Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

YAKAR: BİZİM YAPTIKLARIMIZIN ONLAR HAYALİNİ BİLE KURAMAZ

YAKAR: BİZİM YAPTIKLARIMIZIN ONLAR HAYALİNİ BİLE KURAMAZ
  • 11.10.2016
Reklam

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, CHP Meclis Üyelerinin bir gazetede çıkan eleştirilerine cevap verdi. Kendi borçlarını ödeyemeyenlerin Bulancak Belediyesinin borçlarıyla dertlendiğini vurgulayan, Yakar, “Hiçbir hizmet yapılmıyor” eleştirisine ise halkın güldüğünü belirtti.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, göreve geldiklerinden bu yana milyonlarca liralık yatırım yapıldığını, belediyenin araç parkının yenilendiğini, ilçenin tek kelime ile şantiyeye döndüğünü vurgulayarak, “Bizim yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın onlar hayalini bile kuramaz” dedi.

Başkan Yakar şunlara yer verdi, “Kendi borçlarını ödeyemeyenlerin belediyenin borçlarını dert edindiklerini gördük. Borç ve kredi itibar sahibi olan kurum ve kuruluşlara verilir. Bizim gayrimenkul satışları yaptığımız söyleniyor, doğrudur. Yaptığımız gayrimenkul satışları bellidir. Belediye Çarşısı satıldı. Burada resmen bir işgal vardı ve kira ödeme alışkanlığı pek çoğunun yoktu, kira vermemelerine rağmen yakıt ve temizlik işlerini bizden istiyorlardı. Dolayısıyla milletin hakkını yiyenlere karşı buranın en olması gereken satılmasıydı ve doğru olanı yaptık.

Bir diğer tesisimizde dikmen tesisidir. Dikmen tesisi çok uzak mesafede ve binanın koruması sağlanamıyor. Hakim olunamayan bir yerde olduğu için kötü alışkanlıklar yuvası haline gelmiştir. Turizm amacıyla sattığımız  Dikmen tesisinin yollarını biz yapacağız. Bunlar bizim sattığımız tesisler. Ama arkadaşlar önce bizim sattıklarımızdan bahsediyor. Yaptığımız milyonlarca liralık yatırımı halkımız görüyor ve takdir ediyor.

İTİBARLI VE BORCUNU ÖDEYEN BELEDİYELERE KREDİ VERİLİR

Biz göreve geldikten sonra bizim toplam kredi borçlanmamız toplam 2,5 milyon civarında oldu. Bugüne kadar aldığımız kredileri ödedik. Aldığımız krediyi Kültür Merkezimizin yapımında kullandık. Ki burada biz toplamda 4 milyon TL kullandık. Kültür Merkezinin bir bölümünü üniversiteye verdik. Ve orada satışa sunacağımız dükkanlarla beraber 40 milyon TL gibi bir dönüş olacak. Kaldı ki bu krediler borçlarını ödeyen, itibarı olan belediyelere kredi verilir. Burası çok önemlidir.

Borç 30 milyon TL değil, bunu yanlış biliyorlar. Şu anda toplam borçlanma durumumuz 22 milyon TL’dir. Ancak Bulancak Belediyesi geçen 2,5 yıllık süre içerisinde müthiş yatırımlar yapmıştır. Bulancak Belediyesi şu an devam eden Pazar yerinden 12 Milyon Lira, piyasada olan alacakları toplam 6-7 Milyon lira ile kapanmaktadır. Bizim bu ilçe ve bu ilçenin halkı için hedeflerimiz büyük. Sığ tartışmalar, boş laflarla harcayacak zamanımız yok. Düzeyli eleştirilere düzeyli cevabımız her zaman vardır. Hakaret ve iftiralara ise yargı yoluyla mücadele etmeye devam edeceğiz. “

Yakar bu zamana kadar yapılan çalışmalar, projeler ve yatırımlarla ilgili geniş bilgi verdi.

İLÇEMİZE TOKİ KAZANDIRILDI

Yakar ayrıca şunlara yer verdi, “İlçemize sözü verilen TOKİ konutları kazandırıldı. Bulancak Emecen Mevkiine yapılacak olan TOKİ Konutlarının temeli atıldı ve bir sene içerisinde yapımı bitecek. 342 konut, cami, ticaret merkezi park, spor alanlar ve sosyal tesisler ile ilçemiz güzel bir yatırım kazandı. Söz verdiğimizi gibi TOKİ Konutlarını Bulancak’a kazandırdık.

TEMİZ SU VE ATIK SU PROJESİ

AB destekli ilçemizin tüm su şebekelerinin, ana ve ara hatlarıyla değiştirildiği, depolar, terfi hatlar, kuyuların yenilendiği 21 milyon 784 bin 623 Avro dev bütçeli projede sona geliniyor. Proje bitince Bulancak İlçesinin tüm şebekesi kuyudan kullanıcıya değişmiş olacak. Bulancak bundan sonraki onlarca yıl su sıkıntısı yaşamayacak. Yine atık su projesi ile yağışlarda su baskınları, taşma suyu sorunları ortadan kalkacak.

TEMİZ SU PROJESİNDE İLÇEMİZE DÖŞENEN BORULAR

96.700 metre HDPE borusu+28.600 metre düktil boru+40.600 metre abone borusu

Toplamda 165.900 metre boru döşenmiştir.

Bunun yanında şebeke yeni depolar, terfi hatları, kuyular ve son sitem teknoloji ile donatılmıştır.

ARAÇ PARKI YENİLENDİ

Sürekli dışarıdan kiralama ile hem mali külfet getiren hem zaman kaybı olan araç gereç konusunda araç parkı yenilenerek birimlerimizin kullanımına verildi. 5 CSB-Ekskavatör iş makinesi, 4 adet MST (Kazıcı Yükleyici) 6 kamyon, 5 kamyonet, 4 itfaiye aracı, 5 binek hizmet aracı, 1 minibüs, 2 vidanjör, 1 panelvan aracı ve bir çok gereç belediyemizin kullanımına sunuldu. Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kamyonlar yenilendi, çöp taksi ve cadde süpürme aracı alındı.

BULANCAK KUM ÇAKIL TESİSİ

Belediyemizin durma noktasına gelen şantiyesini modernize ederek kum çakıl tesisini yeniledik. Böylece belediyemizin üretim kapasitesi 5-6 katına çıktı. Beton santrali ile bütünleşen tesisimiz hem dışarıya üretim yapıyor hem de belediyemizin ihtiyaçlarını karşılıyor. Konkasör tesisimiz kurulduğundan bu yana hem maliyetini karşıladı hem de kat kat kazanç sağlayarak belediyemize büyük katkı yapmıştır. Dışarıdan mal alan değil dışarıya mal satan bir belediye olmaya çalışıyoruz.

BULANCAK BETON SANTRALİ

Bulancak Belediyesi bünyesinde bulunan ilçemize istihdam anlamında hatırı sayılır derecede katkı sağlayan bu şirket 2 yıldır Bulancak’a hizmet etmektedir. Beton santrali ile belediyemiz gelir elde etmekte ve kendi işlerini kendi tesisleriyle yapmaktadır. Beton santrali belediyemiz için muazzam bir iş gücü sağlamaktadır. Beton yollar, baskı beton caddeler ve kaldırımlar kendi malzememiz ve kendi beton santralimizi kullanarak maliyeti en az seviyeye indirdik.

FEN İŞLERİ BASKI BETON KALDIRIM, CADDELER VE YOLLAR

İlçemizin ana ve ara sokaklarını baskı betonlar ile işleyerek temiz desenli kaldırım ve caddeler oluşturuyoruz. İlk olarak Meydan, Hamam sokak, Vergi dairesi sokak, Ünlü Sokak, Şemsettin sokak, Babayalçın, Eski cezaevi kaldırım, Latife Hanım caddesi kaldırım desenli baskı beton çalışmaları yapıldı.

