$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

VALİ SARIFAKIOĞULLARI NET KONUŞTU

“Bu tehdit tamamen bitmiştir deninceye kadar her an uyanık olacağız”

VALİ SARIFAKIOĞULLARI NET KONUŞTU
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen uzmanların konuşma yaptığı “Din istismarı ile mücadele” konulu seminere katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı vaizi Ahmet Ünal moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda, 15 Temmuz’la ilgili sinevizyon gösterisinin ardından, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Yahya Solmaz DAEŞ, Ordu Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Dinlek ise FETÖ’nün din istismarı ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Başkanlık vaizi Ahmet Ünal, katılımcılara Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamlarını ileterek, 41 şehirde din istismarıyla ilgili seminerlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

Seminerde bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz 2016 tarihinde çok büyük bir tehlikenin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti ve milletin azmiyle bertaraf edildiğini belirterek, “Bu defteri sonuna kadar kapatacağız. Bu kanalı besleyen hangi etmenler varsa bunları tek tek yok edeceğiz. Bu nedenle hepimizin çok dikkatli ve titiz olması gerekiyor. Sorumluluk noktasında olan arkadaşlarımızın özellikle FETÖ’yle mücadele başta olmak üzere din istismarını kendine amaç edinen örgütlerle mücadele etmesi icap ediyor. Hepimiz personeli ve istihdam kabiliyeti olan birimlerin idarecileriyiz. Bu tehdit tamamen bitmiştir deninceye kadar her an uyanık olacağız” ifadelerini kullandı.

Vali Sarıfakıoğulları, konuşmasını “Huzur ve sükûnet ortamında yaşıyorsak, ülkemiz bölünmemiş, işgal edilmemiş, parça parça edilmemiş ise biz başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere aziz milletimize ve şahadete yürüyen o kahramanlarımıza borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun.  Biz onlara layık olabilme adına görevlerimizi, sorumluluklarımızı inşallah ziyadesiyle yerine getiririz. Bu aynı zamanda şehitlerimize olan borcumuzdur” diye tamamladı.

Programa; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Vali Yardımcıları Recep Uzal ve Metin Maytalman, İl Jandarma Komutanı Bahattin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Müftüsü Muhittin Oral, daire amirleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

Program Vali Sarıfakıoğulları’nın semineri gerçekleştiren Ünal, Solmaz ve Dinlek’e teşekkür etmesiyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.