$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

YETENEK TARAMASI YAPILIYOR

YETENEK TARAMASI YAPILIYOR
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ilimizde de başladı.

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yayılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spor başlama yaşındaki yetenekli çocukları tespit edip yeteneklerine göre branşlara yönlendirmek amacıyla uygulanacak Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, 81 ilde olduğu gibi Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde 19 Eylül Spor Salonu’nda Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın da katılımıyla Pazartesi günü başladı.

Projede, sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesiyle uluslararası düzeyde başarılı sporcular çıkarılması hedefleniyor. Okullarda sportif yetenek taraması yapılarak, yetenek taraması sonucunda yetenekli gençler spora yönlendirecek. Sportif yetenek tarama testi ilkokulda 3.sınıflara uygulanacak olup, İlimizden yaklaşık 4 bin 500 öğrenciye yetenek taraması uygulanacak. Öğrencilere uygulanacak testler, boy-kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti testi, 20m sürat testi ve çeviklik testi olarak 8 istasyondan oluşuyor.

BULUT; TEŞEKKÜR ETTİ, BAŞARILAR DİLEDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için Vali Harun Sarıfakıoğulları’na, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personellerine teşekkür etti. Müdür Bulut, Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nde görev alan beden eğitim öğretmenleri ve antrenörlere de çalışmalarında başarılar diledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.