$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

BEKTAŞ: TÜRK POLİSİ FEDAKARDIR

BEKTAŞ: TÜRK POLİSİ FEDAKARDIR
Reklam

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Basın açıklamasında Abdülkadir Bektaş, emniyet teşkilatının çok zor şartlar altında büyük fedakârlıklarla bu görevi yerine getirdiğine dikkat çekerek; “polisimiz en büyük fedakârlığı 15 Temmuz gecesi göstermiştir. Ne yazık ki böylesine önemli bir sorumluluğu üstlenmiş olmasına rağmen polislerimiz hak ettikleri maddi ve manevi imkânlardan yoksundur. Fetö soruşturması nedeniyle, FETÖ ile hiçbir alakası olmayan, haksız yere ihraç edildiklerine inanan binlerce polisimiz vardır. Bu durum sadece Emniyet Teşkilatımızı değil, bütün toplumu huzursuz etmektedir” dedi.

Çalışma saatlerinin, diğer memurlara göre çok farklı olduğunu ifade eden Bektaş şunları kaydetti;
“ayda 160 saat çalışması gereken polislerimiz, ayda 240 saatten daha fazla çalışma yapmaktadır. Bu karşılığı verilerek yapılan bir vazife olmalıdır. Fazla mesai saatleri başka bir sıkıntıdır. Polislerimiz gece, gündüz, bayram tatilleri dâhil, zaman gözetmeksizin, vazifelerini yerine getirmek için hareket halinde ve görevi başındadır. Ancak bu çerçevede hakları tam olarak verilmemektedir. Emekli olduktan sonra maaşları yarıya düşmekte ve buda geleceğe ümitle bakmalarına engel olmaktadır. Görevi başındaki polislerimiz haksız muamelelere maruz kalmakta ve tehditler ile karşı karşıya kalmaktadır.”

Yöneticilere düşen görevin, polisimizi ezmek, baskı altına almak ve psikolojilerini bozmak olmadığını belirten Bektaş açıklamasını şöyle tamamladı; “yöneticilere düşen asıl görev polisimizin çalışma saatlerini düzeltmek, özlük haklarını üstlendikleri sorumluluğu dikkate alarak belirlemektir. Bu vesileyle Emniyet Teşkilatımızı ve bütün polislerimizi tebrik ediyor, 173. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekliye ayrılan ve vazifeleri başında olan Emniyet Teşkilatı mensuplarına ve ailelerine sağlık, mutluluk ve saadetler diliyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.