Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

HAYIR DİYEN MEMURLARI DA ŞİKAYET EDECEK MİSİN SAYIN TÜRKER?

  • 14.02.2017

Türkiye çok kritik bir referanduma giderken çok çirkin şeylerde yaşanmaya başlandı. Bazı “Hayır” diyenler “Evet” diyenlere hain, bazı “Evet” diyenlerde “Hayır” diyenlere hain damgası vurması toplumda gerginliğe neden oluyor. Anayasa değişikliğinin içeriği, maddeleri, neler getirdiğine bakmadan saplantılarla kararlar verenler, bazen iğrenç üsluplarla kamuoyunu meşgul edebiliyor.

Öte yandan “Güçlü bir Türkiye için bende varım” videosu paylaşımları ile ilgili de Giresun’da bir tartışma şaşkınlık yarattı. Çalışkanlığı ve göreve getirildiğinden bu yana icraatları ile takdir gören Giresun  İl Spor Müdürü Hasan Bulut’a, Giresun CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker linç kampanyası başlattı. Bulut’u hedefe koyan ve paylaşımı üzerinden tehditler savurarak “Valiye şikayet edeceğim, başsavcılığa suç duyurusunda bulunacağım, ülke gündemine taşıyacağım” tarzında paylaşımlar yapan Türker’in paylaşımlarının altında Bulut’a ağır hakaretler edilmesi ise tepkiyle karşılandı.

Bazı haber sitelerinde haberin yayınlanmasının ardından Bulut’a sahip çıkan bir çok vatandaş ve kurum amiri de “Bizde varız bizi de şikayet etsin” türünden destek mesajları yayınladılar.

 

Vatan hainlerine destek veren polise-askere katil diyenler neden şikayet edilmiyor?

Türker’in bir siyasi parti, siyasi görüş zikretmeden “Güçlü bir Türkiye için bizde varız” sloganı üzerinden şikayet tehditleri yapması ise bana göre de çok şaşırtıcı. Çünkü bizim çevremizde memur, akademisyen, gazeteci, kamu görevlisi yüzlerce insanda açık açık “Hayır” propagandası yapıyor. Hatta paylaşımının altına yorum yapanlar hakarete varan üslüplar ortaya koyanlardan da memur olan var.

Hendek kazan polisimizi askerimizi şehit eden teröristlere katliam yapıldığını söyleyenlere sahip çıkanların, ilimizde başarılı bir müdüre “Güçlü bir Türkiye için bende varım” sözü üzerinden linç kampanyası başlatması iki yüzlülük olarak görülüyor.

 

Hayır diyen memurları da şikayet edecek misiniz?

Sayın Türker’in başlattığı bu linç kampanyası için şunu çok net soruyorum. “Büyük ve güçlü bir Türkiye için bende varım” sözü suçsa, şikayet sebebi ise referandum için “Diktatörlük, yalamalık, hainlik vs” söylemlerle hayır kampanyası yapan kamu görevlisi, müdür amir, akademisyen, rektörlerden de şikayetçi olacak mısınız? Eğer olmayacaksanız size ne Hasan Bulut’u, ne de başkasını yedirmeyiz. Çünkü  bazıları 15 Temmuz darbesinde atm’den para çekmeye, ekmek makarna, almaya koşar, darbecileri alkışlarken,  Hasan Bulut ve onun gibi vatanseverler mermiye kafa atıyordu…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın