$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

FERRERO; KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

FERRERO; KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Reklam

Ferrero Türkiye Fındık Genel Müdürü Bamsi Akın, Ferrero için fındıkta kalitenin çok önemli olduğunu söyledi. Ferrero tarafından Ordu’da ‘Değerli Tarım Bahçe Günü’ düzenlendi. Bahçe gününe Ferrero Türkiye Fındık Genel Müdürü Bamsi Akın, Türkiye İletişim Direktörü Yasemin Taşkın, Tarım Direktörü Ersin Arısoy ve İtalya’dan Ferrero yetkililer katıldı. Genel Müdür Akın, fındıkta kalitenin olmaza olmazları olduğunu belirterek, “bizim için fındıkta kalite çok önemli. Değerli tarım bunda bir başlangıç. Son tüketiciye ulaşıncaya kadar, tedarik zincirinde mükemmelliğe doğru gitmemiz lazım. Böylece Türk fındığına daha büyük değer katabileceğimize inanıyoruz. Türk fındığının elçisiyiz ve değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye İletişim Direktörü Taşkın, Ferrero Değerli Tarım Projesinin bir kazan, kazan projesi olduğunu ifade ederek, Ferrero için fındığın olmaz olmazsa olmaz bir değer olduğunu vurguladı. Fındığın Türkiye içinde önemli bir ürün olduğunu belirten Taşkın, “Türk çiftçisiyle kader ortaklığımız bulunuyor. Karadeniz çiftçisi artık bizi anladı ve bizimle beraber.

Tarım Direktörü Arısoy ise, “bizim için önemli olan daha önce bir dekar alanda 60-70 kilogram ürün veren bahçelerin, bugün değerli tarım uygulamasıyla 400 kilogramın üzerinde fındık verebilmesiydi buda başarmış durumdayız” şeklinde konuştu.

Ferrero Değerli Tarım Projesi ile ilgili örnek bahçede bilgiler veren Bölge Müdürü Yeşiloğlu da, “bu projemizin amacı, batıdan doğuya tüm Karadeniz Bölgesi’nde, fındık tarımının yapıldığı yörelerde, iyi tarım uygulamalarını yaygınlaştırarak üreticilerimizin hem yüksek kalite ürün almalarını hem de sürdürülebilirliğini sağlamak ve bu olguyu gelecek nesillere taşımak için karşılıksız yardım sunmaktır” dedi.

Eski usul fındık tarımı yapılan bahçelerden dekar başı 70- 80 kg. fındık alınırken ‘Model Bahçe’ uygulamasıyla 300- 400 kg. Dolayında fındık alındığına vurgu yapan Yeşiloğlu, randımanın da 51- 52′ lere çıktığını söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.