$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

RAMAZAN AYI BULUŞMALARI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 yılı Ramazan Ayı Buluşmaları Programı kapsamında Giresun’a gelen İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur ve Ordu Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Dinlek camilerde irşat programları gerçekleştirdiler.

RAMAZAN AYI BULUŞMALARI
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur Ramazan Ayı Vaaz ve İrşat Faaliyetleri kapsamında 4 gün boyunca Giresun’da irşat faaliyetleri gerçekleştirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 yılı Ramazan ayı teması olan ‘İsraf olmasın’ hakkında bilgiler veren Dr. Bodur, “Nimetlerin kıymetini çok iyi bilmek gerekiyor. Bedenin, zamanın, nimetlerin israfı var. ” ifadelerine yer vererek israfın önlenmesi gerektiğini vurguladı. Hacı Miktat Camii’nde vaaz veren Dr. Neşet Bodur, namaz kılmak, namazda huşu ve devamlılık, faydasız işlerden yüz çevirmek, zekat gayreti içerisinde olmak, emanetlere riayet etmek, namus ve iffeti korumak gibi hasletlerin kurtuluşa eren Müslümanların özelliklerinden olduğunu ifade etti. Dr. Neşet Bodur, kamil bir iman ve Allah’ın emirlerine uymanın Müslümanları hem dünya hem de ahiret kurtuluşuna ulaştıracağını belirtti.

KUR’AN KURSLARINDA İNCELEME

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’ın katılımıyla, Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu ve Çakırmelikoğlu Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulunan heyet öğrencilerle bir süre sohbet etti. Dr. Neşet Bodur, Kur’an Kursu öğrencilerine Hz. Peygamber’in örnek hayatından kesitler aktararak bilginin ve ilmin hayata yansıtılması gerektiğini ifade etti.

Bodur, Hz. Peygamber’in hayatının model alınması gerektiğini belirterek, “Her gönüle Kur’an-ı aktarma görevimiz var. Bir nesil kolay yetişmiyor. Öğrencilerimizin şimdiden kendilerine hedef belirlemesi gerekiyor.” dedi. Bodur İrşat faaliyetleri kapsamında Merkez Çınarlar Camii, Merkez Hacı Miktat Camii, Keşap Merkez Yeni Camii, Tirebolu Körliman Camii, Bulancak Eski Camii ve Bulancak Orta Camii’nde vaaz verdi iftar programlarında vatandaşlarla bir araya geldi.

‘İSRAF OLMASIN’ TEMASI İŞLENDİ

Ordu Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Dinlek camilerde irşat programları gerçekleştirdi.  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 yılı Ramazan teması olarak belirlediği ‘İsraf Olmasın’ konusu hakkında vaazlar veren Dinlek israfın zararları hakkında bilgiler verdi. Dinlek, Merkez Müftüoğlu Camii, Merkez Seyyit Vakkas Camii, Espiye Merkez Ulu Camii, Görele Hasanağa Camii, Bulancak Orta Camii, Bulancak Sarayburnu Camii’nde vaaz programları gerçekleştirdi iftar programlarına katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.