$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

‘GÜLER YÜZLÜ VE TARAFSIZ OLSUN’

Vali Sarıfakıoğulları, kurum ve kuruluş ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor. Vali Sarıfakıoğulları, güler yüzlü ve tarafsız hizmet sunulmasını istedi.

‘GÜLER YÜZLÜ VE TARAFSIZ OLSUN’
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, kimlik kartı, ehliyet ve pasaport müracaat işlemlerini yerinde inceledi.

Kurumdan, randevu alarak başvuruda bulunan vatandaşlara verilen hizmetleri ve yapılan işlemlerini yerinde gözlemleyen Vali Sarıfakıoğulları, işlem sırası bekleyen vatandaşlarla da sohbet ederek, kurum çalışanlarına kolaylıklar diledi. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman, çalışmaları hakkında Vali Sarıfakıoğulları’na verdiği bilgide; Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte iken Nüfus Müdürlüklerine devredilen ve 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle Nüfus Müdürlükleri tarafından verilmeye başlanan pasaport ve sürücü belgelerine ilişkin iş ve işlemlerin kesintisiz devam ettiğini söyledi. Hizmet sunumunda en son teknolojinin kullanılmasının da avantajlarına vurgu yapan Vali Sarıfakıoğulları, vatandaşlara; dürüst, adil, güler yüzlü, nazik ve tarafsız bir hizmet sunulması noktasında her türlü tedbirin alınması talimatı verdi.

VERİLEN HİZMETLERİN ‘İNSAN ODAKLI’ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİNİ İSTEDİ

Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yabancı uyruklularla ilgili yapılan işlemleri yerinde inceledi. İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları,  İl Göç İdaresi Müdürü Tuncay Muhammet Arışan’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Sarıfakıoğulları, verilen hizmetlerin “insan odaklı” bir şekilde yürütülmesi için gerekli  özenin gösterilmesini isteyerek, çalışmaların; kurumun kuruluş amaçlarına, belirlenmiş politikalara ve mevzuata uygun olarak düzenli, uyumlu, hızlı, etkili ve verimli bir şekilde sürdürülmesi talimatı verdi. Kurumun işleyişi ve çalışmaları hakkında Vali Sarıfakıoğulları’na bilgi veren Müdür Arışan, daha önce Emniyet Müdürlükleri tarafından yürütülen kurumun çalışma alanına giren iş ve işlemlerin ilimizde 18 Mayıs 2015 tarihi itibariyle İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından devralındığını söyledi.

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun Valiliği Engelli Hizmetleri Rehberlik ve Koordinasyon Merkezi Engelliler Bürosu ile  “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulama noktasını da ziyaret etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.