$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

BİLGE: TARAFIMIZ CHP VE ALTIOKTUR!

CHP İl Başkanı Bilge, “Değerli CHP’liler, her sorumluluk sahibi partilimizin yapması gereken, parti içi iktidar mücadelesini bir kenara bırakıp, partimizi yerel seçimlere taşıyacak olgunluk içinde davranmaktır.”

BİLGE: TARAFIMIZ CHP VE ALTIOKTUR!
Reklam

CHP İl Başkanı Fikri Bilge, 25. ve 26. Dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun dün basına ve kamuoyuna yansıyan kurultay ve değişim çağrısı yönündeki açıklamalarına isim vermeden cevap verdi.

Bilge, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün 16 yıllık AKP iktidarının Türkiye’yi getirdiği noktada cumhuriyetin temel kazanımları ve hukukun üstünlüğü ilkesi yok edilmiş, kurumsal yapı çökme noktasına gelmiştir. OHAL koşulları altında, adil olmayan bir seçim sonucunda seçimler tamamlanmıştır. Geldiğimiz bu noktada toplumu ayrıştıran uygulamalara karşı, muhalefet ittifakını bir arada tutabilecek siyasi güç Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

“24 Haziran seçimi öncesi millet ittifakının oluşturulması ve Sayın Muharrem İnce’nin aday gösterilmesi Genel Başkanımızın liderliğinde atılmış adımlardır” diyen Bilge, “Seçim çalışmaları Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce ve CHP örgütleri tarafından fedakarca yürütülmüştür. Seçimlerden hemen sonra birbirimize kenetlenmemiz ve çok dikkatli davranmamız gereken bu süreçte kamuoyu önünde partimizi tartışmaya açmak, partili olmak sorumluluğuyla bağdaşmamaktadır.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce de partimiz ve ülkemiz için birbirinden kıymetli iki değerdir. Tarafımız CHP ve altıoktur. Değerli CHP’liler, her sorumluluk sahibi partilimizin yapması gereken, parti içi iktidar mücadelesini bir kenara bırakıp, partimizi yerel seçimlere taşıyacak olgunluk içinde davranmaktır. CHP Giresun İl Başkanı olarak birlik ve beraberliğimizi bozmadan mücadelemize devam edilmesi konusunda tüm örgütlerimize çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.