Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,90 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,81 / Satış: 4,83

YALANCI TARİH ÖĞRETMENLERİ (!) VE DOĞRUCU TAYYİP ERDOĞAN (!)

  • 28.08.2017

Türklük tarihi ile ilk tanışmamızda Tarih kitapları ve öğretmenlerimiz bize Türklerin Ana Yurdunun Orta Asya olduğunu, ancak zamanla bu bölgelerde kuraklık ve Çinlilerin, Moğolların baskısı sebebiyle bu bölgelerden MÖ 1700 yıllarından itibaren devamlı büyük göçlerin yaşandığını, bir göç kolunun Urallar üzerinden Kuzey Karadeniz ve Avrupa, diğer bir göç yolunun Pakistan, Hindistan Afganistan ve Çin, üçüncü göç yolunun İran, Irak ve Suriye, dördüncü ve en yoğun göç yolunun ise Anadolu olduğunu haritalar üzerinde göstererek anlatırlardı.
Bu göç dalgaları zamanında İslam dini olmadığından kendilerine yeni yurtlar edinen atalarımız, geldikleri topraklarda yaşayanların dinini benimsemişler, onların yaşam biçimlerini kabul etmişlerdir.

İslam dini ortaya çıktıktan sonra, Arap komutanları Türkleri İslamlaştırmak için 640 yılından itibaren 70 yıl boyunca, Horasan merkezli topraklarda yaşayan Türkler üzerine yaptığı zalimane seferlerde 200 bin Türkü kılıçtan geçirmesi, kadınları köle pazarlarında satması, Türklerin malını mülkünü yağmalaması (yani zamanın IŞID cıları) sonucunda ölüm korkusuyla Orta Asya’dan Anadolu’ya ikinci büyük göç dalgası daha olmuştur.
(Bu arada, İslam yalancı tarihçilerin dediği gibi Türkler İslamı kendi isteği ile değil ölüm korkusuyla zorla kabul etmişlerdir.)

Türkler İslam dinini kabul ettikten sonra bu bölgelerde artan nüfus, toprakların yetersizliği, geçim sıkıntısı nedeniyle göçler hızlanarak devam etmiş, bu Türkler, Bizans ve Iranda kendilerine yeni topraklar edinmişlerdir.
Anadolu’ya göç dalgası 1071 Malazgirt Savaşından sonra çok hızlanmış Anadolu’da birçok Türk Beyliği kurulmuştur.
Yani 1071 Malazgirt savaşı öncesi Anadolu’ya önceleri gelip Hristiyanlığı kendi isteği ile kabul etmiş Türklerle, onlardan sonra Müslüman olup gelen çok büyük sayıda karma dinden Türk nüfusu yaşamaktaydı.
(Mesela benim annemin sülalesi hafif çekik gözlü olarak Konya Karaman’dan Mindavallı’ya -şimdiki Alucra Çamoluk- oradan da Tirebolu’ya geldiğini biliyorum. Karaman tarihine bakıyorum çoğunluk Hristiyanlığı kabul etmiş eski Türk boyları olduğunu görüyorum. Sonradan bu Karamanlıları Osmanlılar kendilerine tehlike gördüklerinden Trakya’ya ve Anadolu içlerine dağıtıyor)

Gelelim Malazgirt Zaferine:

1071 yılında Malazgirt savaşını da Alpaslan, Diyojen komutasında ki Bizans ordusu içinde bulunan ve Türkçe konuşan işte bu Hristiyan Türkleri ” biz kardeşiz” deyip ikna edip kendi safına çekmesiyle kazanmıştır.
(Savaş öncesi kendisine biat etmeyen Ermenileri kılıçtan geçirip savaşa getirdiği genç Ermenilerin de Alpaslan karşısında savaştan çekilmesi de Alpaslan’ın savaşı kazanmasına neden olan etkenlerden biridir..)
Şimdi kalkmış AKP genel Başkanı, bu güne kadar hatırlamadığı Büyük komutan Alpaslan’ı hatırlayarak çıkıyor meydana ve diyor ki:

“1071 Malazgirt Savaşı Türklerin Anadolu’ya açılan kapısıdır.”

Yani 1071 yılında Anadolu’da hiç Türk yoktu, 1071 de Anadolu’nun kapısı açıldı tüm Türkler “hurra yürü Anadolu’ya oldu.. Öyle mi?
…..???
Yav Tayyibin bu lafı üzerine adama demezler mi ( bilhassa PKK lılar, Ermeniler) “Anadolu sizin yurdunuz değil, siz buraya sonradan geldiniz sizler burada işgalcisiniz..”
Kıbrıs’ta bize öyle demiyorlar mı?
AKP Genel Başkanının hedefi “Türkiye Büyük İslam Devleti” olduğundan insanları ırk olarak değil ümmet olarak sınıflandırmak istiyor.
Yani ..
Kendine has dinleri olan Orta Asya Türkleri Türk değil,
Geldikleri Anadolu’da ve Avrupa’da medeni sosyal hayat ve refahı görünce kendi isteği ile Hristiyan olmuş, Türkçe konuşup örf ve adetlerini yaşatan Türkler Türk değil,
Müslüman kimliği ile 1071 yılında gelen Türkler has Türkler öyle mi?
Öyle değil tabii ki., Burada Türklük kelimesi ümmetçilik adına sinsi olarak kullanılmaktadır.
Türkleri bekleyen en büyük tehlike ümmetciliktir.
Ümmetçiliği bekleyen en büyük tehlike de Türklerin asil kanında bulunan kudrettir.
İşte din devleti yolunda olanlar bu kudreti yok etmenin peşinde son sürat çalışmaktadırlar.
İşte AKP Genel Başkanının yıllardan sonra Alpaslan’ı hatırlayıp meydanlara çıkıp İslam odaklı ecdatlarımızdan bahsetmesi bu son sürat yapılan çalışmaların başka bir versiyonudur.
Amaç aynıdır, ümmetcilik yolunda Türkçülüğün tuzağa düşürülmesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın