$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

YETKİ TOKİ’DEYMİŞ!

YETKİ TOKİ’DEYMİŞ!
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Cemal Öztürk, aralarında Giresun’da hâlihazırda kullanılan mevcut stadyumunda bulunduğu Atatürk stadyumu ve isminin ortadan kaldırılarak ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesini değerlendirdi.

Millet Bahçesine dönüştürülecek olan Atatürk Stadyumunda incelemelerde bulunan Milletvekili Cemal Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ’’Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız bazı illerde eski statların bulundukları alanların Millet Bahçesine çevrileceği yönünde milletimize bir müjde verdi. Bu illerden biri de Giresun ilimiz. Yeni stadyumumuzun TOKİ tarafından yapılıyor olması ile birlikte hâlihazırda kullandığımız stadyum atıl duruma düşecek. Cumhurbaşkanımızın açıklamalarıyla beraber mevcut kullanılan stadın yerine hemşehrilerimizin hizmetinde olması için Millet Bahçesi yapılması kararı alındı. Şehrimiz için hayırlı bir karar verildi.

Giresun Atatürk Stadyumunun yer aldığı yaklaşık 30 Bin metrekarelik alan, yaklaşık 120 Bin metrekare olan Seka arazisi içerisine inşa edilecek stadyum ve olimpik yüzme havuzu karşılığında, Spor Genel Müdürlüğünce TOKİ’ye devredilmiştir.  Mülkiyeti ve kullanım hakkı 2015 yılından itibaren TOKİ’ye ait olan;  Giresun Atatürk Stadyumunun üzerinde yer aldığı arsanın Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle ‘’Kentsel Yeşil Alan Millet Bahçesine dönüşümü sağlanmıştır.

Bu kapsamda TOKİ’nin taşınmaz gayrimenkulü durumunda bulunan bu alanın yeşil alana dönüşmesi için güçlü bir irade gereklidir. Çünkü bu alan üzerinde yapılacak her türlü imar ve benzeri uygulamalarda yetkili sahibi TOKİ’dir.  Burada yapılacak ‘Millet Bahçesi’nin tüm imar ve uygulama yetkileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aittir. Bu anlamda vatandaşlarımızı yanıltmak için bazı çabalar olduğunu görmekteyiz.

Cumhurbaşkanımız Giresunlulara burayı millet bahçesi olarak hediye etti. Hemşehrilerimize ve şehrimize hayırlı olsun.’’

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.