Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

YAĞLIDERE’DEN DUMAN TÜTÜYOR

  • 06.08.2017

Ülke olarak tarihin en zor süreçlerinden birini yaşıyoruz. Haçlı seferlerini gölgede bırakacak HİLAL  – HAC kavgası son sürat devam ediyor. Ülke ve Millet olarak aktif rol üstlenen bir konuma doğru ilerleyişimiz bir türlü hazmedilemiyor. Aklın hayalin sınırlarını zorlayan saldırılar ardı ardına geliyor. Şükürler olsun ki bütün bunlarla baş edebilecek bir Türkiye var. Başında da son on beş yıla damgasını vuran RECEP TAYYİP ERDOĞAN. Ancak mesele sadece başkomutan Erdoğan’ın meselesi degil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin meselesi…

Sorumluluk açısından yönetim kadrosunda olanlar, daha fazla rol üstlenmek durumunda. Bu açıdan bakıldığında AKP li seçilmişler, Milletten aldıkları gücü Ülke menfaatine kullanmak zorundalar. Maalesef özellikle yerel yönetimlerde artık vicdanların kabullenemediği sayısız kollama, kayırma, haksız kazanç ve daha nice yetki gaspı, karanlık odalardan sokaklara caddelere taştı. Öyle ki durumun ciddiyetini, Cumhurbaşkanı bu partide Metal Yorgunluğum var diyerek uyarmak zorunda kaldı. Bunun siyaseten ne anlam ifade ettiğini anlamak hiçte zor olamamasına rağmen kimse üzerine alınmadı. Hemen ardından Belediye Başkanlarına beceremeyen gitsin ifadesini de üzerine alan olmadı. Anlaşılıyor ki AKP de partinin sırtına yük, bu siyasal anlayışın genetiği ile uyuşmayan belediye başkanları ve diğer organlarda bir hayli kişilerin varlığı tescillenmiş oldu. ÜLKE BİR VAROLUŞ mücadelesinden geçerken AKP’li bazı yerel yöneticilerin ucuz hesaplar pesinde koşması gizlenemez hale geldi.

Mesela Giresun’un en sade ilçelerinden birisi Yağlıdere de, esnaf, vatandaş sessiz çığlıktan haykırışa geçmiş. Nereye uğrarsanız konu açıldığında suratlar ekşiyor, vücut dillerinden memnuniyetsizliği anlayabiliyorsunuz. Vatandaşla iletişimi sıkıntılı olan başkanın, ne yapmak istediği sorgulanır hale gelmiş. Erdoğan mirası üzerinden geldiği makamı tapulu malı, seçmeni de amele gibi gören bu sakat anlayış ilçeyi huzursuz etmiş.  Bankamatik İŞ-KUR’cular bir yana bazı ticari kurumların temsilcisi lakabıyla ironik yaklaşımlar gırla gidiyor. Yeter artık düşün hem AKP hem de milletin yakasından. Genel başkanınız Cumhurbaşkanımız magazin olsun diye mi haykırıyor. Neden üzerinize alınmıyorsunuz, siyasal ahlak diye bir kavram size çok mu uzak; Sayın başkan o kadar kopuk olduğun Yağlıderelilerle mesafeli oluşun sana bir şey kazandırmaz. Seçmeni Cimide’den getiremezsiniz. Her tarafınızdan duman tütüyor… Hiç olmazsa her şeye çeki düzen lütfen! Size yazık olması mesele değil de Ülke sizin kaprislerinize kurban edilecek kadar ucuz bir değer değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın