$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

GİRESUNLULAR ATATÜRK İÇİN AYAKLANDI!

Giresunlular, “Yeri değişti, ismi değişmesin” diyerek AKP’li vekil Cemal Öztürk’e tepki gösterdiler.

GİRESUNLULAR ATATÜRK İÇİN AYAKLANDI!
Reklam

Dün öğlen saatlerinde AKP milletvekili Cemal Öztürk’ün yeni stadın ismi konusunda yaptığı açıklamanın ardından, Giresun’da yer yerinden oynadı.

Giresunspor’un önde gelen taraftar gruplarından Kumyalı’nın başlattığı tepki kampanyası çığ gibi büyüdü. Dün gece saatlerinde #GiresunAtatürkStadyumu hashtag’i altında twitter’da gündem yaratan Atatürk sevdalıları, daha organize bir şekilde bu akşam saat 19:00’da twitter’da bu hashtag adı altında buluştular. Saatler akşam 19:00’ı gösterdiğinde binlerce kişi tepkilerini ortaya koydu. Bir buçuk saat içerisinde 8.000 gibi rakamlara ulaşıldı, ancak twitter yetkilileri gündemi bu tür konularla meşgul edilmemesi gerektiğini düşünüp hashtag’i Türkiye gündemine almadılar.

AKP İktidarının tepkisinden çekinen Twitter yönetimi normal olarak aynı anda bir hashtag altına atılan bin adet tweet’in gündemde olması gerekirken, Atatürk’ün adının da geçtiği sekiz bin küsur tweet kabul görmedi.

#GiresunAtatürkStadyumu hashtag’ina Bir çok Anadolu takımı taraftarlarından da destek geldi.

TARAFTARLAR TEPKi GÖSTERDİ

Gazetemize açıklamada bulunan taraftarlar, “Bilindiği üzere Giresun’umuzdaki mevcut stat yeri TOKİ’ye devredilerek Aksu mahallesinde yeni stat ve spor kompleksi yapımına başlanmış ve tesisin %70 i tamamlanmış çalışmalar devam etmektedir.

Giresun Atatürk Stadının yıkılacak olması yeni stada ise isim konulmamış bulunması dolayısı ile

Giresun ilimiz tarihte işgali olmayan bir il olması 42. ve 47. gönüllü alayları çıkarması ile ülkemiz kurtuluş savaşında büyük yararlılık göstermiştir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zor süreçten geçen vatan topraklarında Topal Osman ağa ve Giresun uşaklarına canını emanet ederek onları görevlendirilmiştir. Giresunlular Atamıza saygımızı sevgimizi eski stadımıza adını vererek te göstermiştir.

‘Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severim’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk adını ne zihinlerden ne kalplerden sindirmeyeceğiz.

Yeni Stadımızın adının değiştirilmeden GİRESUN ATATÜRK STADI olarak tescil edilmesini istiyoruz” dediler.

Gündem olan konu ile ilgili AKP’li vekillerin ve vekil adaylarının, muhalefetin ve Giresunspor yönetiminin yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.