$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

KATI ATIKTA BAŞARILI DEPOLAMA

KATI ATIKTA BAŞARILI DEPOLAMA
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Çavuşlu Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundu. Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesislerini gezen Vali Sarıfakıoğulları, tesisle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililer tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na; Tesise günlük gelen atığın % 50 sinin ayıklanmakta olduğu, bu yüzde oranının mevsimsel değişiklikler gösterebildiği, ayrıştırma sisteminden çıkıp lot alanına taşınan atıkların koku önleme amacıyla periyodik olarak topraklandığı bilgisi verildi.

Tesislerde; sızıntı suyunun bakteriyolojik arıtmasında kullanılacak MBR arıtma sisteminin devrede olduğunu söyleyen tesis işletme sorumluları, havuzda biriktirilen sızıntı suların biyolojik ve kimyasal olarak arıtılmakta olduğu bilgisini verdi.

Vali Sarıfakıoğulları’na yetkililer tarafından verilen bilgide; Tesisin kuzey cephesinde yer alan trapez duvar üzerine kurulan pulvarize (parfümleme) koku sistemi aktif olarak çalıştırılmakta olduğu, tesis içerisine atık taşımada kullanılan semitreyler ve çöp kamyonları boşaltım yaptıktan sonra yıkama ünitesinde yıkanmakta olduğu, tesis alanının haftalık olarak yıkatılarak yıkamadan ortaya çıkan çamurlu su ve yağmur suyunun toplama havuzu içerisinde bulunan çöktürme haznesinde çöktürülerek, arta kalan suyun dalgıç pompalar vasıtasıyla arıtma havuzuna aktarılmakta olduğu ifade edildi.

Vali Sarıfakıoğulları’nın Çavuşlu Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesislerinde gerçekleştirdiği incelemeler sırasında; Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın ile tesis işletme sorumluları da hazır bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.