PARKA BAHÇE MÜDÜRLÜĞÜ ÇOCUK PARKLARI

Bulancak Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerin sağlıklı bir ortamda eğlenip vakit geçirebildiği ortamlar oluşturduk. Tamamını kauçuk zeminle kapladığımız çocuk parklarımızın içerisine spor aletleri, Basketbol ve Futbol oynayabilecekleri alanlar oluşturduk. Kamelya oturma alanları ile yetişkinlerin zaman geçireceği düzenlemeler yaptık. 2016 yılı yaz ayında 15-16 çocuk parkı değişik mahallerimizde hizmet girdi. Fen işleri Müdürlüğüne bağlı bir birim olarak hizmet veren Park Bahçe müdürlük olarak hizmet vermeye başladı.  Müdürlüğün personel, teçhizat konusunda imkanları arttırılarak ilçede dikkat çekici peyzaj çalışmaları yapılmaya başlandı. Sahilde yapılan çiçek ekimi, düzenleme ve şekil çalışmaları ile vatandaşlarımızın beğenisini kazanan çalışmalara imza atıldı.

KÜLTÜR MERKEZİ VE PAZARYERİ BİNASI

İlçemizde büyük eksikliğini gördüğümüz bu çerçevede vatandaşlarımızın sosyal anlamda vakitlerini geçirebileceği spor salonları, sinema, tiyatro ve binamızın alt katında modern bir Pazar alanı ve otopark gibi hizmet alanlarının oluştuğu bu yerleşkenin sonuna yaklaştık. Devasa bir bütçesi olan projemiz bitince hem Pazar yeri konusunda büyük bir rahatlama sağlanacak hem de kültür sitemiz hizmete girecek.

TEMİZLİK İŞLERİNDE DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK

Temizlik işleri müdürlüğünün araç gereçleri modernleştirilerek personel sayısı arttırıldı. Şehirdeki konteynırlar değiştirilerek kapasiteleri arttırıldı. Yer altı konteynırı plastik konteynır, çöp kovaları arttırıldı. Her gün saha kontrolü sağlanarak sıkıntı noktalara müdahale edildi. Kirlenen konteynırlar özel sistem bir araçla yıkanarak dezenfekte edildi. Şehrin kritik noktalarında bulunan moloz yada alınamayan çöpleri beyaz masa ile ortak yürütülen çalışmalarla ilgili yerden alınmasını sağlıyoruz.

DERELERİN ISLAHI

Derelerde oluşan çöp yığınlarının ve kötü kokuların ortadan kaldırılması anlamında yapılan çalışma ile sel baskınlarının da önüne geçilmiş oldu. Beton istinat duvarlar, korkuluklar ve köprülerle birlikte yapılan çalışmalar derelerimize estetik bir görünüm kazandırdı. Milyonlarca liralık bu yatırım ilçemizin çehresini değiştirdi.

KAPALI OTOPARK PROJESİ

Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan otopark sorunu ilçemizde kangren haline gelmiştir. Bu konuda eski emniyetin karşısında bulunan alana kapalı otopark projesi başlattık. Aynı şekilde sahil boyunca altı kapalı otopark üstü park bahçe düzenlemelerimiz devam edecek. Yapacağımız otoparklarla park konusunda bir rahatlama sağlanacaktır. İlk etapta 100 araçlık kapalı otopark inşaatımız devam ediyor. Toplamda 400-450 araçlık otopark çalışmamız devam edecek.

GENÇLİK MERKEZİ-TRİBÜN VE BULANCAKSPOR TESİSİ

Başkanımızın girişimleri ile o dönemimin milletvekillerinin desteği alınarak ilçemize bir adet gençlik merkezi kazandırıldı. Bulancakspor’a yeni bir tribün yapılırken, Bulancak Belediyesi bünyesinde olan Bulancakspor Tesisleri modernize edildi. Spor salonu ile ilgili de girişimlerde bulunuldu. Spor salonu ve yüzme havuzunun kısa sürede ilçemize yapılması noktasında karar alındı.

İLÇEMİZE 5 ADET OKUL BİR ADET YURT İNŞAATI SÜRÜYOR

Gerek belediyemiz bünyesinde gerekse Başkanımızın girişimleri ile ilçemize çok sayıda okul ve yurt kazandırıldı. Son 1 senede ilçemizde 5 adet okul inşaatı başladı. Yine kendi imkanlarımızla okullarımıza ek binalar yapıldı.

