Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,80 / Satış: 3,81
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

YANMAYAN ARTIK KALDI MI?

  • 17.03.2016

Siz hiç bilir misiniz Giresun’da anne baba olmak ne demek… Hele mecbursan üç parça bahçenin senede bir verdiği mahsule… Her fındık vakti bir kuruş bakın mecazen değil bir Kuruş Türk Lirası fazla para kazana bilmek için çabalayıp, çocuğunu okuta bilmek ne demek bilir misiniz? Ankara’ya göndere bilmek için, tırnağını, terini hatta yaşlı bedenini o dikenli o ısırganlı toprağa vermek… Hepimiz yumuşak koltukların da “şimdi Giresun ne güzeldir” derken, herkes denize girerken, çocuğum kimseden geri kalmasın diye bahçelerde tarlalarda bir yaz geçirmek nasıldır bilir misiniz?

Nasıl söylediniz kızının öldüğünü? Bu kadar basit mi bunun cevabı o ana yüreğine o babaya verdiği emeğe… Canın öldü demek, çıkar kalbini koy ortaya yarısını aldık demek. Ateş düştüğü yeri yakarmış öylemi! Yok, mu senin kızın, oğlun, yeğenin yok mu sizin ateşe vereceğiniz canınız…

Bu kadar basit mi kızımız öldü demek yemeden içmeden büyütüp yollarını bir camın kenarında beklerken bir arabanın sırtında o tabutu teslim etmek… O gün o ananın çığlığını duymayan kadı mı? Çıkardı babası şapkasını yıkıldı yere siz ağlamadınız mı?

Ateş düştüğü yeri yakarmış! Ben yanmadım diyen var mı? Ne olur bilen söylesin yanmayan artık kaldı mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın