$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

‘ONLAR BİZİM YAPTIKLARIMIZIN HAYALİNİ BİLE KURAMAZ’

‘ONLAR BİZİM YAPTIKLARIMIZIN HAYALİNİ BİLE KURAMAZ’
Reklam

Bulancak AK Parti İlçe Başkanı Necati Yıldırım, CHP Bulancak İlçe Başkanının bir gazetede çıkan eleştirilerine cevap verdi. Muhalefetin eleştirme görevi olduğunu ancak çelişkili ve eleştiri olsun diye yapılan gerçek dışı iddia ve söylemleri olduğunu belirten Yıldırım “Onlar bizim yaptıklarımızın hayalini bile kuramaz” dedi.

İlçe Başkanı Yıldırım “Sayın CHP İlçe başkanı, geçmişte yapılanla gururlanmamak elde değil diyerek gerçekten tebessüm ettiren açıklamalar yapmıştır. Tabi ki parke döşemeyi belediyecilik sayan, slogan atmayı siyaset sayan bir siyasi kültürden geldiği için kendisine hak veriyoruz. Mensubu bulunduğu partinin bu ülkeye çakılmış tek bir çivisi yoktur. Geçmiş dönem dediği dönemde yapılan her iyi şeye teşekkür ederiz lakin bahsettiği dev hizmetler sanırım parke döşenmesi veya sınırlı parke imalatıdır.

BULANCAK HER GEÇEN GÜN NÜFUSUNU ARTTIRIYOR

Sayın başkan ilçemizin göç verdiği iddiasında bulunmuştur. Oysa gerçek öyle değildir. Bulancak İlçesi, tüm Giresun’da merkez dahil, göç vermeyen ve nüfusunu ciddi manada arttıran en büyük ilçesidir. İlçede yaşamasına rağmen ikametlerini köy ve beldelerde gösterenlere rağmen nüfusunu her yıl artırmıştır. Sayın Başkan Bulancak İlçe tabelasında ki nüfusumuza bakarsa artışı görecektir.

2.OSB BULANCAK’IN GURURDUR

Türkiye’de en nitelikli Organize Sanayi Bölgesi olan, sanayicinin akın ettiği ve fabrika temellerinin atılıp binaların yükseldiği Organize Sanayi Bölgemizin beklenenini vermediği iddiası ise gerçekten şaşırtıcıdır. Organize Sanayi Bölgesine yaşanan talep çok olduğu için eleme bile yapılmıştır. Şu an bazı fabrikalar çalışmaya başlamış, onlarca insanımıza is aş sağlanmıştır. Belediyemizden ve çeşitli kaynaklardan ilanlarla işçi aranmakta zaman zaman bu konuda da talep karşılanamamaktadır. 2. OSB tamamen hizmete girdiğinde ilçemizde işçi bulmak bile büyük sıkıntı olacaktır. Sadece bu yatırım bile başlı başına ilçemiz hatta ülkemiz ölçeğinde mega bir projedir ve bunu Sayın CHP İlçe Başkanının siyasi görüşü hayal bile edemez.

BULANCAK İLÇESİNİN ŞAHLANIŞI BU KADAR MI RAHATSIZ ETTİ SİZİ?

Bulancak İlçesinde gerçekten bir kabuk değişimi ve dönüşüm yaşanmaktadır. Yerel seçimler yaklaşırken bu hizmet furyası sanırım Bulancak CHP ilçe başkanını rahatsız etmiş olacak ki; asılsız iddialarla hizmetleri karalama yoluna girmiştir.

Parke üretmeyi ve parke yol yapmayı büyük hizmet sayan ve yıllarca bunun destanını anlatanlar sıcak asfalt yollar, baskı beton kaldırımlar, ışıl ışıl olan sahil ve caddeler karşısında kör olmayı tercih etmişlerdir. Çocukların kahkaha sesleri ile oynadığı onlarca park, kapalı otoparklar, kendi betonunu üreten beton santrali, kendi asfaltını ve sıkıştırılmış betonunu döken araçlar, kendi malzemesini üreten konkasör tesisi, kendi araç parkını tamamen yenileyen ve büyüten donanımlı bir belediyeye inanamıyorlar.  Evlere hizmet götüren, cenazelere hizmet götüren, iyi günde kötü günde halkının yanında yer alan herkesin takdirle karşıladığı sosyal belediyecilik alanında çağ atlamış böyle bir Belediye karşısında ancak karalama yapacak, asılsız iddia ve eleştiriler yaparak avunmaya çalışıyorlar.

İLÇEMİZİN ALT YAPISI TAMAMEN YENİLENMİŞTİR

İlçemizde temiz su, atık su ve kanalizasyon şebekeleri açısından yaklaşık 100 milyon liralık bir proje sona ermiş ilçemizin alt yapı sorunu onlarca yıl sorunsuz hale getirilmiştir. Yine Sayın CHP İlçe Başkanın proje yok dediği Bulancak İlçesinde, bölgede sadece Ordu İlinde bulunan Biyolojik Atık su Arıtma tesisi hizmete girmiştir. Öğündüğü dönemlerde derelere, denizlere, sokaklara akan ve kokudan insanımızı perişan eden kanalizasyon atıkları artık derelere, denize ve yollara akmıyor. Arıtılıp temiz su halinde doğaya bırakılıyor. Ama onlar bu mega projeleri görmemeyi tercih edip, merdiven boyamayı hizmet olarak sunuyorlar.

KAPALI OTOPARKLAR İLE TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜLECEKTİR

Sahilde süren kapalı otopark çalışmaları ve üstüne yapılacak park alanları, hem trafik sorununu hem de ilçemizin sosyal alanları açığını kapatacaktır. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan trafik karmaşası bu otoparklar devreye girince son bulacaktır. Sahil bandında yapılan yol genişletme, ışıklandırma ve yeşillendirme çalışmaları halkımızın büyük takdirini ve desteğini kazanmıştır. Bunlar Bulancak ölçeğinde mega projeler değil de nedir?

ÖĞÜNDÜĞÜ DÖNEMİN ÇÖP SORUNU TARİHE KARIŞMIŞTIR

Geçmişe hasret duyan Sayın CHP İlçe başkanının övündüğü dönemi bir hatırlayalım. Pazarsuyu deresinin ortasında ki çöp dağını hatırlıyor muyuz? İskeleden dökülen, Deniz kıyısına dökülen, Pazarsuyu şantiyesine dökülen ve kokudan geçilmeyen dönemleri hasretle anan Sayın başkan iyi hatırlar o dönemleri. Artık Çöp dağlarının olduğu dereleri deniz kıyıları ve çöp dağlarına teslim olmuş bir şantiye yok. Orada Bölgemizin en modern ve gelişmiş biyolojik atık su arıtma tesisi, beton santrali ve modern bir konkasör tesisi var. Artık burnumuzun direklerini kıran çöp sorununu da ortadan kaldırmış bulunuyoruz. İşte Mega projeler bunlardır…

BULANCAK İLÇESİ BAŞKANIMIZLA MEGA PROJELERE DEVAM EDECEKTİR

İlçemiz için dev bir projede doğalgazdır. Doğalgaz ilçemize nefes aldıracak büyük bir hizmettir. Şehir merkezinde şebekeler döşenmekte, diğer taraftan dağlar tepeler aşılarak 2. OSB’nin olduğu bölgeye yolcuğunu sürdürmektedir. Kısıtlı imkanlara rağmen 4-5 yılda ilçeye yapılan bu yatırımlar ve Sayın Belediye Başkanımız Recep Yakar’ın AK Parti iktidarı ile el ele sergilemiş olduğu çalışma azmi geleceğimize ışık tutuyor. Bulancak İlçesi zaten cazibe merkezidir. Organize Sanayi bölgesi, havaalanına olan yakınlığı ve artan nüfusu ile tercih edilen bir ilçedir. Bulancak CHP İlçe Başkanı bir gün bize ayırırsa yok dediği yatırımları tek tek kendisine gezdirmekten memnuniyet duyarım.

BULANCAK’TAKİ ÇARPIK YAPILAŞMA VE İMARI CHP BELEDİYESİ’NDEN MİRAS ALDIK

Son dört yılda Bulancak’ta değişim ve dönüşüm adına ciddi projelere imza atılmıştır. Devam eden çalışmalar tamamlandığında bambaşka bir Bulancak tablosuyla karşı karşıya kalacağız. Tabi bizim yapabildiklerimiz geçmişten gelen kötüyü iyileştirme/güzelleştirme çabasıdır. Bulancak’ta ki çarpık kentleşme ve imar hataları 20 yıl Belediyeyi elinde tutan CHP Belediyesi’nin mirasıdır. Öyle büyük yanlışlıklar yapılmıştır ki artık düzeltilmesi mümkün değildir. İmar planlarına rağmen yol ve yeşil alanlarda konutlaşmayı hoyratça açmış ve Bulancak’ı kilitlemişlerdir. Yapılan bir binanın ortalama ömrü 50-100 yıldır. Bu binaların dönüşmesi işte bu kadar sürer. AK Parti Belediyesi olarak ise 14 yıldır görevdeyiz. Özellikle son dört yılda ise yaptıklarımız Bulancak ölçeğinde mega projelerdir. Merak edenlere, görmek istemeyenlere isterlerse tek tek gösteririz.

Birilerinin iddia ettiği gibi Bulancak’ın giriş çıkışı belli değilse bunun sebebi de CHP Belediyesidir. Sahil yolu tamamlandığında Bulancak Merkeze hiç giriş verilmemişti. İskele kavşağı bizim Belediyemiz zamanında açılmıştır. Bulancak’ın önünü Çin seddi gibi kapatan sahil yolunun mimarı bizzat CHP Belediye Başkanının kendisidir. Neden böyle yaptığının arkasındaki sebepleri ise herkes biliyor. Şimdi ışıldayan ve parlayan bir Bulancak’ı yeniden inşa ederken geçmişlerinin karanlığını unutanlar bize dil uzatıyor. Halkımız her şeyi görüyor ve biliyor. Yapılan hiçbir şey unutulmaz. Bu da bize yeter.

SU KESİNTİSİNİ ABARTANLAR YILLARCA MİLLETE PASLI SU İÇİRDİLER

TEDAŞ tarafından yapılan yıllık genel bakım sebebi ile yaşanan elektrik kesintisi dolayısı ile ilçenin bazı kesimlerinde meydana gelen birkaç saatlik su kesintisini bu denli abartanlar, dönüp kendilerine baksınlar. Paslı şebekelerden ve çöp döküm alanlarının hemen altından alınan sularla yıllarca Bulancak halkını adeta zehirleyenler başka bir şey bulmadıkları için seviyeyi düşürüyorlar. Bugün AB standartlarında tamamı yenilenmiş şebekeler ve depolarla sağlıklı su içen Bulancak halkı bunlara pirim vermeyecektir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.