$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

İBAŞ: FINDIKTA NET BİR FİYAT YOK

İBAŞ: FINDIKTA NET BİR FİYAT YOK
Reklam

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yaşar İbaş, Karadeniz Bölgesi ticaret borsası başkanlarının, 2018 ürünü fındığını değerlendirmek için 12 Ağustos’ta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la bir araya geleceğini söyledi.

İbaş, fındık hasadının sürdüğü bugünlerde henüz serbest piyasada fiyatın ve TMO’nun alım politikasının netleşmediğini belirtti.

İzlenecek politikanın gelecek haftadan itibaren netleşmeye başlayacağını ifade eden İbaş, “Bugünlerde piyasada 12,50 liralık fındık fiyatı oluştu ancak bu fiyat net değil. Gurbetçilerimiz geri dönüş yapmadan önce fındıklarını satmayı tercih ediyor. O nedenle piyasada geçici bir rakam oluşmuş durumda.” dedi.

İbaş, Karadeniz Bölgesi ticaret borsası başkanlarının, 2018 ürünü fındığını değerlendirmek için 12 Ağustos’ta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la bir araya geleceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Toplantıda bakanlarımız ile yeni mahsul fındığın durumu ve beklentilerini değerlendireceğiz. Borsa başkanları olarak kendilerine ürün politikası ile fiyat konusunda istek ve taleplerimizi ileteceğiz. Fındık ve üreticimiz için önemli bir toplantı. Toplantıdan önemli kararların çıkacağına inanıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.