ALT GEÇİT VE SANAT GALERİSİ

Bulancak Halkının alt geçidi kullanma alışkanlığını geliştirmek ve sosyalleşme anlamında hizmete koyduğumuz bir çalışma. İskele kavşağında yapmış olduğumuz sanat galerisi ulusal ve dünya basınında ana haber bültenlerinde gündem yarattı. Alt geçit yapılmadan önce pis kokudan geçilemezken şimdi vatandaşlarımız keyifle bu alt geçitten geçmektedir.

İSKELE GENİŞLEME

Ülkemizin en uzun iskelelerinden birine sahip olan ilçemizde iskelemizi daha modern bir hal almasını sağladık. İskele ile ilgili çalışmalarımız önümüzde ki dönemde yapılarak modern bir şekle getirilecek.

ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ EVİ YAPILDI

İskele mevkiinde bulunan Şehir içi dolmuş durağına şoför esnafımız için bekleme evi yapıldı.

ELEKTİRİK ŞEBEKESİNİN TER ALTINA ALINMASI

Sanayi mahallesi ile incüvez köprüsü arasında elektrik şebekesi Ankara’da yapmış olduğumuz temaslar sonrasında 2 Milyon TL’lik bir proje ile yer altına alınıyor.

CENAZE HİZMETLERİ

Bulancak Belediyesi bünyesinde kurduğumuz sosyal belediyecilik mantığı ile buzdolaplı cenaze taşıma aracı, dört adet taziye çadırı ile hizmet verilmektedir.

Bu uygulama içerisinde: Cenazenin morgdan alınması. Cenaze Nakil aracı ile eve götürülmesi. Cenaze yıkama aracı. Taziye çadırı hizmeti. Misafirlere çay ve kek ikramı hizmetleriyle (kış aylarında soba/ısıtıcı)  Bulancak Belediyesi tüm vatandaşlarımızın acısını paylaşmayı amaçlamaktadır.

5 BİN KİŞİLİK İFTARLARIMIZ ULUSAL BAZDA SES GETİRDİ

2015 VE 2016 Ramazan aylarında halkımızla kucaklaşarak verdiğimiz 5 bin kişilik iftar yemeklerinde birlik beraberlik buluşması gerçekleştirirken, ulusal bazda gündem olduk. Yine Ramazan aylarında Otogarda ki iftar geleneğimiz devam etti. İhtiyaç sahiplerine Ramazan paketi yardımlarımız sürdü.

ARAMIZA HOŞGELDİN BEBEK

Dünyaya yeni gelen bebekler için hazırlanan özel bir paket bebeğin dünyaya geldiği gün ya da kısa bir sürede ailesine teslim ediliyor. Bu mutlu günlerinde ailelerimizin yanında oluyoruz.

ASKIDA EKMEK

Sosyal Farkındalık Projesi kapsamında belediyemizin organize etmiş olduğu bu proje ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için hizmete girmiştir. Anlaşmalı fırınlarımız ekmek alan vatandaşlarımızın askıya bıraktıkları ekmekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmasını temin ettik. Böylece paylaşma, ihtiyaç sahiplerine destek olma konusunda halkımızı bilinçlendirdik.

BEYAZ MASA

Halkımıza daha hızlı hizmet getirebilmek için hizmete sunduğumuz bu sistem sayesinde vatandaşlar şikayet,istek ve taleplerini 444 28 44 nolu telefondan yada 0534 774 28 44 nolu Whatsapp İletişim hattından ya da http://www.beyazmasa.bulancak.bel.tr/ adresinden ulaştırabilirler.

ESNAF BULUŞMALARI

İlçemizde bulunan esnaf vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini dinliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri esnafımıza anlatarak bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

EVDE TEMİZLİK

İlçemizde bulunan ihtiyaç sahibi insanların evlerine gidilerek hasta, yatalak, yaşlı ve imkanı olmayan vatandaşlarımızın evlerinde temizlik yapıyoruz.

