$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

BOZBAĞ ÖZELEŞTİRİ YAPTI

Çotanakların Başkanı Bozbağ, “Giresun tarihinde yapılmamış bir başarı yaptık mali anlamda ama sportif başarıda geçen sezonun ikinci dönemiyle ilgili bir şeyler söylenecekse ve varsa bir başarısızlık biz bunu üstümüze almaktan korkmayız.”

BOZBAĞ ÖZELEŞTİRİ YAPTI
Reklam

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ ve yönetim kurulu pazartesi akşamı Serender Restaurant’ta basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi.

Bozbağ, iftar yemeği sonrası yaptığı açıklamada, “Çok güzel bir yedi sene geçirdik. Her senenin başında sanki yeniden başlıyormuşuz gibi heyecanlıyız. Kocaman bir camiayı yönetiyoruz. Görev aldığımız günden beri birbirine sarılmış ve çok badireler atlatmış bir yönetim kurulu var. Çok şükür her zaman söylediğimiz gibi takımı sağ salim limana ulaştırdık” dedi.

Bozbağ, “Geride bıraktığımız sezon borçlarımızın bitti diyebileceği bir seneydi ve biraz daha farklı bir kadro yaptık. Ligin ilk yarısında başarılı olduk, ikinci yarısında da gerçekten belki de görev aldığım süre içerisinde en fazla mağlubiyet aldığımız bir sezon oldu. Biz bu kulübün en kötü gününde taşın altına her şeyimizi koyduk. Giresun tarihinde yapılmamış bir başarı yaptık mali anlamda ama sportif başarıda ikinci dönemle ilgili bir şeyler söylenecekse ve varsa bir başarısızlık biz bunu üstümüze almaktan korkmayız” şeklinde konuştu.

BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Bozbağ, “8-9 mağlubiyet almış olabiliriz ama biz arkadaşlarımızla bu takımı kötü temsil etmedik. Takımı en iyi yerde yedirdik, en iyi yerde konaklattırdık. Bundan önce Giresunspor sigorta, muhtasar ve vergi ödemiyordu. Altı tane takımı bir gece önceden deplasmana göndermiyordu. Şahsıma yapılan, arkadaşlarıma yapılan yapıcı, olumlu eleştirilerden mutluluk duyuyorum. Bana eleştiri yapan basın veya taraftara kötü bakmadım. Umarım görevimizi bitirirken arkadaşlarımla beraber kulübü layık olduğu yerde teslim ederiz. Ben bu memleketin birlik beraberliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Şehrimizi sevelim takımımızı sevelim. Hiç kimse Mustafa Temel Bozbağ’ı veya arkadaşlarını sevmek zorunda değil. Biz görev süremizin sonuna kadar en iyi şekilde yöneteceğiz” dedi.

İÇ TRANSFERDE 4 İSİMLE ANLAŞTIK

Bozbağ, “Bu seneyle ilgili iç transferde Anıl, Çağlar, Aykut ve Hüsamettin ile anlaştık. Diğer oyuncular kiralık ve sözleşmesi bitmiş oyuncular. Transfer bir süreçtir. Biz bunu yeni yapmıyoruz. Kulübün sokağa atacak parası yok. Üç tane takım maşallah merkez bankası gibi. Piyasayı yükselttiler. Biz haddimizi bilerek, kulübü sıkıntıya sokmayacak şekilde ilerleyeceğiz. Giresunspor geçen sene bir tık üst seviyede oyuncularla çalıştı. Bütçemize göre hareket etmek zorundayız. Ligde bazı takımlar gerçekten çok zor durumda. Allah’a şükür 100 bin nüfusla biz de bu seviyelerdeyiz” dedi.

YABANCILAR FRANSA’DAN OLABİLİR

Bozbağ, “Fransa ikiye çok ağırlık veriyoruz. Ligler bitmeden bir ay öncesinde belirli bir araştırma içerisine girmiştik. Oyuncularla son haddedeyiz. Yabancılar ön libero, sağ kenar, sol kenar ve santrafor. Diğer kulüpler henüz transfer yapmış değil. Bayramdan sonra hızla devam edeceğiz” dedi.

TESİSLEŞMEDE FARKLI BİR POZİSYON ÇİZECEĞİZ

Bozbağ, “Allah’a şükür mali açıdan disiplini sağladık. Bugün de bıraksak gözüm arkada değil. Alt yapıyla ilgili hiçbir zaman ciddi adımlar atamadık. Çok şükür sahamız bitiyor. Oyuncuları artık orada yatıracağız. Hep işin maddi tarafıyla uğraştık. Diğer işlerle uğraşamamıştık. Hem takımla hem de tesisleşmeyle alakalı bu sezon farklı bir pozisyon çizeceğiz. Giresunspor bu memleketin en büyük markası” dedi.

YABANCI FUTBOLCULARDA TASARRUF YAPABİLİRİZ

“Yabancı futbolcularla tasarruf olabilir” diyen Bozbağ, “Yabancılar Giresunspor ruhunu yakalamadıkça forma giyemeyecekler. Panos benimle konuştu menajeri vasıtayla. Geçen seneki ücretini teklif ettim kabul etmedi.  Şuanda hesap devri. 11 kulüp kur farkından içeride. Benim de açığım 2 milyon TL. Ben 3.80’le anlaşmışım. Kur farkı sıkıntı yarattı. Panos’a biz yaklaşıyorsak o da bize yaklaşacak. Kapanacak bir uçurum değil. Muhtemelen Panos yeşil beyazlı formada olmayacak. Dodo da sıkıntı yok. Dialiba’ya ciddi teklif var, konuşacağız. Ahmad Abed’e İsrail’den teklifler olduğunu duyuyoruz ama Giresunspor’a henüz resmi teklif yok. Bunlar sadece duyum. Merak etmeyin Giresunspor her zaman bu ligde ayakta kalabilecek kadroyu kuracak” dedi.

İDARİ MENAJERLİK SİSTEMİ GELİYOR

Yeni sezonda idari menajerlik sistemini hayata geçireceklerini ifade eden Bozbağ, “bunu yönetim kurulu kararıyla aldık. İdari menajer futbolcuyla yönetim arasına köprü olacak. Bunun için birkaç isim var, görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki günlerde netleşecek” Dedi.

KULÜP YAPISI DA DEĞİŞİYOR

Bozbağ, yeşil beyazlı kulübün genel müdürlüğünde de değişiklik yaşanacağını söyledi. Yeni sezonda kulüp müdürü İlker Salman’ın görevde kalacağını bununla birlikte İlker Salman’ın üzerinde genel müdürlük görevine yeni bir ismin getirileceğini ifade etti. Bozbağ, bu isminde birkaç gün içerisinde netleşeceğini bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.