Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

TOPAL OSMAN AĞA’YA DİL UZATMAK!

  • 08.02.2017

Bu sataşmalar ilk değil ve sonda olmayacak kuşkusuz.

Yıllardan beridir dilimizde diye diye tüy biten bir cümle vardır :

” Giresun Osman ağa meselesini halletmedikçe iki yakası bir araya gelmez ! ”

Bizlerin Osman Ağamızın bir kahraman olması hususunda zerre kadar kuşkumuz yok ! talihsiz zavallı kalemşörler aslında Osman Ağaya kem söz ettiklerini zannederlerken : Gerçek terbiyesizliği ” O BİR CUMHURİYET ŞEHİDİDİR ! ” diyen Gazi M.Kemal’e karşı yapmakta O’na muhalefet etmektedirler.Ne haddinize ? kimsiniz ve zapta geçmiş bu sözlere ne cüretle muhalefet ediyorsunuz ? Sahi kimsiniz siz ? Bundan öte bir ayıp olabilir mi ?

Sosyal medyadaki tepkilerimiz elbette çok mühim.Ancak asla yeterli değil ve sonuç vericide değil. En başta ağamızın ailesi bu konularda ne gibi bir tepki veriyorlar acaba ? merak ediyorum..

Ya STK’larımız (Derneklerimiz vb) yerel yönetimler,parlementodaki temsilciler neler yapıyor ? bunu da merak ediyorum.

Peki Göz önünde olan insanlarımız ve medya mensuplarımız ?

ve daha nicelerimiz…

Adam çıkmış TRT gibi bir kurumda ve üstelik bir Belgeselde Osman Ağa ile ilgili alçakca konuşuyor. Peki bu sözünü ettiğimiz cemiyetler,siyasi temsilciler vb. Siz ne yapıyorsunuz ? hiç bu tür hakaretlerde yanınıza bir heyet alıp buna izin veren TRT gibi kurumlara ve neşriyatlara,kişilere gidip ” Dur bakalım kardeşim ! doğrusu budur ! ” diyormuyuz ?

Sadece buda değil ki google arama motoruna ” Topal Osman Ağa ” yazıp neler yazıldığına baktınız mı hiç ? Hiç orada şahit olduklarınıza tepki koyan,tavır alanımız oldu mu ? ( ferdi girişimlerden söz etmiyorum )

Ama hep aynı kelamları ederiz ” Biz Osman Ağa torunuyuz vb ! ”

Kimseye sesini duyuramadığın bir yerde bağırmanın anlamsız olması gibi bir durum bu !

Muhakkak olan bir gerçek var,bizler asla 42 ve 47’ni Giresun gönüllü alaylarımızın asil mücadelesini ve Osman Ağa konusunuda rafa kaldırmadık,kaldırtmayızda ve her kuşak Giresunlunun bu konuda söz konusu olan vatan bayrak ve bu uğurda destan yazanlarımız olursa hazırda bekleyen bir refleksimiz hep vardır.

İlk dersimiz Osman Ağa olayını baştan sona çok iyi araştırmak ve laf arayanların ağazlarını doğrularımız ile tıkamak olsun !

Google gibi sanal ortamlarda bulamayacağınız çok güzel kaynakların varlığınında altınız çizmiş olayım..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın