$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

EN GÜZEL GÜNÜNÜNÜZ BÖYLE OLSUN…

Giresun’da Engelliler Haftası değişik etkinliklerle kutlandı. Engelli birey ve ailelerini yalnız bırakmayan Vali Harun Sarıfakıoğulları mutluklarına ortak oldu.

EN GÜZEL GÜNÜNÜNÜZ BÖYLE OLSUN…
Reklam

Engelliler Haftası dolayısıyla Anadolu Engelliler Derneği tarafından Geleneksel Pilav Günü düzenlendi. Engellilerin masalarına giderek sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Vali Sarıfakıoğulları, “Sizleri Allah rızası için çok seviyorum. Sizin sıkıntınızı kendi sıkıntım, kendi derdim biliyorum ve o noktada da çözümler üretmek, sizin daha iyi şartlarda yaşamanız konusunda da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ben yaklaşık 23 yıldır idarecilik yapıyorum ve şunu çok net ifade edebilirim ki bu son 15 yılda çok büyük mesafeler kat ettik. Gerek uluslararası sözleşmeler çerçevesinde engelliler lehine sonuç doğuran durumlar, gerek kamu kurum ve kuruluşlarında engelliler için yapılan yasal düzenlemeler gerekse insanımızın gönlüne kalbine dokunma adına gerçekten çok büyük değişiklikler, çok büyük dönüşümler oldu. Bunların özünde siz değerli dostlarımıza, kardeşlerimize gönülden dokunmak vardı. Ben her gününüzün böyle olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlimizde faaliyet gösteren Engelli Bakım ve Rehailitasyon Merkezlerinin yoğun olarak katılım gösterdikleri programda, engelliler; yapılan yemek ikramı ve sanatçıların türkü ve şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

ENGELLİLERDEN “HAYATI SEVİYORUZ” GÖSTERİSİ

Vali Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Serpil Sarıfakıoğulları engelliler tarafından hazırlanan “Hayatı Seviyoruz” gösterisini de izledi.

Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında  “Hayatı Seviyoruz” temalı program düzenlendi. Engellilerin sergilediği tiyatro gösterileri ve mehter takımı izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.