$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 7,20 / Satış: 7,23

AHMET TEKİN GURURUMUZ OLDU

Türk Hava Yolları’nda “Kaptan Pilot” olarak görev yapan Giresunlu hemşehrimiz Ahmet Tekin, Portekiz’de düzenlenen 31.CMAS Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’nda “En Büyük Balık Avlayan Sporcu” ödülünü kazandı.

AHMET TEKİN GURURUMUZ OLDU
Reklam

Giresunlu Milli Sporcumuz Ahmet Tekin, dünya çapında büyük bir başarıya imza attı. Portekiz’in Sagres kasabasında düzenlenen 31.CMAS Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’nda Milli Takım formasıyla ülkemizi temsil eden Tekin, yakaladığı yaklaşık 7 kiloluk balık ile şampiyonanın en önemli ödüllerinden biri olan “En Büyük Balığı Avlayan Sporcu” ödülünü kazandı. Tekin, avladığı yaklaşık 7 kilo gelen rubberlip grunt (zapatera) balığı ile bu ödülün sahibi oldu. Elde edilen bu başarı, ilimiz ve ülkemiz için büyük bir moral ve gurur kaynağı oldu. Tekin’e ödül getiren Rubberlip grunt balığının, 180 metre derinliğe kadar yaşayabilen, ağırlığı en fazla 7-8 kilo gelen bir dip balığı olduğu kaydedildi. İspanya’nın Dünya Şampiyonu olduğu yarışmada, Zıpkınla Balık Avı Milli Takımı’mız ise 30 ülke arasında 11. oldu.

USTALIK, BECERİ VE PERFORMANS…

Şampiyonluk yarışlarında Milli Takım’a bizzat başkanlık yapan TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Çok yoğun bir katılım vardı. 30 ülkenin sporcuları yarıştı. Milli Takım’ımız avladıkları balıklardan aldıkları puanla 11. sırada yer aldı. Bu sonuç, bizi demoralize etmedi, aksine gelecek için umut vadetti. Bilmediğimiz bir sualtı habitatında bu sporda başarı sağlamak, ustalık, beceri ve performansın yanında çok büyük bir şansa sahip olmayı da gerektirir. Şans faktörü çok önemli” dedi.

TSSF BAŞKANI ÖZEN TEKİN’İ KUTLADI

Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonada Milli Takımı’mızı ve ülkemizi gururlandıran başarının, “En Büyük Balık Avlayan Sporcu” ödülünü kazanmaları olduğunu vurgulayarak, “Bu ödül, şampiyonanın en önemli ödüllerinden. Milli Sporcumuz Ahmet Tekin’i, 149 sporcuyu geride bırakarak bizleri gururlandıran bu ödülü kazanması nedeniyle yürekten kutluyorum. Milli Takım antrenörlerimizi ve sporcularımız verdikleri mücadelelerden dolayı kutluyorum. Performans ve tecrübe çıtamızı daha yükselterek, önümüzdeki dönemde uluslararası şampiyonluklardaki sıralamalarda ses getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.