$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

‘HİPOKRAT YEMİNİ’ ETTİLER

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ilk mezunlarını verdi. Tıp Fakültesi’ni başarıyla bitiren doktor adayları “Hipokrat Yemini” ederek diplomalarını aldılar.

‘HİPOKRAT YEMİNİ’ ETTİLER
Reklam

Tıp Fakültesi öğrencileri adına konuşma yapan Dr. Buket Altındaş, 6 yıl önce başlayan ve bugün sonlanan yolculuktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, “hocalarımıza vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum ve huzurunuzda hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Altındaş, eğitim hayatı boyunca yaptıkları eğitim çalışmalarına değinerek, Afiliasyon ile birlikte hocaları ile poliklinikte hasta muayeneleri yaptıklarını, acil servise başvuran hastaları karşıladıklarını, doğumhanede gebe takipi yaparak doğum yaptırdıklarını ve nöbetlere kaldıklarını belirterek pratik anlamda fayda gördüklerini ifade etti. Altındaş, birkaç ay sonra mezun arkadaşları ile birlikte farklı hastanelerde görev alarak Giresun Üniversitesini iyi bir şekilde temsil edeceklerini sözlerine ekledi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Çelik, mezun öğrencilere uzun ve yorucu eğitimin sonuna geldiklerini belirterek,  Giresun Üniversitesi öğrencileri olarak etik değerleri olan, merhametli ve prensipleri olan birer doktor olduklarını dile getirdi. Çelik öğrencilere iyi birer hekim olmaları yolunda tavsiyelerde bulunurken duygu dolu anlar yaşadı.

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ise,  Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 27 Mayıs 2007 tarihinde kurulduğunu ve 2008-2009 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerin Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimlerine başladığını belirtti.

Coşkun 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Giresun’da eğitime başlayan ilk öğrencileri mezun etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirirken, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin mevcut kadrosu ve alımı yapılacak yeni öğretim üyeleri ile daha da güçlü olacağını ifade etti.

Coşkun, konuşmasının devamında 8 Kasım 2016 tarihinde Giresun Üniversitesi ile Giresun ilindeki Kamu Hastaneleri arasında ortak kullanım (Afiliasyon) imzalandığını belirtti. Coşkun,  2017 Ocak ayında ortak kullanımın açılışı ile Afiliasyon’un hem öğrencilere hem akademisyenlere hem de Giresun halkına oldukça faydalı olduğunu dile getirdi.

Rektör Coşkun, mezun öğrencilere Tıp eğitim ve öğretiminin diploma alındığı gün sona ermediğini, meslekte yetişme, deneyim kazanma ve olgunlaşma çağının o gün başladığını belirtirken son olarak, mezun öğrencilerin ailelerini ve onları yetiştiren akademisyenleri kutladı. AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk de, mezun öğrencilere hekimliğin ulvi bir meslek olduğunu belirterek, “tüm öğrencileri huzurunuzda kutluyorum” dedi.

Sivas’ta başlayan ve Giresun’da devam eden Tıp Fakültesi yolculuğunun mezuniyetinde olmaktan dolayı memnun olduğunu dile getiren Öztürk, Afiliasyon’un öğrencilere uygulama alanı sunduğu için büyük katkı sağladığını ifade etti.

Konuşmaların ardından katkıda bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na, Türkiye Makine Mühendisleri Odası Birliği Giresun Şube Başkanı Muammer Usta’ya, 42. Bölge Giresun Eczacı Odası adına Çağrı Unat’a ve METES Sağlık ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. adına Yunus Emre Candemir’e plaketleri verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.