$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ÖLÜM SANA YAKIŞMADI BAŞKAN

Eşref BODUR
Eşref BODUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun yasta…
Kendini bildi bileli CHP’ye adamış Espiye eski ilçe başkanlarından İsmail Kadri Güven’i kaybettik. Acımız çok büyük…
İlk defa yazmakta zorlanıyorum. 56 yıllık hayatının en az 40 yılını CHP’ye adayan, CHP Giresun il yönetim kurulu üyeliği, Espiye Belediye meclis üyeliği, CHP Espiye ilçe yönetim kurulu üyeliği, Espiye FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyeliği, Espiye ilçe başkanlığı yapan ve Girsun’dan milletvekili aday adayı olan İsmail Kadri Güven’i kaybettik.
Espiye yetişmiş evlatlarından birini ebediyete yolcu etti.
**
İsmail Kadri Güven, Espiye’de yaşayan saygın bir ailedendi. Bir cumhuriyet imamı olan rahmetli Haşim imamın torunu, saygın esnaflardan rahmetli.Selahattin Güven’nin oğluydu. Rahmetli Haşim imam Espiye’de deyim yerindeyse bir efsanedir. Onu küçük yaşlarda babamın yanında tanımıştım.
İsmail Kadri Güven de rahmetli dedesi Haşim imamın verdiği Atatürk ve cumhuriyet sevgisiyle bir vatansever olarak yetişti. Bu yüzden ailede CHP sevgisi dededen oğula, oğuldan toruna devam etti.
İsmail Kadri Güven mertti, dürüsttü. Hiç kimsenin arkasından konuşmazdı. Siyasette rakiplerinin arkasından konuşmaz, ne gerekiyorsa yüzüne karşı söylerdi. Önsezileri kuvvetli olduğu için hep haklı çıktı. Kısacası adam gibi adamdı.
İsmail Kadri Güven, Espiye’den geçmedi. O artık Espiye’de kalıcı olanlarla birlikte yaşayacak. CHP Espiye ilçe binasına girdiğinizde, sağ tarafta duvardaki resimleri gördüğünüzde anlayacaksınız. CHP yaşadıkça, ona gönül veren ilçe başkanları da yaşayacsktır.
Değerli dostum, başkanım Güven’e bu ölüm hiç yakışmadı. Necati Güngör ile bana söz vermişti, bu yazıyı arkamızdan o yazacaktı.
Bizim arkamızdan kuracak olduğu yeni bir ekiple mücadeleye devam edecekti…
**
Necati Güngör ile bana haksızlık ettin. Ölüm sana yakışmadı başkan. Soframızda bir kaşık, bir tabak eksildi. Ama biz bu dünyadan göçene kadar sen bizi sofralarda yalnız bırakmayacaksın. Düşüncelerin hep yolumuzu açacaktır.
Ateş düştüğü yeri yakar derler. Kederli Güven Ailesi’ne buradan tekrar başsağlığı diliyorum.
Güle güle başkanım, ışıklar yoldaşın, mekanın cennet olsun…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.