$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

SOKAK HAYVANLARINI ELLERİYLE BESLİYOR

 “Sevgi Yuvası” ünvanıyla hayvan severlerin gözdesi haline gelen Bulancak Belediyesi Hayvan Barınağı örnek barınak olarak gösterilirken, Belediye Başkanı Recep Yakar’ın sokak hayvanlarına yaklaşımı da takdirle karşılanıyor.

SOKAK HAYVANLARINI ELLERİYLE BESLİYOR
Reklam

Göreve geldiği günden itibaren sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkan ve sağlıklı bir ortamda bakılmalarını sağlayan Belediye Başkanı Yakar, her fırsatta da bu yönünü öne çıkararak dikkatleri üzerine topluyor. Yazın havaların ısınmasıyla sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyacı için Belediye imkanlarını seferber eden Başkan Yakar, bir taraftan da sürekli anons yaptırarak vatandaşları sokak hayvanlarına karşı merhametli olmaya davet ederek, ev ve işyerlerinin önüne su ve mama kabı bırakmaları konusunda uyarıyor. Modern ve sağlıklı ortamıyla tüm ülkede örnek gösterilen Bulancak Belediyesi Hayvan Barınağında ise başıboş köpek ve kedilerin yanında, sahipsiz kalan her türlü hayvanın bakım ve sağlık kontrolleri yapılabiliyor. Yine barınağa ulaştırılan, doğada yaralanan ve sahipsiz kalan her türlü yaban hayvanının bakımları ve sağlık ihtiyaçları giderildikten sonra ilgili yerlere teslim ediliyor.

Hayvanlara karşı ilgisi görev anlayışının ötesinde, merhamet ve sevgi dolu olan Başkan Yakar, sokakta gördüğü bir köpeğin başını okşamaktan ya da bir kedi yavrusuna süt vermekten çekinmeyecek derecede de samimi. Geçtiğimiz günlerde makam arabasıyla sahadaki çalışmaları takip eden başkan Yakar, yol kenarında gördüğü bir kedi yavrusu için arabasını durdurarak süt içirmesi ve başını okşaması ve Belediyeyi arayarak sokak hayvanları için anons yaptırması bu samimiyetin en güzel göstergesi oldu.

“Biz hayvanları Peygamber efendimizin ‘Ben size Allah’tan korkunuz, hayvanları incitmeyiniz” düsturu ile seviyoruz. Bugün yolda denk geldiğimiz yavru bir kediye su verdik. Hayvanları sevelim, kapı önlerine su ve yiyecek bırakmayı ihmal etmeyelim. Onlar Allah’ın bizlere emanetidir” diyen Başkan Yakar, herkesi hayvanlara karşı merhametli olmaya ve çevresindeki hayvanlara sahip çıkmaya davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.