$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

SERACILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Örtüaltı sebze yetiştiriciliği yapan üreticilere yönelik eğitim toplantısı yapıldı.

SERACILAR BİLGİLENDİRİLDİ
Reklam

Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi (GİRKAP) kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce 2018 yılı içerisinde sera verilen üreticilere yönelik örtüaltı sebze yetiştiriciliği, sebze hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda; örtüaltı sebze yetiştiriciliği hakkında genel bilgilerin yanında; serada toprak hazırlığı, iklimlendirme, gübreleme, budama konularında da bilgilendirme yapıldı. Örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde ilimizde sorun olan önemli sebze hastalık ve zararlılar tanıtılarak mücadele yöntemleri hakkında bilgiler verildi. Seralarda hastalık ve zararlı çıkışını en aza indirgemek için yapılabilecek uygulamalar üzerinde duruldu.

Ayrıca bitki koruma ürünü uygulamalarının çevreye, doğal dengeye, insan sağlığına etkileri konuları anlatıldı. Son ilaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süreye dikkat edilmesi gerektiği, uygulama yapılacak İlaçların etiketlerinin kesinlikle okunması gerektiği, doğru ilacın doğru zamanda önerilen dozda kullanılması gerektiği konusunda üreticiler uyarıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.