SEVGİ YUVASI HAYVAN BARINAĞI

İlçemizde bulunan hayvan barınağını daha modern bir hale getirdik. Sahipsiz hayvanların denetim altında tutulması, her türlü sağlık ve barınma ihtiyaçlarının uzmanlar gözetiminde sağlanması, günümüz modern kent yaşamının gereklerindendir. Bulancak Belediyesi olarak sokaklarımızda yaşayan köpekleri toplayarak Belediyemiz Sokak Hayvanları Barınağında tutmaktayız. Barınakta bulunan hayvanların günlük ve haftalık bakımları barınak görevlisi tarafından hijyenik ortamlarda yapılmaktadır.

Reklam
‘MÜJDE-SEN’E GEREKEN DERSİ VERMELERİDİR’
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ekiz açıklamasının devamında, 5 senedir hep aynı müjdeyi verip, hayırlı olsun mesajları atan bu zihniyetin sağlık...
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ GİRESUN’DA ANILDI 
18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümünde şehitler Giresun’da anıldı. Giresun Kalesi’nde Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla...
DİYADİN: HAK EDEN KAZANDI
Maçın ardından Akın Çorap Giresunspor Teknik direktörü Metin Diyadin açıklamada bulunmazken BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, “Pozisyon ve goller...
ALTIPARMAK: ZEVKLİ BİR MAÇTI
B.B Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, karşı karşıya geldikleri Akın Çorap Giresunspor mücadelesinin pozisyon ve gol bakımından ligin en zevkli...
‘SOKAK EKONOMİSİ’ KAZANDIRILACAK
Giresun Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci'nin Malta Üniversitesi ile işbirliği ile başlattığı 'Sokak Ekonomisi' projesi kapsamında bir etkinlik düzenlendi
‘AKP’NİN PANZEHİRİ ATATÜRKÇÜLÜKTÜR’
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, “Devletimizin tüm organlarına işleyen AKP zehirine karşı en büyük panzehir Atatürkçülüktür”...
‘ÇANAKKALE VATANDIR, ÇANAKKALE MUSTAFA KEMAL’DİR’
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Özcan Özgürbüz, “Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin vatan müdafaası söz konusu olduğunda neleri yapabileceğini dünyaya somut...
2018 YILI GEZGİNCİ ARICILIK TEDBİRLERİ
Giresun’da 2018 yılında Gezginci Arıcılık ile ilgili tedbirler açıklandı. 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile...
MALATYASPOR U14, GİRESUNSPOR’U FARKLI YENDİ
Spor Toto Gelişim Ligi U14 kategorisi müsabakasında sahasında Giresunspor’u konuk eden Evkur Yeni Malatyaspor U14 takımı maçtan 3-0 galip ayrıldı....
SAADETLİLER ÇOCUKLARI GÜLDÜRÜYOR
Saadet Partisi İl Kadın ve Gençlik Kollarından ‘Çocuklar Gülsün’ adı altında yardım kampanyası.
FINDIK DESTEK ÖDEMELERİ NİSAN AYINDA
AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği ödemelerinin Nisan ayı içerisinde başlayacağını açıkladı. Milletvekili Çanak, üreticinin...
TRAFİK KAZALARINDA 432 KİŞİ YARALANDI 
Doğu Karadeniz Bölgesinde 2018 yılının Şubat ayında polis bölgesinde gerçekleşen trafik kazalarında 3 kişi hayatını kaybederken, 432 kişi de yaralandı....
ANALİG JUDO GRUP MÜSABAKALARI
Bayburt’ta Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo Bölge Grup Müsabakaları başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Bayburt Kapalı Spor...
İKİZ JUDO HAKEMLERİMİZ TATAMİDE
İkiz Judo hakemlerimiz İsmet Baran Midillioğlu ve Bedirhan Midillioğlu’na Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakaların da görev verildi. Giresun’umuzu defalarca...
FINDIK BAHÇELERİ ÇİÇEK AÇTI 
Son günlerde hava sıcaklığının artması ve güneşin kendisini göstermesiyle birlikte fındık bahçeleri çiçek açtı. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın