Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,76 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,60 / Satış: 4,62

YAKAR: BİZİM YAPTIKLARIMIZIN ONLAR HAYALİNİ BİLE KURAMAZ

YAKAR: BİZİM YAPTIKLARIMIZIN ONLAR HAYALİNİ BİLE KURAMAZ
  • 11.10.2016
Reklam

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, CHP Meclis Üyelerinin bir gazetede çıkan eleştirilerine cevap verdi. Kendi borçlarını ödeyemeyenlerin Bulancak Belediyesinin borçlarıyla dertlendiğini vurgulayan, Yakar, “Hiçbir hizmet yapılmıyor” eleştirisine ise halkın güldüğünü belirtti.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, göreve geldiklerinden bu yana milyonlarca liralık yatırım yapıldığını, belediyenin araç parkının yenilendiğini, ilçenin tek kelime ile şantiyeye döndüğünü vurgulayarak, “Bizim yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın onlar hayalini bile kuramaz” dedi.

Başkan Yakar şunlara yer verdi, “Kendi borçlarını ödeyemeyenlerin belediyenin borçlarını dert edindiklerini gördük. Borç ve kredi itibar sahibi olan kurum ve kuruluşlara verilir. Bizim gayrimenkul satışları yaptığımız söyleniyor, doğrudur. Yaptığımız gayrimenkul satışları bellidir. Belediye Çarşısı satıldı. Burada resmen bir işgal vardı ve kira ödeme alışkanlığı pek çoğunun yoktu, kira vermemelerine rağmen yakıt ve temizlik işlerini bizden istiyorlardı. Dolayısıyla milletin hakkını yiyenlere karşı buranın en olması gereken satılmasıydı ve doğru olanı yaptık.

Bir diğer tesisimizde dikmen tesisidir. Dikmen tesisi çok uzak mesafede ve binanın koruması sağlanamıyor. Hakim olunamayan bir yerde olduğu için kötü alışkanlıklar yuvası haline gelmiştir. Turizm amacıyla sattığımız  Dikmen tesisinin yollarını biz yapacağız. Bunlar bizim sattığımız tesisler. Ama arkadaşlar önce bizim sattıklarımızdan bahsediyor. Yaptığımız milyonlarca liralık yatırımı halkımız görüyor ve takdir ediyor.

İTİBARLI VE BORCUNU ÖDEYEN BELEDİYELERE KREDİ VERİLİR

Biz göreve geldikten sonra bizim toplam kredi borçlanmamız toplam 2,5 milyon civarında oldu. Bugüne kadar aldığımız kredileri ödedik. Aldığımız krediyi Kültür Merkezimizin yapımında kullandık. Ki burada biz toplamda 4 milyon TL kullandık. Kültür Merkezinin bir bölümünü üniversiteye verdik. Ve orada satışa sunacağımız dükkanlarla beraber 40 milyon TL gibi bir dönüş olacak. Kaldı ki bu krediler borçlarını ödeyen, itibarı olan belediyelere kredi verilir. Burası çok önemlidir.

Borç 30 milyon TL değil, bunu yanlış biliyorlar. Şu anda toplam borçlanma durumumuz 22 milyon TL’dir. Ancak Bulancak Belediyesi geçen 2,5 yıllık süre içerisinde müthiş yatırımlar yapmıştır. Bulancak Belediyesi şu an devam eden Pazar yerinden 12 Milyon Lira, piyasada olan alacakları toplam 6-7 Milyon lira ile kapanmaktadır. Bizim bu ilçe ve bu ilçenin halkı için hedeflerimiz büyük. Sığ tartışmalar, boş laflarla harcayacak zamanımız yok. Düzeyli eleştirilere düzeyli cevabımız her zaman vardır. Hakaret ve iftiralara ise yargı yoluyla mücadele etmeye devam edeceğiz. “

Yakar bu zamana kadar yapılan çalışmalar, projeler ve yatırımlarla ilgili geniş bilgi verdi.

İLÇEMİZE TOKİ KAZANDIRILDI

Yakar ayrıca şunlara yer verdi, “İlçemize sözü verilen TOKİ konutları kazandırıldı. Bulancak Emecen Mevkiine yapılacak olan TOKİ Konutlarının temeli atıldı ve bir sene içerisinde yapımı bitecek. 342 konut, cami, ticaret merkezi park, spor alanlar ve sosyal tesisler ile ilçemiz güzel bir yatırım kazandı. Söz verdiğimizi gibi TOKİ Konutlarını Bulancak’a kazandırdık.

TEMİZ SU VE ATIK SU PROJESİ

AB destekli ilçemizin tüm su şebekelerinin, ana ve ara hatlarıyla değiştirildiği, depolar, terfi hatlar, kuyuların yenilendiği 21 milyon 784 bin 623 Avro dev bütçeli projede sona geliniyor. Proje bitince Bulancak İlçesinin tüm şebekesi kuyudan kullanıcıya değişmiş olacak. Bulancak bundan sonraki onlarca yıl su sıkıntısı yaşamayacak. Yine atık su projesi ile yağışlarda su baskınları, taşma suyu sorunları ortadan kalkacak.

TEMİZ SU PROJESİNDE İLÇEMİZE DÖŞENEN BORULAR

96.700 metre HDPE borusu+28.600 metre düktil boru+40.600 metre abone borusu

Toplamda 165.900 metre boru döşenmiştir.

Bunun yanında şebeke yeni depolar, terfi hatları, kuyular ve son sitem teknoloji ile donatılmıştır.

ARAÇ PARKI YENİLENDİ

Sürekli dışarıdan kiralama ile hem mali külfet getiren hem zaman kaybı olan araç gereç konusunda araç parkı yenilenerek birimlerimizin kullanımına verildi. 5 CSB-Ekskavatör iş makinesi, 4 adet MST (Kazıcı Yükleyici) 6 kamyon, 5 kamyonet, 4 itfaiye aracı, 5 binek hizmet aracı, 1 minibüs, 2 vidanjör, 1 panelvan aracı ve bir çok gereç belediyemizin kullanımına sunuldu. Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kamyonlar yenilendi, çöp taksi ve cadde süpürme aracı alındı.

BULANCAK KUM ÇAKIL TESİSİ

Belediyemizin durma noktasına gelen şantiyesini modernize ederek kum çakıl tesisini yeniledik. Böylece belediyemizin üretim kapasitesi 5-6 katına çıktı. Beton santrali ile bütünleşen tesisimiz hem dışarıya üretim yapıyor hem de belediyemizin ihtiyaçlarını karşılıyor. Konkasör tesisimiz kurulduğundan bu yana hem maliyetini karşıladı hem de kat kat kazanç sağlayarak belediyemize büyük katkı yapmıştır. Dışarıdan mal alan değil dışarıya mal satan bir belediye olmaya çalışıyoruz.

BULANCAK BETON SANTRALİ

Bulancak Belediyesi bünyesinde bulunan ilçemize istihdam anlamında hatırı sayılır derecede katkı sağlayan bu şirket 2 yıldır Bulancak’a hizmet etmektedir. Beton santrali ile belediyemiz gelir elde etmekte ve kendi işlerini kendi tesisleriyle yapmaktadır. Beton santrali belediyemiz için muazzam bir iş gücü sağlamaktadır. Beton yollar, baskı beton caddeler ve kaldırımlar kendi malzememiz ve kendi beton santralimizi kullanarak maliyeti en az seviyeye indirdik.

FEN İŞLERİ BASKI BETON KALDIRIM, CADDELER VE YOLLAR

İlçemizin ana ve ara sokaklarını baskı betonlar ile işleyerek temiz desenli kaldırım ve caddeler oluşturuyoruz. İlk olarak Meydan, Hamam sokak, Vergi dairesi sokak, Ünlü Sokak, Şemsettin sokak, Babayalçın, Eski cezaevi kaldırım, Latife Hanım caddesi kaldırım desenli baskı beton çalışmaları yapıldı.

PARKA BAHÇE MÜDÜRLÜĞÜ ÇOCUK PARKLARI

Bulancak Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerin sağlıklı bir ortamda eğlenip vakit geçirebildiği ortamlar oluşturduk. Tamamını kauçuk zeminle kapladığımız çocuk parklarımızın içerisine spor aletleri, Basketbol ve Futbol oynayabilecekleri alanlar oluşturduk. Kamelya oturma alanları ile yetişkinlerin zaman geçireceği düzenlemeler yaptık. 2016 yılı yaz ayında 15-16 çocuk parkı değişik mahallerimizde hizmet girdi. Fen işleri Müdürlüğüne bağlı bir birim olarak hizmet veren Park Bahçe müdürlük olarak hizmet vermeye başladı.  Müdürlüğün personel, teçhizat konusunda imkanları arttırılarak ilçede dikkat çekici peyzaj çalışmaları yapılmaya başlandı. Sahilde yapılan çiçek ekimi, düzenleme ve şekil çalışmaları ile vatandaşlarımızın beğenisini kazanan çalışmalara imza atıldı.

KÜLTÜR MERKEZİ VE PAZARYERİ BİNASI

İlçemizde büyük eksikliğini gördüğümüz bu çerçevede vatandaşlarımızın sosyal anlamda vakitlerini geçirebileceği spor salonları, sinema, tiyatro ve binamızın alt katında modern bir Pazar alanı ve otopark gibi hizmet alanlarının oluştuğu bu yerleşkenin sonuna yaklaştık. Devasa bir bütçesi olan projemiz bitince hem Pazar yeri konusunda büyük bir rahatlama sağlanacak hem de kültür sitemiz hizmete girecek.

TEMİZLİK İŞLERİNDE DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK

Temizlik işleri müdürlüğünün araç gereçleri modernleştirilerek personel sayısı arttırıldı. Şehirdeki konteynırlar değiştirilerek kapasiteleri arttırıldı. Yer altı konteynırı plastik konteynır, çöp kovaları arttırıldı. Her gün saha kontrolü sağlanarak sıkıntı noktalara müdahale edildi. Kirlenen konteynırlar özel sistem bir araçla yıkanarak dezenfekte edildi. Şehrin kritik noktalarında bulunan moloz yada alınamayan çöpleri beyaz masa ile ortak yürütülen çalışmalarla ilgili yerden alınmasını sağlıyoruz.

DERELERİN ISLAHI

Derelerde oluşan çöp yığınlarının ve kötü kokuların ortadan kaldırılması anlamında yapılan çalışma ile sel baskınlarının da önüne geçilmiş oldu. Beton istinat duvarlar, korkuluklar ve köprülerle birlikte yapılan çalışmalar derelerimize estetik bir görünüm kazandırdı. Milyonlarca liralık bu yatırım ilçemizin çehresini değiştirdi.

KAPALI OTOPARK PROJESİ

Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan otopark sorunu ilçemizde kangren haline gelmiştir. Bu konuda eski emniyetin karşısında bulunan alana kapalı otopark projesi başlattık. Aynı şekilde sahil boyunca altı kapalı otopark üstü park bahçe düzenlemelerimiz devam edecek. Yapacağımız otoparklarla park konusunda bir rahatlama sağlanacaktır. İlk etapta 100 araçlık kapalı otopark inşaatımız devam ediyor. Toplamda 400-450 araçlık otopark çalışmamız devam edecek.

GENÇLİK MERKEZİ-TRİBÜN VE BULANCAKSPOR TESİSİ

Başkanımızın girişimleri ile o dönemimin milletvekillerinin desteği alınarak ilçemize bir adet gençlik merkezi kazandırıldı. Bulancakspor’a yeni bir tribün yapılırken, Bulancak Belediyesi bünyesinde olan Bulancakspor Tesisleri modernize edildi. Spor salonu ile ilgili de girişimlerde bulunuldu. Spor salonu ve yüzme havuzunun kısa sürede ilçemize yapılması noktasında karar alındı.

İLÇEMİZE 5 ADET OKUL BİR ADET YURT İNŞAATI SÜRÜYOR

Gerek belediyemiz bünyesinde gerekse Başkanımızın girişimleri ile ilçemize çok sayıda okul ve yurt kazandırıldı. Son 1 senede ilçemizde 5 adet okul inşaatı başladı. Yine kendi imkanlarımızla okullarımıza ek binalar yapıldı.

