$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 7,20 / Satış: 7,23

‘CANİKLİ KORKULUR BİRİ HALİNDEDİR’

‘CANİKLİ KORKULUR BİRİ HALİNDEDİR’
Reklam

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, “Canikli, görev yaptığı süre zarfında şehrimiz gelişimi ve siyaseti için büyük bir şans olacağı yerde, aksine korkulur biri haline gelmiştir” dedi.

Yazılı bir açıklamada bulunan Türker, “AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Mete Bahadır Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde “Giresun Milletvekilliği görevinde bulunmuş, bunun yanı sıra partisinin yetkili organlarında görev almış, tek başına iktidar olan AKP hükümetinin kritik bakanlıklarında bakanlık yapmış Sayın Nurettin Canikli’nin, bu süre zarfında şehrimiz gelişimi ve siyaseti için büyük bir şans olacağı yerde, aksine korkulur biri haline geldiğini, hegemonyasının kendi teşkilatı ve kamu kurumlarında büyük bir engel olduğunu belirtmiş, artık İstanbul Milletvekilliği ve partisinin MKYK görevlerini üstlenmiş Sayın Canikli’nin şehrimiz ile ilgili temelsiz beyanatlarda bulunacağına, görevlerini İstanbul’da ve TBMM’de devam etmesi gerektiğini belirtmiştik” dedi.

“Başta damadı ve aile bireylerini devletin en etkili karar alma mekanizmalarına yerleştiren siyasi iktidarın Merkez İlçe Başkanının şehrimizi göbekten ilgilendiren konuları içişleri olarak nitelendirmesi bizim için siyasi bir cevaptan öteye geçmemiştir” diyen CHP Merkez İlçe Başkanı Türker, “İlçe Başkanının, Giresun halkı, gelişimi ve siyaseti adına yapmış olduğumuz temenni karşısındaki kişisel ilişkilere dayalı cevabını tüm kamuoyu gibi hayretle karşılamış bulunuyoruz.

‘DEVLETİN HİZMETLERİ KİŞİSEL HİZMET DEĞİLDİR’

Görevleri süresi içerisinde şehrimize tek kişisel katkısı liman sahasına yapılan ve hizmete hala açılmayan bina olan Canikli’nin, üniversite, Tıp Fakültesi, öğrenci yurtları, havalimanı, hastaneler, stadyum, sanayi bölgesi, hala ışığını göremediğimiz Eğribel tüneli, çevre yolu gibi devlet hizmetlerinin arkasına, zırhına saklanılma ve kişisel hizmetiymiş gibi lanse edilmesini de sayın İlçe Başkanının siyasetteki kişisel beklentilerine bağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Türker açıklamasına şöyle devam etti; “Sayın İlçe Başkanının açıklamalarının, partisinde tek karar organı olarak bilinen sayın Canikli’ye yaranma çabası olduğu aşikardır. Hedefinin sayın Canikli’nin onayı ile 2019 Giresun Belediye Başkanlığı adayı olduğu açıkça gözüken sayın Yılmaz’ın 2014 yılında çıkmış olduğu aday adaylığı sürecinden sonra, belediye meclis üyeliği kontenjan adaylığına fit olduğu durumda kalmaması siyasi temennimizdir.

‘GİRESUNLU HİZMET ÇITASINI YÜKSELTENE OY VERMİŞTİR’

Bu arada da sayın başkanın ifadeleri ile Giresun halkı ne kırmızı kazağa, ne de gülen yüze oy verip kandırılmıştır. Giresun halkı dün olduğu, yarın da teveccühü ile birlikte olacağı gibi kendi sokaklarından çıkan, kendisi gibi olan, tüm zorluklara karşı hizmet çıtasını en yukarılara taşıyan evladına sahip çıkmıştır ve de çıkacaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.