$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

KADİR GECESİ İDRAK EDİLDİ 

Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın içinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi idrak edildi. Giresun’da camilere akın eden vatandaşlar, teravih namazını kıldı, ellerini semaya açarak dua etti.

KADİR GECESİ İDRAK EDİLDİ 
Reklam

Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’nde, ibadet etmek isteyen Giresunlular camileri doldurdu.

Kadir Gecesi dolayısıyla erkek, kadın, genç, yaşlı çok sayıda kişi, Seyyid Vakkas, Hacı Miktat ve Çınarlar olmak üzere Giresun’daki camilerde saf tuttu.

Giresun Müftülüğü tarafından Seyyid Vakkas Camii’nde gerçekleştirilen program Yunus Öztürk ve Sami Tekir’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Aytekin Yıldız’ın ‘Allah Adın Bahri’, Tevfik Korkmaz’ın ise ‘Veladet Bahri’ni okuduğu program Giresun Müftüsü Muhittin Oral tarafından yapılan duayla devam etti.

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, Kadir Gecesi’nin önemine vurgu yaparak, “Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi hakkıyla ihya edilebilirse bir ömürlük imkân bahşediliyor. Atalarımızın dediği gibi ‘Her geceyi kadir bil her gördüğünü Hızır bil’ hassasiyetini de dikkatten kaçırmamalıyız.  Yürekten yapacağımız dualarla birlikte Rabbimizle ilahi bir bağın kurulması için gayret göstermeliyiz. Allah’u Teala Kadir Gecesi’nin mükafatına bizleri nail eylesin” ifadelerine yer verdi.

Kadir Gecesi programı tesbih namazının kılınmasının ardından sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.