ALT GEÇİT VE SANAT GALERİSİ

Bulancak Halkının alt geçidi kullanma alışkanlığını geliştirmek ve sosyalleşme anlamında hizmete koyduğumuz bir çalışma. İskele kavşağında yapmış olduğumuz sanat galerisi ulusal ve dünya basınında ana haber bültenlerinde gündem yarattı. Alt geçit yapılmadan önce pis kokudan geçilemezken şimdi vatandaşlarımız keyifle bu alt geçitten geçmektedir.

İSKELE GENİŞLEME

Ülkemizin en uzun iskelelerinden birine sahip olan ilçemizde iskelemizi daha modern bir hal almasını sağladık. İskele ile ilgili çalışmalarımız önümüzde ki dönemde yapılarak modern bir şekle getirilecek.

ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ EVİ YAPILDI

İskele mevkiinde bulunan Şehir içi dolmuş durağına şoför esnafımız için bekleme evi yapıldı.

ELEKTİRİK ŞEBEKESİNİN TER ALTINA ALINMASI

Sanayi mahallesi ile incüvez köprüsü arasında elektrik şebekesi Ankara’da yapmış olduğumuz temaslar sonrasında 2 Milyon TL’lik bir proje ile yer altına alınıyor.

CENAZE HİZMETLERİ

Bulancak Belediyesi bünyesinde kurduğumuz sosyal belediyecilik mantığı ile buzdolaplı cenaze taşıma aracı, dört adet taziye çadırı ile hizmet verilmektedir.

Bu uygulama içerisinde: Cenazenin morgdan alınması. Cenaze Nakil aracı ile eve götürülmesi. Cenaze yıkama aracı. Taziye çadırı hizmeti. Misafirlere çay ve kek ikramı hizmetleriyle (kış aylarında soba/ısıtıcı)  Bulancak Belediyesi tüm vatandaşlarımızın acısını paylaşmayı amaçlamaktadır.

5 BİN KİŞİLİK İFTARLARIMIZ ULUSAL BAZDA SES GETİRDİ

2015 VE 2016 Ramazan aylarında halkımızla kucaklaşarak verdiğimiz 5 bin kişilik iftar yemeklerinde birlik beraberlik buluşması gerçekleştirirken, ulusal bazda gündem olduk. Yine Ramazan aylarında Otogarda ki iftar geleneğimiz devam etti. İhtiyaç sahiplerine Ramazan paketi yardımlarımız sürdü.

ARAMIZA HOŞGELDİN BEBEK

Dünyaya yeni gelen bebekler için hazırlanan özel bir paket bebeğin dünyaya geldiği gün ya da kısa bir sürede ailesine teslim ediliyor. Bu mutlu günlerinde ailelerimizin yanında oluyoruz.

ASKIDA EKMEK

Sosyal Farkındalık Projesi kapsamında belediyemizin organize etmiş olduğu bu proje ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için hizmete girmiştir. Anlaşmalı fırınlarımız ekmek alan vatandaşlarımızın askıya bıraktıkları ekmekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmasını temin ettik. Böylece paylaşma, ihtiyaç sahiplerine destek olma konusunda halkımızı bilinçlendirdik.

BEYAZ MASA

Halkımıza daha hızlı hizmet getirebilmek için hizmete sunduğumuz bu sistem sayesinde vatandaşlar şikayet,istek ve taleplerini 444 28 44 nolu telefondan yada 0534 774 28 44 nolu Whatsapp İletişim hattından ya da http://www.beyazmasa.bulancak.bel.tr/ adresinden ulaştırabilirler.

ESNAF BULUŞMALARI

İlçemizde bulunan esnaf vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini dinliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri esnafımıza anlatarak bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

EVDE TEMİZLİK

İlçemizde bulunan ihtiyaç sahibi insanların evlerine gidilerek hasta, yatalak, yaşlı ve imkanı olmayan vatandaşlarımızın evlerinde temizlik yapıyoruz.

