Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,88 / Satış: 4,90

ERDOĞAN KİME KONUŞUYOR!

  • 08.09.2017

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız üç aydır AK PARTİ’nin teşkilat yapısındaki çürüme ilgili eleştirileri yüksek sesle dile getiriyor. Konu o kadar hassas ki bir Cumhurbaşkanı bir genel başkan defalarca kamuoyu önünde konuşmak zorunda kalıyor. Partinin iç dinamiklerinde masaya getirilmesi gereken bu mesele , teşkilatlardaki çürüme ve kokuşma o kadar kabul edilemez duruma gelmiş ki başka çare kalmıyor. Tayyip Erdoğan gibi asrın nadir yetiştirdiği liderlerden birisi bir şeyler söylüyorsa onu dikkate almak gerekir. Çünkü Erdoğan boşa konuşmaz. Ak Parti yerel teşkilatları öylesine genetik kodlarından uzaklaştı ki, yetmişli seksenli yılların ucuz kasaba politikacılarından farkları kalmadı.

Bu partinin ikibinyirmiüç, ikibinelliüç ve ikibinyetmişbir diye muazzam hedefleri var. Bu hedeflere ulaşabilmek için yerel teşkilatların vizyon ve beceri katsayısı oldukça yüksek olmalı. Ancak böylesine mukaddes bir hedefe bu yapı ile ulaşmak hayal bile olamaz. Durumun farkında olan Erdoğan uyarılarını yüksek dozla yapıyor. Ne acıdır ki AKP’nin teşkilat yapısında rol alan başkanların büyük çoğunluğu uyarılar konusunda kendilerini muhatap saymıyor. Sanki Genel Başkan Ericek’teki Hasan ağaya konuşuyor. Eğer siyasi ahlak ve parti disiplini gibi bu kavramlar bu insanların vicdan dünyalarında karşılık bulsa idi hemen istifa müessesini devreye sokarlardı. Ama onların ülke diye bir dertleri yok. Yeğenlerini işe sokup bir iki ahbaba rant sağladılar mı büyük(!) siyasetçi oluyorlar. O kadar acıdır ki Erdoğan ın en az anlaşıldığı kesim AKP teşkilatları.

Erdoğan ne yapsın, galipte Giresun’daki teşkilatları tek tek dizayn mı etsin. Bu ildeki yetkililer duyarlılık gösterip kılı kırk yararak yeni yıpranmamış olayın idrakinde olan yüzleri milletin karşısına çıkarmalıydı. İlk degişmesi gereken ilçe devam kararı almış. Birde İlçe başkanı sayın bakan ve milletvekillerimizin teveccühü ile devam kararı aldım demiş. İşte size başkan… Birileri bu başkana saydığı kimliklerin teveccühü ile müsteşar, Genel Müdür falan olabilir, İlçe Başkanlığı delegenin teveccühü ile olur. Eğer delege iradesi serbest bırakılsın bu başkan partiye ziyaretçi olarak dahi giremez. Siyasal kimliklere eleştiri olur. Bazen haksızlıklara da muhatap olabilirler. Ancak AKP’nin bazı yerel teşkilatlarına dehşet içinde kalacağımız NEFRET var. Biz söylemek zorundayız. Erdoğan sizi yıllarca taşımak zorunda değil ve ikibinondokuz kolay değil. Sen hala devam diyecek kadar sorumsuz bilinçsiz, duyarsız bir başkansın. O masada oturmak sana olan güven ve itimattan olmaz. Sende orda işgalci gibi oturmak zorunda kalırsın. Gelin bu patinin sırtında asalak olmadan kendiliğinden bırakın. Üzerinde konuşulan konu TÜRKİYE sen hala güdümlü başkanlık için milletin sana olan bakışını görmezden gelmeğe kalkarsan. Hadi oradan deriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın