$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

‘BULANCAK’I BORCA SOKTULAR’

CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, “Şartlar ne olursa olsun, Bulancak’ımızı büyütme, hak ettiği yere getirme mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi herkes bilmelidir” dedi.

‘BULANCAK’I BORCA SOKTULAR’
Reklam

Bulancak’ın tarihinde ve geçmişte yaptığı işlerle gururlanmanın elde olmadığını belirten Sıbıç, “Ancak bugün Bulancak, çağının gerisinde kalmış olup halkımıza bir gelecek sunamamaktadır. Bulancak her geçen gün çekim merkezi olmaktan çıkmakta, emeklilerin ve yaşlıların inzivaya çekildiği bir yer haline gelmektedir. Genç işsizlik oranı yüzde 60’lara kadar ulaşmış olup gençlerimiz büyükşehirlere göç etmektedirler. Köylerimiz boşalmakta, topraklarımız işlenmemekte, gençlerimiz kahve köşelerinde oturmaktadır. Büyük umutlarla kurulan OSB beklenilen karşılığı verememiştir. Bulancak’ta üretim adına hiçbir adım atılmamaktadır. Başlıca geçim kaynağı olan fındığı dahi nitelikli işleyecek fabrikanın olmaması Bulancak için utanç verici bir durumdur. Mega projelerle Bulancak’a çağ atlattığını söyleyenler Bulancak halkını kandırmaktan öteye geçememektedirler. Bulancak halkını borçlandıran, beton yığınlarına hapseden belediyecilik anlayışı halkımızın sırtına yük olmaktadır. Halkımızın nefes alabileceği huzur ve istihdam ortamını sağlayıp Bulancak’ımızın cazibe merkezi haline gelmesi bu saatten sonra bir zorunluluktur. Bulancak Belediyesine ait tüm mal varlıklarını sattıkları halde sıfır borç ile aldıkları belediyeyi 55 trilyon borca soktular. Bugün belediyeye ait sadece belediye binası kalmıştır. 14 senede Bulancak Belediyesini ve Bulancak halkını borç içerisine soktular. Bulancak halkının nefes alabileceği, sosyal aktiviteler yapacağı, ilçemizin Karadeniz’in incisi olması gerekirken her geçen gün geriye giden bir ilçe olarak 55 trilyonluk yatırım nerede? Sıfır borç ile devrettiğimiz, 14 yıldır AK Parti’nin yönettiği Bulancak Belediyesi’nin 55 trilyonluk borcunun 5.5 trilyonu esnafa olup Belediyeyi iflasa sürükledikleri gibi esnafı da zor duruma düşürmektedirler” diye konuştu.

‘BULANCAK’IN BÜYÜK HEDEFLERE İHTİYACI VAR’

Başkan Sıbıç açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Kaldırımlara direk dikerek Bulancak’ı ışıklandırdık demek geçmiş dönemde yapılan hizmetlere büyük bir saygısızlıktır. Bulancak halkı elektrikle, ışıkla tanışalı yıllar olmuştur. İnsanların aileleriyle rahatça zaman geçirebileceği, sosyal aktiviteler yapabileceği alanlar yapmak sosyal belediyeciliğin görevi iken Bulancak Belediyesini yöneten zihniyet salt beton dökmeyi kendisine vazife edinmiştir. Bulancak Beton AŞ. kurarak belediyeyi yönetenlerin vizyonlarını, misyonlarını ve gelecek adına ne vaat edeceklerini görebiliyoruz. 14 yıldır belediyeyi yöneten zihniyet tükenmiştir, yorulmuştur. Bulancak halkının gözlerini boyayıp el altından birilerini zengin edenler er ya da geç adalet ve vicdan karşısında hesap vereceklerdir. Bulancak halkı tüm bunları görmekte ve yerel seçimde tercihini sosyal belediyecilikten, kendisini düşünen ve rant için değil halk için siyaset yapandan taraf olacaktır. Sosyal belediyecilik, yerel yönetimleri işsizlik ve yoksullukla mücadelenin de etkin bir merkezi haline getirebilmektir. Bunu yaparken; yoksulların gündelik ihtiyaçlarını karşılamanın yanında onların üretim-tüketim sürecine katılımını sağlayacak bir politika öne çıkarılmalıdır. Mart ayından itibaren katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu, hizmete dayalı belediyecilik anlayışının Bulancak halkı tarafından tercih edileceğine inanıyorum. Bulancak’ın gerçekten yeni ve büyük hedeflere ihtiyacı var. Şartlar ne olursa olsun, Bulancak’ımızı büyütme, hak ettiği yere getirme mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi herkes bilmelidir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.