$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

BEKTAŞOĞLU’NDAN ÇARPICI İDDİA!

BEKTAŞOĞLU’NDAN ÇARPICI İDDİA!
Reklam

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “Ordu-Giresun Havaalanı’nda engel sis değil, görüş mesafesi değerinin yüksek tutulması” dedi.

Ordu-Giresun Havaalanı’nda bir haftadan bu yana sis nedeniyle uçak iniş kalkışlarının yapılmaması, TBMM gündemine taşındı. CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı konuşmada,  havaalanıyla ilgili sorun ve şikâyetler bir türlü bitmek bilmediğini ifade ederek şunları söyledi: “Şimdi de sorunumuz sis. Havaalanına bir haftadır aralıklarla, son üç gündür ise uçaklar sis gerekçesiyle iniş kalkış yapamıyor, yolcular çevredeki havaalanlarına yönlendiriliyor. Sis o havaalanlarını neden etkilemiyor? Oysa uçuş, iniş ve pist güvenliğini sağlayan bütün teknik araç ve gereçler eksiksiz olarak Ordu – Giresun Havaalanı’nda da mevcut. Yetkililerden aldığım bilgiye göre, Ordu – Giresun Havaalanı için uçakların pisti görüş mesafesinin sınır değerleri yüksek tutuluyor. 680 fit yükseklikten görüş mesafesi varsa iniş yapılıyor. Oysa Trabzon ve Samsun’da bu değerin yarısı ölçü olarak kabul ediliyor”.

BAKAN’A ‘DÜZELTİN’ ÇAĞRISI

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, konuşmasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a çağrıda bulunarak” bu yanlış uygulamayı bir an önce değiştirin ve yaşanan mağduriyete son verin “dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.