$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 7,20 / Satış: 7,23

‘KAZANAN MİLLİ EKONOMİ OLACAK’

‘KAZANAN MİLLİ EKONOMİ OLACAK’
Reklam

Sağlık Sen Giresun Şubesi, Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklara karşı halkı birlik olmaya davet etti. Atatürk Meydanı’nda basın açıklaması yapan şube başkanı Kerim Süral, ülkemizin ve milletimizin yararı için alınan kararların arkasında olacaklarını, küresel sermayenin baskılarına boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Milli ekonominin yerli üretim, yerinde tüketim anlayışı ile güçleneceğine inandıklarını aktaran Süral, “Yeni Türkiye’de, sağlık milli ekonominin lokomotifi sektörlerinden biri olacak. Tıbbi cihazda, ilaçta, aşıda, Büyük ve Güçlü Türkiye’ye yakışan yerlileşme ve yerelleşme, hedeflerimiz var. Özellikle sağlık turizminde dünya liderliği hedefimiz var. Bu hedefler gerçekleştiğinde dünyaya sağlık hizmeti, sağlık teknolojisi, sağlık bilgisi ihraç eden lider ülke olacağız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu milli hedeflerin hem sahibi, hem hamisiyiz. Ülkemize yönelik ekonomik teröre karşı sağlığın vizyonunu bütün ruhumuzla sahipleneceğiz.” dedi.

“Türkiye’ye ekonomik savaş ilan edenler, kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar.” diyen Süral, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece Türkiye değil, dünyanın bütün emekçileri kapitalist ABD’ye karşı birleşmeli sömürgeci çarklara su taşıyanlara taviz vermemeli, ekmeği ve emeği hedef alan küstah Amerika’nın çirkin kalkışmasına karşı onurlu bir direniş içinde olmalıdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.