$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

‘CHP, CUMHURİYET GİBİ ATATÜRK’ÜN MİRASIDIR’

‘CHP, CUMHURİYET GİBİ ATATÜRK’ÜN MİRASIDIR’
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi 25 ve 26.Dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “CHP 95 yıldır her türlü badirelere rağmen dimdik ayaktadır ve bundan sonra da adını aldığı Cumhuriyet gibi varlığını ilelebet sürdürecektir” dedi.

Kuruluş yıldönümü münasebetiyle yazılı bir açıklamada bulunan Bektaşoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi, düşünce köklerini meşrutiyetten ‘Kuvayı Milliye’den, mücadele azim ve kararlılığını ise; Çanakkale’den, emperyalizmin Anadolu’yu işgaline karşı verilen kurtuluş ve bağımsızlık savaşının cephelerinden, Sakarya, Afyon, Dumlupınar’dan, İnönü’den alır.

Bu partinin kurucusu, çağ açıp çağ kapatarak tarihin akışını değiştiren, bütün mazlum milletlere ışık olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Büyük önder Atatürk “Benim iki eserim var: Birisi Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözleriyle CHP’yi Türk halkına miras bırakmıştır
Bunun için kökleri, temeli sağlamdır” ifadelerine yer verdi.
“YENİLEŞEREK, DEĞİŞEREK, UMUT OLACAĞIZ”

Bektaşoğlu açıklamasında şunlara yer verdi; “Bu karanlık, kabus ve kaos dolu günlerden geçerken hepimize  önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Halkımızla bir ve beraber olarak cumhuriyetin kazanımlarını, değer ve erdemlerini  ‘başkanlık’ diye sunulan bir sisteme kurban etmemek için mücadelemizi sürdürmeliyiz.

Bunun için Cumhuriyetin kuruluş mücadelesinin başlangıcı olan 1919’un 100’üncü yılı 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri önemsiyoruz. Öncelikli hedefimiz bu seçimleri kazanmak, CHP’yi yerel yönetimlerde iktidar yapmaktır.

Bunun yolu da partimizin güçlü bir demokratik yapıya kavuşturulmasından, kuruluş değerlerine bağlı kalarak örgütlenme anlayışından başlayarak; yenileşerek, değişerek umut olmasından geçmektedir. Bunu gerçekleştirirsek bir de önseçim yoluyla da adaylarımızı belirlersek, CHP’nin önünde hiçbir güç duramayacaktır.

Bu inanç, duygu ve düşüncelerle, CHP’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü kutluyor, bu aziz vatan uğruna, cumhuriyetin varlığı için hayatlarını veren şehitlerimize, başta partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; diğer genel başkanlarımız İsmet İnönü, Bülent Ecevit’e ve ebediyete intikal etmiş, emek vermiş bütün partililerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi…”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.