bir ilçede haksızlık ve yolsuzluk fısıltılarla dolaşmaya başlamışsa tası tarağı kendiniz toplayın.

Gerekirse ayrıntıya da gireriz.

Ancak Bilge insan büyük devlet adamı Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun mesajı Giresun’a ulaşmıştır diye düşünüyoruz.

Bakıp göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ahmet kumas dedi ki:

    sayin ilhami hocam ellerine saglik yuregine saglik cok guzel olan bu yazi en az senin kalbinin guzelligi gibi insallah giresuna ulasmistir bu dilegimiz ama gordugumuz degil insallah gormekte nasip olur cok iyi bilirsin nedense benim giresun milliyetcigim cok fazladir her platforda dile getirim Amerika gibi bir yerde bu kadar nufusa sahip giresunlular neden birinci degilde ikinci planda kalirlar bunu cok dusunmek lazim bu konulari dile getirdiiniz icin cok tskler hocam bir gun cok derin konusmak uzere hosca kal we love you

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın