Giresun Işık Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

ZENGİNLİK NEDİR?

  • 27.11.2015

Yazının başlığını okuyunca tabi ki para diyeceksiniz ama sorularıma cevap verin.

 

Mesela belinden altı tutmayan çok parası olan bir adam düşünün evinin kapısında düzinelerce arabası ve şoförü var ama hiç birine atlayıp gezemiyor. Ya da şeker hastası veya midesinden rahatsız sadece patates haşlaması yemek zorunda bir adam dünyanın her yerinden tatlılar getirecek parası var ama tadına bile bakamıyor o zaman zenginlik sağlık mıdır?

 

Mesela çok zengin soylu bir ailenin üyesini düşünelim dünyanın her devrinde yaşanan bir olayı yaşıyor tüm zenginliğini bırakıp sırf mutlu olmak için aşkını seçiyor. Klasik Türk filmi gelebilir ama İngiltere kraliyet ailesinde bile yaşanmış böyle olaylar çevrenizde de vardır. Kız veya oğlan aşkı için ailesini veya servetini bırakır ve gider o zaman bu insanlar için zenginlik mutluluk ve aşktır.

 

Mesela çok zengin bir hayat sürebilecekken Allah inancına kendini adayan anlı secdede dünya malında gözü olmayanlar için zenginlik inanç mı?

 

Mesela çok zengin aileler var tüm şirketlerini bırakıp bir köye, bir kasabaya, bir sahil kentine yerleşen yani zenginlik huzur mu?

 

Ve son güzel insan sen zengin misin paran varsa mı zengin oluyorsun ya da dünyada her şeye sahip olup da intihar eden doyumsuzluk hastalığı yaşayanları biliyor musun?

Villalarda havuzlu evlerde yaşayıp ta bir bebeğim olsa tüm varlığımı benden alsalar diyen kadınların sayısından haberin var mı?

 

Bence ben çok zenginim bence birçok insan çok zengin ama farkında değil çünkü zenginliğin anlamını bilmiyorlar Allah’ım olmayanlar daha da çok versin ama bazen düşünüyorum da binlerce şükürler olsun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın