$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

‘TÜRKİYE YANDAŞ ŞİRKET YAPILMAK İSTENİYOR’

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Türkiye’nin yandaş şirket yapılmak istenildiğini savundu.

‘TÜRKİYE YANDAŞ ŞİRKET YAPILMAK İSTENİYOR’
Reklam

Tığlı yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin binbir zorluk içerisinde Atatürk ve çağdaş, aydınlık bir geleceğe inanan arkadaşlarıyla büyük mücadeleler verilerek kurulduğu kaydederek, “saray baskısı altında köleleştirilmiş, yoksul bırakılmış ve eğitimsiz kalan bir toplumdan mucizevi bir şekilde çağdaş bir ulus yaratıldı” dedi.

Milletvekili Tığlı açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“Türkiye Cumhuriyeti binbir zorluk içerisinde Atatürk ve çağdaş, aydınlık bir geleceğe inanan arkadaşlarıyla büyük mücadeleler verilerek kuruldu. Saray baskısı altında köleleştirilmiş, yoksul bırakılmış ve eğitimsiz kalan bir toplumdan mucizevi bir şekilde çağdaş bir ulus yaratıldı. Yani kısacası egemenlik saraydan alınıp halka, yani ait olduğu yere iade edilmişti. Atatürk Cumhuriyeti, başlattığı ekonomik ve sosyal devrimleri sonucu hükümet içerisinde liyakati ve ülke çıkarlarını önde tutan devlet insanları yetiştirmiş ve demokrasiyi taçlandırarak yasama, yargı ve yürütme erklerini birbirinden ayırmıştır. Bu sayede de demokratik kazanımlar hızla yerleşmiş ve Türkiye dünyada parlayan bir yıldız haline gelmişti. Önceki gün AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yemini sonrası demokrasi rafa kalkmış, yasama, yargı ve yürütme erkleri tek bir kişinin elinde toplanmıştır. Yemin sonrası açıklanan bakanlar kuruluna bakınca bir holding yönetim kurulu gibi ülkenin şirketleştirilmeye çalışıldığı açıkça görülmektedir. Yıllarca bu ülkenin zorluklarla inşa ettiği yapılarını ve kaynaklarını yandaşlara özelleştirme adı altında peşkeş çeken iktidar satacak bir şey kalmayınca herhalde ülkenin tamamını özelleştirmeye karar verdi!  Damadını Hazine ve Maliye Bakanı, Turizm Şirketi sahibini Turizm Bakanı, Hastane sahibini Sağlık Bakanı, Kolej sahibini Milli Eğitim Bakanı yapan bu anlayış; liyakat yerine tarikat, “şefaat” yerine “inşaat” diyor!  Millet iradesinin temsil edildiği tek yer olan TBMM’yi işlevsizleştirmek için yapılan bu atamalar, aslında ülkeye hizmet etmekten ziyade yandaşa hizmet etsin diye yapılmıştır.

Biz CHP olarak demokrasinin geri kazanılması, ülke yönetiminde liyakatin getirilmesi ve halkın sosyal ve siyasal alanda çağdaş bir seviyeye ulaşması için mücadelemizi sürdüreceğiz! Her şeye rağmen özgürlük, adalet, hak, hukuk, eşitlik, laiklik ve demokrasi diyeceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.