$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

YAMAK’TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

“Yıldız diye tabir edilen oyuncular almak değil, elindeki imkanlarla en iyi kadroyu kurmak ve takım ruhunu yakalayabilmektir. Bunu başardığınızda gerisi zaten kendiliğinden gelecektir”

YAMAK’TAN TRANSFER AÇIKLAMASI
Reklam

Giresunspor Başkan Yardımcısı Nahid R. Yamak, transfer çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yamak, yaptığı açıklamada, “Futbolun en can alıcı noktalarından biri transferdir. Çünkü her transfer döneminde taraftarları büyük bir heyecan sarar. Her takımın taraftarı takımında yıldız oyuncu görmek ister. Yıldız oyuncu demek yüksek maliyet demektir. Yüksek maliyet içinde yüksek bir bütçe gerekir. Yüksek bütçe içinse hayali paralarla kulüpleri borçlandırarak, kulüplerin geleceğini ipotek altına alarak değil, gelir-gider dağılımı iyi hesaplanarak bir bütçe oluşturulması gerekir. İşte biz tam da bu noktada çok hassasız. Çünkü biz Giresunspor’u hayali bütçelerle yönetmiyoruz. Çünkü biz Giresunspor’u kendi şirketimizi yönetir gibi yönetiyoruz. Yani yıldız oyuncu alacağız diye Giresunspor’umuzu hayali bütçelerle borçlandırıp, güzide kulübümüzün geleceğini ipotek altına almamızı kimse bizden beklemesin. Futbol 11 kişi ile oynanan bir oyundur ve burada asıl önemli olan yıldız diye tabir edilen oyuncular almak değil, elindeki imkanlarla en iyi kadroyu kurmak ve takım ruhunu yakalayabilmektir. Bunu başardığınızda gerisi zaten kendiliğinden gelecektir” dedi.

“Futbol her anlamda çok enteresan bir oyun.” diyen Yamak, “Bunu neden diyorum çünkü futbolda bir haftada kahraman olmakta var, bir haftada bırakıp gitmekte var. Bu bence yanlış bir bakış açısı ve bizim ülkemizde öncelikle bu algıyı kırmamız ve futbola bir istikrar getirmemiz gerekiyor. Son yıllarda bizim Giresunspor olarak belirli bir istikrar sağladığımızı düşünüyorum. Bunu Giresunspor’un şeffaf yönetim tarzı ile birlikte kulübümüzün hızla kurumsallaşması, tesisleşmenin tamamlanma aşamasına gelmesi ve tüm bunlara paralel olarak hedeflerin de her geçen gün daha fazla büyümesi nedeniyle söylüyorum. Yani genele baktığınız zaman Giresunspor son 5-6 yıldır çok istikrarlı bir grafik çiziyor. Bunun devamlılığını sağlamak bizim birinci görevimiz olmaya devam edecek” diye konuştu.

“Spor kulüplerinde gerçek başarının saha sonuçlarıyla doğru orantılı olduğu tartışmasız bir gerçektir.” Diyen Yamak, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Yani siz mali ve idari konularda ne kadar başarılı olursanız olun, yeşil sahada arzu edilen sonuçları elde edemediğiniz sürece hep başarısız sayılacaksınızdır. Oysa asıl önemli olan sahada kazanırken, saha dışında da kulüplerin geleceğini ipotek altına almamayı başarabilmektir”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.