$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BULUŞTU

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BULUŞTU
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve eşi Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2.Yıldönümünde şehit aileleri ve gazilerimizle yemekte bir araya geldi.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine sızan FETÖ/PDY mensubu hainlerin 15 Temmuz 2016 tarihinde vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birliğine yönelik kalkıştıkları darbe girişiminin Türk Milleti tarafından başarısızlığa uğratılmasının 2’nci Yıldönümü nedeniyle, 15 Temmuz Şehit aileleri ve gazileri başta olmak üzere, şehit aileleri ve gazilerimiz akşam yemeğinde buluştu.

Bir restoranda düzenlenen yemekte Vali Harun Sarıfakıoğulları ve protokol üyeleri şehit aileleri ve gazilerimizle aynı masalarda oturarak akşam yemeğini birlikte yedi.

Restauranta gelişte şehit aileleri ve gazilerimizin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak selamlaşan Vali Sarıfakıoğulları ve eşi hanımefendi, şehit aileleri ve gazilerimiz tarafından ilgiyle karşılandı. Vali Sarıfakıoğulları’da yemeğe katılanlarla çok yakından ilgilenerek, hal ve hatırlarını sordu.

Yemekte bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları “Aziz şehitlerimizin çok değerli aileleri ve çok değerli gazilerimiz öncelikle sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Değerli kardeşlerim ilk geldiğim günden bu yana beni evlerinize misafir ediyorsunuz, davet ediyorsunuz. Ben sizin yabancınız değilim. Beni hep kardeşiniz gibi gördünüz ve bende sizi ebeveynlerim gibi, annem gibi babam gibi kardeşim gibi, evlatlarınızı evlatlarım gibi gördüm. Tabi bu bizim birinci derecede insanlık vazifemiz. Yine hepimiz biliyoruz ki biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz takdirde hiçbir güç, hiçbir iç ve dış mihrak bizi hedeflerimizden alıkoyamayacaktır. Bunu 15 Temmuz 2016 gecesi gördük. O gece vatan hainlerine karşı tank ve uçaklara karşı bedenlerini siper etti bu vatanın evlatları. Tankın, uçağın karşısında aziz milletin iradesinin yenilmeyeceğini gösterdi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde meydanları dolduran bu aziz milletimiz, o gün sadece iç mihraklarla değil bütün dünyaya Türk Milletinin demokrasiden vazgeçmeyeceğini, Türk milletinin aziz bildiği değerlerden vazgeçmeyeceğini, vatanını bayrağını hiçbir şekilde dumura uğratmayacağını haykırdı ve inanın Sayın liderimiz, sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla meydanları doldurmasaydı aziz milletimiz bugün biz bu ortamda bulunmayacaktık. Vatanımız liğme liğme edilecekti. Milletimizin ferasetiyle, yüce Allah’ın izniyle o gün bütün tehditleri bertaraf ettik. Demokrasiden vatanımızdan bayrağımızdan asla taviz vermeyeceğimizi bütün dünyaya haykırdı. İşte bu vesileyle o gün o gece toprağa düşen 251 vatan evladımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Allah onlardan binlerce kere razı olsun. Yine 2196 gazimin oldu o gece. Allah onlardan da binlerce kere razı olsun. Tankın altına yattılar ama bayrağı yere düşürmediler. Bütün terörle mücadelede şehadet mertebesine ve gazi ünvanına erişen bütün kardeşlerimi şükran ve minnetle yad ediyorum. Allah onları doğuran analardan binlerce kere razı olsun. Biz o geceyi ve o hainleri unutmadık, unutmayacağız. Biz o hainleri affetmeyeceğiz. Bu darbeler sayfasını da bu millet ferasetiyle elinin tersiyle iterek buruşturup attı. Ben tekrar saygı ve muhabbetlerimi ifade ediyorum. Allah razı olsun, geldiniz, hep beraber olduk. Ben sizlere gelmeye devam edeceğim müsaadenizle. Hepinizi çok sevdiğimi, yürekten sevdiğimi ifade etmek istiyorum. Hayırlı geceleriniz olsun.” dedi.

Yemeğe katılan Giresun Milletvekili Kadir Aydın’da yaptığı konuşmada “Öncelikle şehitlerimizin ruhu şad olsun, mekanları cennet olsun. Gazilerimizin geleceği aydınlık olsun. Allah onlara şifalar ihsan eylesin. Ansızın  aramızdan ayrılan şehitlerimiz elbette ailelerimizi çok derinden üzmüştür. Kiminin küçücük bebeği, kiminin yüreği yanık anneleri kalmıştır geride. Ancak bizi teselli eden tek şu olmalıdır ki ölümün en güzel halidir şehitlik. Kıyamete kadar herkes bu toprak, bu vatan var olduğu müddetçe her gelen hayırla yad edecektir onları. Bir evladınız olarak şehitlerimizin yerini dolduramayız ama sizlere hizmet etmek bizim için şereflerin en büyüğüdür. Ben yemeği düzenleyen Sayın Valime, soframızı bereketlendiren siz şehit yakınlarımıza ve gazilerimize minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.