SEVGİ YUVASI HAYVAN BARINAĞI

İlçemizde bulunan hayvan barınağını daha modern bir hale getirdik. Sahipsiz hayvanların denetim altında tutulması, her türlü sağlık ve barınma ihtiyaçlarının uzmanlar gözetiminde sağlanması, günümüz modern kent yaşamının gereklerindendir. Bulancak Belediyesi olarak sokaklarımızda yaşayan köpekleri toplayarak Belediyemiz Sokak Hayvanları Barınağında tutmaktayız. Barınakta bulunan hayvanların günlük ve haftalık bakımları barınak görevlisi tarafından hijyenik ortamlarda yapılmaktadır.

Reklam
‘SÖZÜ SÖZÜMÜZ KARARI KARARIMIZDIR’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2019 yılında yapılacak olan başkanlık seçimiyle ilgili açıklamasına Giresun il teşkilatından tam destek geldi. İl...
GİRESUNSPOR’DA HEDEF KUPADA TUR
Akın Çorap Giresunspor’un As Başkanı Mehmet Kazancıoğlu, M. Başakşehir karşısında iyi sonuçla sahadan ayrılarak, çeyrek finale yükselmeyi hedeflediklerini söyledi. Kazancıoğlu,...
İKİNCİ DEVRE FARKLI OLACAK
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Yeşilgiresun Belediyespor’un kulüp Basın Sözcüsü Şükrü Kocuk, TOFAŞ karşılaşmasıyla ligin ilk devresini 5 galibiyet, 10...
GRÜ RUSYA’DA SINAV YAPACAK
Giresun Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Topluluğu Öğrencileri Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un ziyaret etti. Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Serdar...
ARAÇ PARKURUNA 2 ARAZÖZ
Giresun Orman Bölge Müdürlüğü araç parkuruna iki araç daha kattı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından Giresun Orman Bölge Müdürlüğü’ne 2 arazöz...
SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından özel okul ve devlet okullarında öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine eğitim verildi. Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen...
BOZBAĞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ’ın merhum amcası Azmi Bozbağ’ın eşi Semiha Bozbağ bugün hayatını kaybetti. Yengesinin vefat haberiyle sarsılan...
SERGİYE YOĞUN İLGİ
Hemşerimiz Ressam Yasemin Güler Yıldız’ın “Sonun Başlangıcı” adını taşıyan Beşiktaş  Akatlar Kültür Merkezi’ndeki   dokuzuncu kişisel resim sergisi yoğun ilgi görüyor....
METREKAREYE 49.8 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ
Giresun’da etkisini gösteren sağanak yağış herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Alınan verilere göre 14 Ocak Pazar günü öğle saatlerinde başlayan...
SÜPER LİG’DE DEVRE TAMAMLADI
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ilk devre, 15. hafta müsabakalarıyla sona erdi. Böylelikle BSL’de ligin ilk devresi sona ererken, Türkiye Kupası...
KEMAL ÖZKILIÇ’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 4 Mevsim Ordu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları belli...
KEŞAPLI USTALAR SINAVA TABİ TUTULDU
Teorik sınavın Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldığı çelik kaynakçı sınavları, gazaltı ve elektrot kaynakları şeklinde uygulamalı olarak Keşap ilçesinde...
TEKNOLOJİ GELİŞTİRME İSTİŞARE TOPLANTISI
Giresun – Ordu illeri arasında ortaklaşa kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi projesi kapsamında Kurucu Heyet tarihi rektörlük binası senato toplantı...
EKİM’DE TARIMDA İSTİHDAM 5,5 MİLYONU GEÇTİ
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın, istihdam açısından da vazgeçilmezliğini koruduğunu bildirerek, “tarım, Ekim ayında bile...
TARIM SİGORTANIZI YAPTIRIN!
Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, çiftçileri ürünlerini tarım sigortası yaptırmaları hususunda uyardı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Mersin'de vazgecilmez an gecirmek isteyenlerin sitesi escort sizleri bekliyor!
Turkiyede adini duyurmus en kalitali porno film izleme sitesi porno videolar
www.mobilsikisleri.com
3D ile Porno izle
porno izlemek zevkli porno filmler hd mobil porno izle

mobil porno , mobil porno , mobil porno , mobil porno , mobil porno ,