$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

TERÖRLE, KANLA KERBEROS DOĞUYOR

İsmail ALTAY
İsmail ALTAY

Yine emperyalist saldırı!

Yine terör!

Yine canlı bombalar!

Yine katliam, ölüm, acı, kan …

Diyarbakır’da, Suruç’ta, Bursa’da, Gaziantep’te, Ankaralarda, İstanbullarda, Atatürk Havalimanında, her an can evimizde…

 

6 Haziran 2015’ten bu yana ülkede canlı bombalar cirit atıyor, emperyalistlerin kuklası dinci ve ırkçı teröristler keyiflerinin istediği yerde katliam yapıyor.

Tek istikrar: Terör!

Terörle, kanla “Yeni Anayasa” yazılıyor, Ak Karşı-Devrim yapılıyor ve “Yeni Türkiye”nin sınırları çiziliyor…

“Yeni Dünya Düzeni”nin egemenleri, enerji bölgesinin egemenliğini ele geçirmek için yeni nesil dünya savaşını, özel güvenlik kuvvetleri ve terör örgütleri üzerinden başlattı.

Emperyalistler ve genetiği değiştirilmiş yerli işbirlikçilerince yaratılmak istenen “Yeni Türkiye”, etnik ve inanç farklılıklarını kaşıyarak, ulus devletimizi yıkmak ve ulusumuzu bölmek için, yapay azınlıklar yaratma laboratuvarı haline getirildi.

“İleri demokrasi”, “özgürlükçü demokrasi”, “eşit vatandaşlık”, “inançlara saygılı laiklik”  gibi pozitif görünümlü kelimenin arasından Sevr hortlatılıyor; etnik ve inanç cepheleştirmeleriyle eyaletlerin, özyönetimlerin, özerkliğin, bölünmenin alt yapısı hazırlanıyor.

“BOP eşbaşkanı olduğunu” ballandıra ballandıra anlatan usta, Mavi Marmara, Gazze ve “Van münüt” sömürüsünün rantını topladıktan sonra, “bana mı sordun?” çalımıyla İsrail ile masaya oturuyor, emperyalizmin bekçisi olabileceğini sanıyor.

Çılgın proje üzerinden kazanılacak rant illüzyonu, Montreux Sözleşmesini dolanıp, Karadeniz’in barış gölü olmaktan çıkarılmasını ve “Büyük Ermenistan”a hayat öpücüğü verilmesini görünmez kılıyor.

Emperyalizmin orta doğudaki Kerberos’nun doğumunun tamamlanması için Kürt ve Ermeni koridoru, Türkiye üzerinden açılmaya çalışılıyor.

Türkiye, emperyalist parlamentolarda soy kırımcı ilan edilmeye çalışılırken, PKK terörü üzerinden de yeni bir soykırım mitinin temeli atılıyor.

Parçalanma ve ortaçağa dönmenin katalizörü ise terör ve kan…

AKP iktidarının eline düştüğünden beri bu cennet vatan, vatansevere cehennem; emperyalizme, bölücü, ırkçı ve şeriatçı teröriste cennet.

 

Derin Osmanlı hülyalarıyla “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkemizi anlayamayanlar, “tüm vatan toprağını terör sathı” haline getirdi.

Ölüyoruz… Öldürülüyoruz…

Sorumlular sorumsuz, umursamaz ve kifayetsiz. Terörü önlemekte değil ama, yayın yasağı koymakta eşsiz…

Hep “kandırılıyorlar”… Ama (Türkiye’nin menfaatleri perspektifinden) yetersizliklerini kabul edip koltuktan kalkmaya zahmet etmiyorlar, istiflemekten istifaya imkan bulamıyorlar…

İktidardakilere göre “Güvenlik zafiyeti yok”, “İstihbarat açığı yok”…. Ama Orta Doğu’nun dinci teröristlerine silah temini iddiaları var…

AKP Türkiye’sinde fıtratımızda terörden de ölüm var.

 

Yeni Dünya Düzeni ödevinin yerine getirilmesi için, can güvenliğimiz, mal güvenliğimiz, hukuk güvenliğimiz kalmadı… Vatandaşa değil ama, gerici ve bölücü teröre, teröriste yaşam hakkı tanındı.

Ordumuz ve Emniyet Güçlerimiz canları pahasına vatanı savunsa da, AKP’nin elindeki “Devlet” kalmadı!…

 

12 Eylül’de “bizim çocuklar işi bitirdi” diyen emperyalistler, şimdi “sivil” çocuk, “öfkeli çocuk” kullanıyor.

Biz o çocuklara benzemeyiz, Kemalist Devrimin çocuklarıyız! Boyun eğmeyiz, eğilmeyiz, bükülmeyiz! Ulusal bilincimizi hiç bir bomba, kumpas, operasyon, darbe, renkli karşı devrim oyunları yok edemez. Vatanımızın hiç bir parçası bölünemez. Ortaçağ bağnazlığına, kurumlarına ve karanlığına dönülemez. Atatürk’ün ışığında, çağdaşlık yolunda yürüyüşümüzü kimse durduramaz. Kimse bize Orta Doğu’da “Kerberos’un kuyruğu” rolü biçemez.

Her Türk vatandaşının vazifesi, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Emin olun ki, damarlarımızdaki asil kan, terör vahşetini ve emperyalist saldırıyı boğacak! Emperyalistler, bölücü ve gerici ikiz çocukları ile birlikte yine geldikleri gibi gidecek. Kerberos’un anası yine düşük yapacak.

 

Vatandaşlarımızın can, mal ve hukuk güvenliği için; vatanımızın geleceği için, ilk adım, AKP hükümetinin derhal istifa etmesidir!

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.