$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

ÖNCE ÇÖPLÜĞÜ TEMİZLE SONRA VADİ’YE GEL!

Tevfik KARA
Tevfik KARA

Birkaç gündür  Tirebolu Belediyesinin TOKİ skandalı yazılıp-çiziliyor. Medya’da çıkan haberlerin ÖZET’i aynen şöyle; ‘Taşeron işçilerine 5 aydır maaş veremeyen AKP’li Tirebolu Belediyesi’nde şimdi de “TOKİ skandalı” patlak verdi. Belediye, “Tirebolu, TOKİ evleriyle güzelleşiyor” sloganıyla başlattığı kampanyada vatandaşlardan üye başına 40 bin lira toplandı. Ancak TOKİ’nin ilçede böyle bir projesi olmadığı ortaya çıktı. Belediye, “Yazışmalar sürüyor, dosyayı TOKİ’ye sunacağız” derken gazetecilerin  konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan TOKİ yetkilileri, “O afişler bizden habersiz hazırlanmış, talebi reddettik. Tirebolu’da TOKİ evleri projesi yok‘  dediler.

„Ben demiştim“ demek istemiyorum ammaa  20 Arlık 2017 tarihli köşe yazımda Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’a; „Reklam değil hizmet yap“ diye seslenmiştim. Şurası bir gerçek ki sayın Belediye Başkanı hiç birşey yapmadan şehiri reklam panolarıyla donatarak kendisini iş yapıyor gibi göstermekte çok usta. Her kimse akıl hocası kuvvetli galiba. Tabi ki bu arada kazanan TİREBOLU değil, panoları yaptırdığı REKLAMCI oluyor.

Bu TOKİ olayından Başkan nasıl sıyıracak? Tirebolu ve Tirebolu Belediyesi bu lekeyi nasıl temizleyecek merak ediyorum. İnşallah  bu hayali projeye ödeme yapanların MAĞDURİYETİ  giderilir de olay tatlıya bağlanır. Ancak başkanın Tirebolu’da yaşayıp ta benim haberim yok demesi büyük bir GAFLET!.. „Kardeşim sen gerçekten Belediye Başkanıysan, senden izinsiz Tirebolu’da kuş uçmaması gerek!..“

KUŞKAYASI ÇÖPLÜĞÜ NOLUCAK

Taa  Burhan Takır döneminden beri Tirebolu’nun çöpleri Harşit Vadisinin denizle birleştiği noktadan hemen iki km yukarıda ki KUŞKAYASI mevkisine dökülüyor. Yıllardan beri bu konu yazıldı, çizildi, protesto edildi Vs Vs…  Ama sonuç yok!..

Garibim Burhan Takır görev yaptığı dönemde adeta YARGISIZ İDAM edildi. Tirebolu’daki Köprübaşı Köprüsünün altından çok sular aktı ve Belediye Başkanı AKP’li Abdullah Karabıçak oldu.

Tirebolular Abdullah Karabıçak’ın iktidar partisinden seçilmesinden dolayı daha iyi bir hizmet alacağını düşündüler. Kuşkayası mevkisindeki çöpün temizleneceğini, susuz kalmayacaklarını ve daha düzenli-verimli bir belediyecilik hizmeti beklentisine girdiler. Elbette haklıydılar.

Üstüne üstlük şehirde  nereye baksalar Belediye Başkanının HİZMET reklamlarını görüyorlardı. İnsan ister istemez başkanın gerçekten çalıştığını düşünüyor. Taa ki TOKİ SKANDALI patlak verene kadar!..

TOKİ’Yİ GEÇELİM VADİ PROJESİNE GELELİM

İşte o TOKİ skandalına imza atan Tirebolu Belediyesinin yeni bir projesi var. Projenin adı „HARŞİT VADİSİ“

Slogan; „Harşit Vadisi yeni görünümüyle göz kamaştıracak. Düşler diyarı, huzur limanı TİREBOLU“

ALLAH için reklam güzel!..

Dedik ya Başkanın REKLAMCISI çok maharetli. Elbette gerçekleşmesini isteriz!.. Ancaaakk aklıma takılan bazı sorular var. Başkan ve ekibi bunları cevaplarsa rahatlayacağım ve bu projeye destek te verebilirim.

Birincisi; projenin yapılacağı alandan bir buçuk-iki km yukarıdaki Kuşkayası çöplüğü nolucak? Orası temizlenmeden o projenin bir anlamı olamaz!..Çöplük oradan kaldırılacaksa ne zaman?

İkincisi; acaba bu projenin yapılacağı alanın kenarlarında (her iki tarafında)  bazı önemli şahsiyetlerin arsaları mı var? Proje yapılarak oradaki arsaların değerlendirilmesi mi hedefleniyor?

Üçüncüsü; Vadi boyunca zaten kum-çakıl ocakları bölgeyi mahvettiler. Doğayı TALAN devam ediyor.  Planlanan projenin hemen yanı başındaki kum-çakıl ocaklarının çalışma ruhsatı İPTAL edilecek mi? Edilemeyecekse o gürültü, toz-duman içinde böyle bir projeye gerek var mı?

Dördüncüsü; bu projenin gerçekleşmesi için bir veya birkaç dönem daha mı istiyorsun?

SON OLARAK: „YAĞDIR MAVLAM SU

Malum gurbette yaşıyoruz ancak sosyal medya aracılığıyla; uzaklar yakın, yakınlar uzak oldu. Yaşanan olumlu veya olumsuz gelişmeleri takip edebiliyoruz. Yani bedenimiz gurbette ama ruhumuz Tirebolu’da.

Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla Tirebolu’daki SU kesintileri hala devam ediyormuş. Başkan 30 Mart 2014’ten beri görevde. Yani tam üç yılı geride bırakmış. Bu demek oluyor ki SU ve benzeri problemlerin  çözülmesi için gerekli zamanı vardı. Acaba bu su problemine çözüm bulmak için neyi ve kimleri bekliyor?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.